Okładka książki - Titanic. The Exhibition

Data wydania: 2016-04-15
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-268-1828-8
Dodał/a książkę: Kamil Kartasiński

Książka towarzysząca wystawie "Titanic. The Exhibition" Tego feralnego poranka 15 kwietnia 1912 r. Titanic, największy ze statków zbudowanych kiedykolwiek przez człowieka, zatonął w lodowatych wodach Północnego Atlantyku, po kolizji z górą lodową, grzebiąc w odmętach 1495 ofiar. Na wieść o tym zdarzeniu cały świat wstrzymał oddech...

100 lat później powstaje wystawa Titanic the Exhibition eksponująca ponad 200 oryginalnych przedmiotów wydobytych z wraku statku oraz pozyskanych z innych źródeł, a także wiele pełnowymiarowych rekonstrukcji wnętrz.

Kup książkę Titanic. The Exhibition

Opinie o książce - Titanic. The Exhibition

Avatar użytkownika - RyanKam
RyanKam
Przeczytane:2016-04-22, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
W niniejszej książeczce zostały zaprezentowane wszystkie treści, które można było zobaczyć na wystawie o Titanicu. Plusem wydania takich publikacji jest ich unikatowość. W książce zaprezentowano wiele zdjęć oraz historii, które zwiedzający poznał wcześniej. Warto zwrócić uwagę, że autorami tej pracy są przede wszystkim Skandynawowie. Nie powinno to dziwić, skoro przodków tych nacji było na pokładzie statku bardzo dużo w tą pamiętną noc. Całość uzupełnia skromna bibliografia oraz kilka zdjęć z wystawy.