Wbrew nadziei

Wydawnictwo: Szaron
Data wydania: 2013-05-21
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-63271-11-4
Liczba stron: 220
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 6 (1 głosów)

Są w życiu takie wydarzenia, które zmieniają prawie wszystko. Sprawiają, że to, co znaliśmy do tej pory staje pod znakiem zapytania. Są zdarzenia, z których chcielibyśmy się obudzić, jak ze złego snu. W których zdaje się, że już nie ma nadziei. Z takimi realiami przychodzi zmierzyć się bohaterce tej książki, Wiktorii. Dla niej jest to śmiertelna choroba, która zmienia całkowicie jej dotychczasowe życie. I choć imię głównej postaci tej powieści nawiązuje do zwycięstwa, rzeczywistość stawia ją w miejscu przegranej, w którym pozostaje jedynie potężny ból, żal i bezradność. I kiedy okoliczności krzyczą – „to koniec”, okazuje się, że nie wszystko zostało jeszcze powiedziane… Że to dopiero początek… Że nawet w najtrudniejszej sytuacji w życiu jest droga, która prowadzi do zwycięstwa.
To książka nie tylko dla tych, którzy mierzą się z chorobą, ale dla każdego człowieka, który musi pokonać w życiu trudności. Który potrzebuje siły. Który pyta o sens. To książka o walce człowieka. O zmaganiu. O powstawaniu z upadku.
O nadziei i sile, której potrzebuje każdy.

Agnieszka Kubicka od lat chciała pisać książki, które wnosiłyby w życie ludzi coś wartościowego. Jej debiut literacki Wbrew nadziei przez wiele lat leżał w szufladzie, aż pokazała ją kilku niezależnym od siebie osobom, z których każda stwierdziła, że książka robi tak silne wrażenie, iż musi ujrzeć światło dzienne...

Autorka chce w swoich publikacjach pokazywać nadzieję i miłość. Moc wiary i triumf dobra. Chce dzielić się tym, co cennego odkrywa w życiu swoim i innych ludzi.

Na co dzień pracuje w ludźmi. Pomaga im jako coach, trener i doradca. Przez pięć lat była redaktorem portalu internetowego. Jej artykuły związane są z biznesem, rozwojem osobistym czy ogólnie pojętym życiem znaleźć można w różnych mediach ogólnopolskich.

Kup książkę Wbrew nadziei

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2013-06-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Nikt nie ma wątpliwości, że człowiek na plan pierwszy wysuwa uczucia, zamierzenia i plany, z którymi wiąże nadzieje na przyszłość. Cieszy się, gdy każdy kolejny dzień mija bez zakłóceń, gdy ważne sprawy uda się załatwić „od ręki”, a spotykani ludzie odchodzą usatysfakcjonowani. Wtedy uśmiech nie znika z twarzy i świat wydaje się piękniejszy. Jeżeli jednak codzienność jawi się mniej barwnie od tej wymarzonej, potrzeba samozaparcia oraz wewnętrznej siły, by sprostać wymaganiom stawianym przez życie. W takiej właśnie sytuacji znalazła się bohaterka opowieści Wbrew nadziei, której szczęście w jednej chwili legło w gruzach. Przed Wiktorią życie stało otworem: przynosząca mnóstwo satysfakcji praca, niewielkie, ale za to przytulne mieszkanko, kochający rodzice i ulubiona siostra Martyna. Całości dopełniał Adam, wierny przyjaciel, na którym zawsze mogła polegać i z którym wiązała plany na przyszłość. Dobrze, że była także Ania – bez niej Wiktoria zapomniałaby, że ma jeść, spać i odpoczywać. Życie upływało w sielskim nastroju - do czasu wizyty u lekarza. Diagnoza brzmiała: zaawansowane stadium nieoperacyjnego guza mózgu. Jednoznaczny wynik całkowicie wykluczał możliwość pomyłki. Wiktorii pozostało kilka miesięcy życia. Nie znała odpowiedzi na żadne z dziesiątek pytań, nie pozwalających pogodzić się z jawną – jak jej się wydawało – niesprawiedliwością. Chociaż ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wbrew nadziei

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy