Wiara w oczekiwaniu

Data wydania: 2016-05-30
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-4140-4
Dodał/a książkę: edytka222

Dla szukających odpowiedzi na najbardziej palące pytania współczesnego świata Katolik nie musi stać w opozycji wobec współczesności – przekonuje ks. Wacław Hryniewicz w szczerej i głębokiej dyskusji z Justyną Siemienowicz. Książka jest pierwszym tak kompleksowym przedstawieniem poglądów wybitnego teologa. Można ją też czytać jako swoisty przegląd palących dla katolików kwestii. Jak światopogląd naukowy może nam pomóc w stawaniu się lepszymi chrześcijanami? Czy można godzić wiarę ze sceptycyzmem wobec instytucji Kościoła? Jak katolik ma budować relacje z ateistami czy wyznawcami innych religii? Czy eutanazja to „dobra śmierć”? Ks. Hryniewicz jasno i odważnie przedstawia swój punkt widzenia: nie jesteśmy u kresu, lecz u początku prawdziwego chrześcijaństwa, „bardziej wrażliwego na ludzkie dramaty, współczującego ludzkiej niedoli, miłosiernego na wzór samego Boga, przebaczającego i wyrozumiałego, otwartego, życzliwego i przyjaznego dla wszystkich”. Wiara musi być wiarą wciąż poszukującą, oczekującą na ostateczną odpowiedź.

Kup książkę Wiara w oczekiwaniu

Opinie o książce - Wiara w oczekiwaniu