Vademecum

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2012-04-20
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7502-332-9
Liczba stron: 96
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (3 głosów)

Nowe wydanie Vademecum generała, czyli czego nie robić i co robić, kiedy władza wpadnie ci w ręce uzupełnione o Vademecum pokutnika oraz o Vademecum kierowcy.

Premiera książki odbędzie się podczas XVIII Targów Wydawców Katolickich (20-22.04.2012) w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie na stoisku Wydawnictwa PROMIC (stoisko nr 58), gdzie bedzie można spotkać autora książki w sobotę 21.04 od godziny 14:00 do 15:00 oraz w niedzielę 22.04 od godziny 13:00 do 14:00. Serdecznie zapraszamy!

Koniecznie powinni po tę książkę sięgnąć wszyscy szefowie, ale też ci, którzy władzy innych podlegają. Ci drudzy zresztą szczególnie, aby wiedzieli, czego mogą się spodziewać po swoich szefach i czego od nich oczekiwać. Autor z humorem i dystansem podchodzi do swojej funkcji generała Zgromadzenia Księży Marianów, którą sprawował w latach 1993-1998.

Ks. Boniecki postanowił uzupełnić swoje zapiski sprzed lat dwoma tekstami skierowanymi do penitentów oraz do kierowców. Luźne spostrzeżenia wprawnego obserwatora stosunków międzyludzkich mają wielką zaletę – są krótkie i trafiają w sedno spraw, o których mowa.

Lektura tylko z pozoru zabawna. Zmusza do myślenia i wyciągania własnych wniosków.

Kup książkę Vademecum

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Współczesność funduje człowiekowi niesamowitą gonitwę myśli, szybko następujące po sobie zdarzenia i związaną z nimi różnorodność wrażeń, a co za tym idzie – poszukiwanie metod pozwalających przeżyć każdy dzień w sposób zadowalający i twórczy. Rozwój wielu dziedzin ludzkiego życia to niezaprzeczalny wkład (niekoniecznie pożądany) w aktualny stan rzeczy. Oddana do rąk czytelnika niewielka książeczka Vademecum jest zbiorem myśli, które z powodzeniem mogą być zastosowane przez ludzi żyjących tu i teraz, zmagających się z przeciwnościami dnia codziennego oraz starających się zaradzić piętrzącym się problemom w sposób efektywny i jak najmniej uciążliwy.   W sukurs zagonionemu człowiekowi XXI wieku przychodzi znany z pracy na łamach „Tygodnika Powszechnego” ksiądz Adam Boniecki. Mogąc poszczycić się znajomością skomplikowanej ludzkiej natury, skierował w stronę każdego z nas słowa pełne optymizmu, niosące w sobie zaproszenie do refleksji oraz zachęcające do zatrzymania się w pędzie codzienności. Całość jego rozważań została podzielona na trzy zasadnicze części. Każda z nich zaadresowana do konkretnego odbiorcy, przeznaczona jest dla pokutnika, kierowcy i generała. Wszystkie charakteryzują się szczerością oraz otwartością na przemijalność ziemskiej egzystencji, przy równoczesnym podkreśleniu niepodważalności wieczności.   Vademecum księdza Bonieckiego ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Vademecum

Inne książki autora
Medytacje Drogi Krzyżowej
ks. Adam Boniecki0
Okładka ksiązki - Medytacje Drogi Krzyżowej

Droga krzyżowa Jezusa trwa nie tylko w życiu Kościoła - trwa w życiu każdego człowieka, nawet jeśli nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Medytacje...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Latarnia z Kiss River
Diane Chamberlain
Okładka książki - Latarnia z Kiss River
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy