Trylogia Błękitnokrwiści

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2010-06-16
ISBN: 978-83-76-86-020-6
Dodał/a książkę: Sławomir Krempa

Nie tylko diabeł ubiera się u Prady, do bywalców najdroższych butików Manhattanu dołączyły wampiry! Już dziś premiera pierwszego tomu serii amerykańskiej pisarki, dziennikarki „New York Timesa”, „Cosmopolitan” i „Vogue” pod tytułem „Błękitnokrwiści”. W zalewie powieści o krwiopijcach, adresowane przede wszystkim do kobiet, książki de la Cruz wyróżniają się tłem społecznym oraz oryginalną mitologią.

\r\n\r\n„Błękitnokrwiści”, choć nawiązują do powieści gotyckiej, rozgrywają się na Manhattanie, w środowisku bogaczy i celebrytów, bywalców pierwszych stron gazet. Łącząc wątek kryminalny ze zgryźliwymi niekiedy opisami życia elit, autorka stworzyła serię, która podbiła serca czytelników w USA i Francji. \r\n

\r\nDo elitarnego liceum Duchesne uczęszczają ci, których historia sięga czasów pierwszych osadników. Młode wampiry, fantastycznie piękne, obrzydliwie bogate i, przeważnie, kompletnie zepsute bawią się w najmodniejszych nocnych klubach i wydają fortunę na modne ciuchy. Główna bohaterka, piętnastoletnia Schuyler, odstaje nieco od całego towarzystwa. Nieśmiała i uważana za outsiderkę dziewczyna jest obiektem drwin ze strony szkolnych władców, zwłaszcza, ze ród Van Alen dawno już nie należy do specjalnie bogatych. Gdy nieoczekiwanie na jednej z imprez ginie młoda wampirzyca, Aggie, okazuje się, że w Nowym Jorku pojawił się ktoś na tyle silny, by zabijać nieśmiertelnych. To właśnie Schuyler ma dość siły ducha, by drążyć kwestię, widząc w niepokojących wydarzeniach zapowiedź przyszłych kłopotów… Wyjaśnienia zagadki trzeba szukać w odległej przeszłości, w pamiętnikach tych, którzy przybyli do Stanów na pokładzie statku „Mayflower.\r\n

\r\n„Błękitnokrwiści” ukazują się w Polsce nakładem Wydawnictwa Jaguar. \r\n

\r\nWięcej o serii na stronie: www.blekitnokrwisci.blogspot.com\r\n\r\nO pierwszym tomie serii: Błękitnokrwiści - KLIK!

\r\n\r\nO drugim tomie serii: Maskarada - KLIK!

\r\n\r\nO trzecim tomie serii: Objawienie - KLIK!

\r\n

Kup książkę Trylogia Błękitnokrwiści

Opinie o książce - Trylogia Błękitnokrwiści

Avatar użytkownika - AnnaJo
AnnaJo
Przeczytane:2011-04-27, Ocena: 4, Przeczytałam,
Anioły i wampiry - przeczytaj aby zobaczyć jakie to połączenie
Avatar użytkownika - Fabian
Fabian
Wampiry .. ach! Są słodkie ! PO prostu je kocham ! ;)
Czytam różnego rodzaju książki od romansów po horrory, młodzieżowe po fantasy.. W każdej książce szukam czegoś inspirującego, czegoś co mnie zachwyci.. mam nadzieję, że ta książka spełni moje oczekiwania.
Avatar użytkownika - melusss
melusss
Ocena: 6, Czytam,
super książki lubie taie wampirach xD ;) to jest super.
Avatar użytkownika - arsizee
arsizee
Gotyk, wampiryzm... To jest to :).
Avatar użytkownika - zakrecona8
ekstra
Au pair. Clubbing
Melissa De La Cruz0
Okładka ksiązki - Au pair. Clubbing

Minął rok od poprzednich wakacji. Trzy operki znowu są w odlotowym kurorcie. Eliza wraca do Hamptons z dumnie podniesioną głową - już nie musi być opiekunką...

Błękitnokrwiści
Melissa De La Cruz0