Okładka książki - Wybieraj wystarczająco dobrze

Wybieraj wystarczająco dobrze

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2016-03-03
Dodał/a książkę: elibri

Przeprowadziliśmy się z piekła do piekła, choć wydawało nam się przez chwilę, że jesteśmy w raju. Z epoki niedostatku trafiliśmy do świata nadmiaru. Jak w nim żyć, żeby nie zwariować?

Agnieszka Jucewicz, współautorka bestsellerowych książek ,,Żyj wystarczająco dobrze" i ,,Kochaj wystarczająco dobrze" wraz ze swoimi rozmówcami pomagają nam przetrwać w świecie, który od narodzin do śmierci każe nam nieustannie wybierać. Wychowanie, związki, praca, polityka, zdrowie, seks, codzienne zakupy - w każdej z tych dziedzin musimy rozpatrywać dziesiątki możliwości, z których każda wydaje się optymalna i każda opatrzona jest równie skutecznym komunikatem reklamowym. Jednak nie musimy poddawać się temu terrorowi, który tak naprawdę coraz mniej ma wspólnego z wolnością wyboru. Jeśli chcemy świadomie wybierać, musimy uwolnić się spod wpływu namolnego marketingu, uzależniającej reklamy, stereotypowego myślenia o karierze i życiowym sukcesie. Jak? Wystarczająco dobrze.

Kup książkę Wybieraj wystarczająco dobrze

Avatar użytkownika - AnnaP
AnnaP
Przeczytane:2016-04-19, Przeczytałam,
Najpierw, wraz z Grzegorzem Sroczyńskim, Agnieszka Jucewicz wypytywała polskich specjalistów z dziedziny psychologii o receptę na wystarczająco dobre życie. Później przyszła pora na rozmowy o związkach i miłości (Kochaj wystarczająco dobrze). Teraz, już w pojedynkę, podejmuje trudny temat dokonywania wyborów.   Bez dłuższej zwłoki podjęłam decyzję (!), że muszę przeczytać kolejną książkę autorki i tego wyboru czytelniczego na pewno nie będę żałować. Dla tych, którzy znają schemat, na jakim autorka oparła swoje wywiady z psychologami, struktura książki nie będzie zaskoczeniem. Autorka dokładnie drąży każdy z poruszanych tematów, czasem uciekając się nawet do małych podstępów, by uzyskać jeszcze ciekawsze wyjaśnienia ludzkich zachowań.   Agnieszka Jucewicz rozmawia z psychologami o tym, jak godzić się niełatwymi decyzjami, jak zrywać toksyczne przyjaźnie, wybierać rozsądnie, bezpiecznie i zdrowo. Po raz kolejny pojawia się temat doświadczeń z dzieciństwa i najważniejszych w życiu każdego człowieka relacji - z rodzicami, które odpowiadają za skłonność do podejmowania określonych decyzji. Specjaliści na przykładach z terapii czy popkultury opowiadają o zrywaniu ze złymi nawykami, z decydowaniem impulsywnym, nieprzemyślanym, a więc często - bardzo szkodliwym. Jeden wniosek nasuwa się co parę stron - każdy powinien analizować własne wybory w szerszym kontekście całego dotychczasowego ...

Opinie o książce - Wybieraj wystarczająco dobrze

Avatar użytkownika - marysilver