Wszystkie odcienie czerni

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2013-01-23
Kategoria: Romans
Dodał/a książkę: czytam

Niezwykła, mocna i bezpruderyjna opowieść o pożądaniu, seksie, miłości, prawdzie i zbrodni. Znakomity thriller erotyczny jakiego w Polsce jeszcze nie było!

Żona wziętego prawnika i matka dwójki dzieci, wdaje się w płomienny romans z tajemniczym biznesmenem. Nieoczekiwanie rozbudzona namiętność przywołuje niechciane wspomnienia i prowadzi do dramatycznego finału w mrocznym świecie wielkiego biznesu.

Debiutancka książka jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych polskich modelek, zdobywczyni tytułu Wicemiss Polonia, prezenterki telewizyjnej, przyciągającej uwagę mediów celebrytki i businesswoman. Wśród bohaterów powieści uważny czytelnik może doszukać się podobieństw do postaci z pierwszych stron gazet i biznesowych rankingów. Autorka nie ukrywa, iż w trakcie pracy nad książką czerpała z doświadczeń swojego bogatego życia, zaznacza jednak, że powieść należy traktować przede wszystkim jako fikcję literacką.

Kup książkę Wszystkie odcienie czerni

Avatar użytkownika - alison2
alison2
Przeczytane:2013-02-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Brak wiedzy może być zaletą. Podobno Lech Wałęsa dokonał swego czasu tak wiele, bo po prostu nie wiedział, że jego celu osiągnąć się nie da... Ja również czegoś nie wiem. Otóż zupełnie nie mam pojęcia, kim jest Ilona Felicjańska. Widać nie przeglądam właściwych stron i nie obracam się w odpowiednich kręgach, by to wiedzieć. A gdybym wiedziała, wszystko mogłoby wyglądać zupełnie inaczej. Być może czułabym dziką satysfakcję, uznając za wartościowe dwu- i trzyzdaniowe opinie osób, które wcale nie przeczytały jej książki do końca, a które próbują zmieść ją z powierzchni ziemi. Być może pisałabym złośliwe komentarze na różnych stronach i krzyczała, że pisaniem powinni zajmować się wyłącznie pisarze. Mogłabym robić wiele rzeczy, z zadowoleniem mrucząc: „Nooo teraz to jej dowaliłam!” Ale Ilony Felicjańskiej nie znam. Dopiero po przeczytaniu książki wyszukałam parę podstawowych informacji na temat autorki. Czy ma to jednak znaczenie dla odbioru powieści? Wszystkie odcienie czerni mają być thillerem erotycznym, tak przynajmniej sugeruje okładka. Hasło z jednej strony intryguje, z drugiej - nietrudno o założenie, że mamy przed sobą kolejną książkę, która próbuje się wybić na nie do końca zrozumiałym sukcesie powieści E.L. James. Warto porzucić obawy i spróbować tej lektury. Bo choć w książce erotyki nie brakuje, z całą pewnością nie wpisuje się ona w ...

Opinie o książce - Wszystkie odcienie czerni

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2016-01-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki (2016),
Bez szału mówiąc krótko. Nie porwała mnie, wątki erotyczne emanowaly raczej brutalnością i opierały się na "pokretnych relacjach". Wszędzie kłamstwa, oszustwa a szczerości małżeńskiej brak od samego początku...
Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2016-02-19, Ocena: 2, Przeczytałam, Wyzwanie- 52 książki 2016,
,,(...) Wszyscy teraz piszą książki. Uważają, że mają coś ciekawego do powiedzenia, albo chcą w prosty sposób zarobić kasę .(...)" Jest to cytat właśnie z tej książki, która jednym słowem była BEZNADZIEJNA... Pani Felicjańska jest żywym przykładem na to, że napisała ksiązkę, aby zarobić kase na swoim nazwisku. Czytanie szło bardzo opornie, historia nie zachwyca, nie trzyma się ,,kupy" i wątki są poieszane, urwane z kosmosu. Nie polecam.
Avatar użytkownika - Modii
Modii
Przeczytane:2013-07-09, Ocena: 2, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2013-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2013 roku,

W ostatnim czasie w show biznesie zawrzało na temat Ilony Felicjańskiej, polskiej modelki, II wicemiss Polonia 1993r, bizneswoman, założycielki i prezes Fundacji ,,Niezapominajka’’, ponieważ znana celebrytka odważyła się napisać thriller erotyczny ,,Wszystkie odcienie czerni’’. Jeszcze przed premierą w/w debiut autorki został zmieszany z błotem. Czy słusznie? Zaraz się o tym dowiemy, a tymczasem kilka słów o treści fabuły.

Anna, to trzydziestopięcioletnia kobieta, żona wziętego prawnika i matka dwójki nastoletnich dzieci. Na co dzień pracuje w jednym z książkowych wydawnictw. Pewnego wieczoru na biznesowym przyjęciu kobieta poznaje Oskara, tajemniczego, magnetycznego mężczyznę, z którym wdaje się w płomienny romans.

,,Demon otula mnie swoimi ramionami. Jakby chciał powiedzieć: teraz jesteś już tylko moja. Stałaś się dzieckiem mroku. Poznasz wszystkie odcienie czerni’’.

Po jakimś czasie oprócz pożądania i dzikiej żądzy nadchodzi strach. Okazuje się, że Oskar, to niebezpieczny człowiek z mroczną przeszłością. Już wkrótce cała rodzina Anny będzie w wielkim niebezpieczeństwie. Jak dalej potoczą się ich losy?

Muszę przyznać, że nie mogłam się doczekać, kiedy poznam ,,Wszystkie odcienie czerni’’. Nie zniechęciła mnie negatywna promocja udzielana przez portale społecznościowe, w której na wszelkie możliwe sposoby próbowano obrzydzić tę książkę umieszczając mocno wyuzdane fragmenty. Osobiście lubię literaturę erotyczną, nie czuje jakiegoś wstrętu do soczystych perwersji seksualnych, dlatego nie bacząc na opinie publiczną, sama postanowiłam ocenić debiutanckie dzieło Ilony Felicjańskiej. Czy jestem rozczarowana? Napiszę tylko, że oczekiwałam czegoś zupełnie innego. Thriller, to rodzaj utworu sensacyjnego, który ma wywołać u czytelnika dreszcz emocji, dlatego liczyłam na bardziej dynamiczną, zaskakującą akcję i więcej niebezpiecznych zdarzeń, zaś w rzeczywistości dostałam ciekawy erotyk, ale za to z minimalną domieszką dreszczowca, dlatego czuje się odrobinę zawiedziona. Patrząc jednak na pozostałe literackie aspekty, nie mam się zbytnio, do czego przyczepić. Styl narracji jest płynny i konkretny, co sprawia, że książkę czyta się nadzwyczaj swobodnie i z nieustannym zainteresowaniem. Sceny erotyczne pobudzają zmysły i wyobraźnię, są bardzo śmiałe, bezpruderyjne i szczere, ale jednocześnie na granicy dobrego smaku. Nie znajdziemy tutaj bezmyślnych słownych stymulacji podczas seksualnych zbliżeń, tylko naturalne, realistyczne uczucia i emocje. Główna bohaterka nie jest nieśmiałą, niewinną ,,dziewicą’’, tylko dojrzałą emocjonalnie kobietą, która nie boi się własnych erotycznych fantazji.

Na uznanie zasługuję również zgrabnie nakreślona intryga. Żałuje jedynie, że tak późno została wprowadzona do fabuły. Cieszę się natomiast, że autorka nie ogranicza się tylko do jednego tematu, wręcz przeciwnie. Znajdziemy tutaj różnego rodzaju korupcje, przestępstwa podatkowe, kłamstwa, machlojki polityczne, zbrodnie i szereg innych afer. Felicjańska z wdziękiem lawiruje między światem polityków, celebrytów czy biznesmenów, gdzie liczy się tylko seks, pieniądze i władza. Tutaj nic nie jest czarne albo białe. Śledząc perypetie głównych bohaterów możemy zobaczyć, jak kłamstwo miesza się z prawdą, zdrada przyjmuje pozory wierności, zaś szczerość  ukryta jest pod maską fałszu i obłudy.

Wiele osób zawczasu wydaje negatywny osąd w kierunku ,,Wszystkich odcieni czerni’’ sugerując się burzliwym życiem autorki. Nie znam pani Ilony, ale uważam, że każdy jest kowalem własnego losu, dlatego nie interesują mnie czyjeś życiowe błędy. Skupiłam się przede wszystkim na powyższej książce, która moim zdaniem jest bardzo dobrym debiutem, dlatego polecam go wszystkim pełnoletnim czytelnikom zainteresowanym literaturą erotyczną. To bardzo wyrazista, wielopłaszczyznowa powieść pełna kontrowersyjnych uczuć. Zmusza do refleksji nad sensem miłości i małżeństwa. Oprócz dużej dawki cielesności dostaniecie tutaj także szczyptę sensacji, psychologii, dramatu i thrillera. Serdecznie zapraszam do lektury.

Avatar użytkownika - ot
ot
Przeczytane:2013-08-03, Ocena: 2, Przeczytałam, Ebooki,
21 VII 2013 - 3 VIII 2013 Czytałam e-booka. Mimo że słownictwo nieco bogatsze niż w "Greyu", szału nie robi. Raczej mnie nie wciągnęła, doczytałam ją, bo akurat nudziłam się w autobusie i chciałam już ją skończyć. Nie wzbudziła we mnie wielkich emocji. Nie sądzę żebym po miesiącu nadal pamiętała o czym była. Cieszę się, że wygrzebałam ją gdzieś w internecie i nie straciłam pieniędzy na zakup, bo denerwowałoby mnie samo patrzenie jak kurzy się na półce i zajmuje miejsce.
Opis z pewnością jest idealną zachętą do przeczytania, może się skuszę. Zwłaszcza, że to polska pisarka... Hm
Avatar użytkownika - basia02033
Przeczytane:2013-07-15, Ocena: 3, Przeczytałam,
Jak być niezniszczalną
Ilona Felicjańska0
Okładka ksiązki - Jak być niezniszczalną

Ilona Felicjańska to pierwsza znana Polka, która o uzależnieniu mówi z podniesioną głową. Bezkompromisowa i szczera do granic ekshibicjonizmu, szczególnie...

Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy
Ilona Felicjańska0
Okładka ksiązki - Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy

Ilona Felicjańska, modelka, II wicemiss Polonia z 1993 roku. W latach 1994-98 była asystentką Mariusza Szczygła w najbardziej znanym polskim talk-show...