Tylko ciebie chcę

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2008-01-16
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788374953948
Liczba stron: 480
Tytuł oryginału: Ho voglia di te
Tłumaczenie: Anna Niewęgłowska
Ilustracje: -
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4.65 (20 głosów)

- kontynuacja przeboju wydawniczego Trzy metry nad niebem - pełna realizmu, śmiała powieść o miłości, seksie, dojrzewaniu, przyjaźni, namiętności i marzeniach- do grona znajomych postaci - Stepa, Babi, Palliny - dołączają nowi, równie barwni, zakręceni i nieprzewidywalni bohaterowiePo dwóch latach spędzonych w Nowym Jorku Step wraca do Rzymu. Wiele się tu zmieniło. Chłopak zaczyna pracę w telewizji, poznaje nowych ludzi, wśród nich żywiołową Gin. Przeszłość nie daje mu spokoju, ale teraźniejszość nie zostawia zbyt wiele czasu na jej rozpamiętywanie. Czy warto dążyć do wskrzeszenia dawnej miłości?

Kup książkę Tylko ciebie chcę

Opinie o książce - Tylko ciebie chcę

Avatar użytkownika - mymoonlight
mymoonlight
Przeczytane:2017-03-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2017,
Wciągająca dalsza część historii Stepa i Babi, chociaż już właściwie tylko Stepa i jego nowego etapu w życiu. Świetnie, lekko napisana, wciągająca opowieść o dążeniu do spełnienia marzeń oraz miłości. Mimo, że film widziałam, książka zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Tyle przeróżnych życiowych dramatów, szarpiących uczuć, emocji, prób radzenia sobie z przeszłością, ktora wcale nie była kolorowa i pragnienie ruszenia do przodu, z miejsca, pozbycia sie bólu niespełnionej miłości oraz rozczarowań i cierpień rodzinnych. Urzekły mnie obie części- polecam serdecznie!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2016-12-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016 r,
Step po rozstaniu Babi wyjechał na dwa lata do USA. Tam miał zamiar posklejać złamane serce, a przy okazji ukończyć kurs grafiki komputerowej. Po dwóch latach wraca do Rzymu. Nie potrafi się do końca w nim odnaleźć, a myśli i wspomnienia związane z byłą dziewczyną wracają czasami z podwójną siłą. Step jednak próbuje ułożyć sobie życie. Dostaje prace przy realizacji programu w telewizji, poznaje zwariowaną dziewczynę - Ginevrę, odnawia stare znajomości... Wspomnienia o Babi i zmarłym przyjacielu nękają go jednak bardzo. .. Z czasem Babi i Step spotykają się, dochodzi nawet do zbliżenia.... Po tym wszystkim jednak, Step uzmysławia sobie, jak bardzo wyrachowaną egoistką jest Babi. Ich spotkanie nie uniosło go trzy metry ponad niebo, ale poprowadziło trzy metry pod ziemię.... Chłopak postanawia przyznać się swojej obecnej dziewczynie do zdrady i walczyć o miłość. Druga część przygód Stepa i Babi bardzo mnie zaskoczyła. Myślałam, że Babi i Step pogodzą się, opowieść zakończy się tym, że staną razem na ślubnym kobiercu. Tymczasem opis perypetii Babi i jej rodziny jest w książce bardzo okrojony, a główne miejsce zajmuje opis nowego uczucia Stepa. Książkę przyjemnie się czytało. Denerwowały mnie jednak opisy tras, ulica po ulicy, jakie pokonywali bohaterowie, szczegółowy opis miasta, czy naszpikowanie książki markami różnych produktów. Być może taki był jednak zamysł autora. Pewnie chciał on nadać więcej realności dla swojej historii.
Link do opinii
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
To kontynuacja "Trzy metry nad niebem". Zaczęłam trochę nietypowo, ale w bibliotece akurat była ta książka, więc tak zaczęłam. Teraz muszę nadrobić i przeczytać pierwszą część. Język jakim operuje autor jest bardzo lekki i niejednokrotnie dosadny. Moccia nie boi poruszać takich tematów jak zdrada, tabletki gwałtu czy ciąży. I jak to bywa u Mocci świetnie potrafi oddać niepowtarzalny klimat Rzymu. Możemy poczuć zapach włoskiej pizzy, smak piwa... Często czytając książkę miałam wrażenie, że autor jakoś specjalnie upodobał sobie słowo "w okamgnieniu", które pojawia się wielokrotnie. Jest to książka dla miłośników pięknych historii o uczuciach.
Link do opinii
Avatar użytkownika - julita_185
julita_185
Przeczytane:2012-03-25, Przeczytałam, 2012,
Również film wydaje mi się lepszy. Nie spodziewałam się takiego zakończenia i z niecierpliwością czekam na kolejną część, by "sprostować" tą całą sytuację :) Jak wielu innych czytelników i widzów czekamy na happy end i powrót głównych autorów do siebie
Link do opinii
Avatar użytkownika - Poetkaa
Poetkaa
Przeczytane:,

   Znów wracamy do historii miłosnej Babi oraz Stepa. Ale czy to nadal ich historia? Niestety nie. Gdy Step wyjeżdża do Nowego Jorku, Babi zdobywa narzeczonego i kończy dawne życie, w które wprowadził ją ten buntowniczy chłopak. Step po powrocie do Rzymu jest innym człowiekiem. Zniknął buntownik, a pojawił się ułożony, spokojny mężczyzna. Zaczyna pracować i w tym samym czasie poznaje Gin. Dziewczynę żywiołową i intensywną, jak alkohol o tej samej nazwie. Zaczyna coś iskrzyć między tym dwojgiem, ale niestety Step nadal myśli o dawnej, niewinnej Babi. Musi zdecydować czy nadal chce żyć przeszłością, czy skupić się na tym co jest tu i teraz.
   Polecam książkę wszystkim. Naprawdę. Ta książka jest dla każdego. Opowiada o miłości, seksie, przyjaźni, komplikacjach. Cudowna tak samo jak pierwsza część tej duologii. ;)

Link do opinii
Avatar użytkownika - Leoska
Leoska
Przeczytane:2015-10-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Step wraca, po rocznym odpoczynku, widzi ją- Babi. Ale wszystko się zmieniło, a ona ma narzeczonego. Tymczasem Step poznaje Gin. Żywiołową, pozytywnie nastawioną do życia, dziewczynę, która ma swój własny sposób na przeżycie w tym świecie. Jednak wszystko się psuje, gdy Babi postanawia sprawdzić czy nadal coś czuje do Stepa, a jej siostra jest w ciąży. Step próbując wyjaśnić, że kocha tylko Gin, czyta jej pamiętnik, z którego dowiaduje się, że ona zaplanowała ich związek dużo wcześniej.
Link do opinii
,,Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa...I którego nic nie spotyka.'' Kontynuacja " Trzech metrów nad niebem" ukazuje nam bolesną prawdę.. każdą miłość kiedyś trzeba pogrzebać. Ciężko mi opisać tę książkę, bo wywołuje u mnie silne uczucia. Tak wiele łez, smutku, rozczarowań kryje się na tych stronicach. Książka, moim zadaniem, dużo lepsza od ,,Trzy metry nad niebem". Step wraca z Nowego Jorku zmieniony, przeszedł ogromną przemianę, z zbuntowanego chłopaka, do odpowiedzialnego za swoje czyny mężczyzny. Poznaje uroczą Gin, ale przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, co będzie jak spotka Babi, czy jego miłość do Babi odżyje, czy zastanie z Gin? Tego musicie się dowiedzieć z książki. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2014-11-14, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2014, Mam,
Książkę warto przeczytać, bo jest ona stylem bardzo podobna do tamtej. Również jest żywiołowa i ma w sobie to coś. Jednak ja w moim mniemaniu trochę staram się odgrodzić tą książkę od poprzedniej i traktować je tak jako dwie różne powieści, żeby nie zacierać wrażeń po tej pierwszej, która była i jest dla mnie cudowna. Przeczytanie książki "Tylko ciebie chcę" można uznać jako doskonały dowód na to jak podejście do książki może zmienić odczucia podczas czytania. "Tylko ciebie chcę" pozostaną dla mnie jedną z tych książek, do których mam największy sentyment. Z chęcią także sięgnę po resztę jego książek.
Link do opinii
Avatar użytkownika - samantajurczak
samantajurczak
Przeczytane:2014-03-10, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
W tej części czytelnik czeka na moment aż Babi i Ache się spotkają. Wciąż wszyscy mają nadzieję że wszystko się ułoży. Ale czy tak będzie? Najlepiej to samemu się przekonać :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Maalinaa
Maalinaa
Przeczytane:2012-05-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Fajnie się czyta, aczkolwiek niekiedy za dużo opisów. Podoba mi się język. No i znów ekranizacja lepsza od książki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mesenger
mesenger
Przeczytane:2013-08-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, czytam regularnie w 2013 roku,
Początkowo czekałam na kontynuację wydarzeń z poprzedniej części - chciałam, by główny bohater pogodził się z byłą miłością. Z każdą kolejną stroną zapominałam o tym życzeniu, bowiem akcja całkiem ciekawie się rozwijała. Wiele zaskoczeń, wiele uśmiechu. Zabawne zwroty akcji, niekiedy mrożące krew w żyłach wydarzenia (szczególnie pod koniec książki, kiedy jedna z głównych postaci pada ofiarą idiotycznych współpracowników).
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 26 książek-2013, Mam,
Ta część zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu niż "Trzy metry nad niebem" z tego względu, że historia została ujęta w ciekawszy sposób i mniej było niedociągnięć. Minusem jest na pewno to, że zbyt wiele razy autor użył wulgaryzmów na ku..., co osobiście bardzo mi przeszkadzało. A po drugie nie podobało mi się to, że praktycznie przez całą książkę ciągnie się scena witania Stepa, który wrócił po 2 latach z Nowego Yorku do Rzymu. Na każdym kroku i w każdym miejscu przewija się ten wątek, że Step jest rozpoznawany jakby był "gwiazdorem" - a nim nie był. To samo można się przyczepić kwestii Babi, w której Step był tak mocno zakochany i odgrywała kluczową rolę w jego myślach, a tylko raz się z nią spotkał i na tym koniec historii o ich uczuciu. A Babi wystąpiła w roli tej złej, która chciała "zabawić" się z nim, wykorzystać jego słabość, a na koniec powiedzieć, że wychodzi za mąż... Autor powinien szerzej opisać ich rozterki, żeby pokazać jak ta miłość ich zmieniła.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Irmina66
Irmina66
Przeczytane:2016-12-22, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - csrusade
csrusade
Przeczytane:2016-12-03, Ocena: 5, Przeczytałam, przeczytane,
Avatar użytkownika - martyna071095
martyna071095
Przeczytane:2016-02-19, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - ZuzaNnECZka
ZuzaNnECZka
Przeczytane:2015-11-17, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - wioletasorowka
wioletasorowka
Przeczytane:2015-11-16, Ocena: 5, Przeczytałam, dawnoprzeczytane,
Inne książki autora
Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie
Federico Moccia0
Okładka ksiązki - Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie

Alex, główny bohater powieści, zbliżający się do czterdziestki zdolny art. director, w jednej z czołowych rzymskich agencji reklamowych lubi się otaczać...

Chwila szczęścia
Federico Moccia0
Okładka ksiązki - Chwila szczęścia

Nicco jest młody, ironiczny, dowcipny i bystry. Ma tylko jeden problem: jego dziewczyna, Alessia, odeszła od niego, mówiąc na pożegnanie jedynie ,,Przykro...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy