Zachcianek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-05-28
Dodał/a książkę: Madaleno

Pełna burzliwych emocji i niezwykłych zwrotów akcji, a zarazem ciepła i pełna humoru kontynuacja powieści "Poczekajka" Katarzyny Michalak. "Zachcianek" to nastrojowa powieść o miłości i zazdrości, o rozczarowaniu i poszukiwaniu wielkiego marzenia. Niezwykła historia o zmaganiach dobra ze złem i o tym, że czasem trzeba dać sobie drugą szansę. Poznając tę historię, dowiesz się czy Neska i Panda-pies staną się gwiazdami teledysku i dlaczego Krowa Zosia z błogim spokojem zjada telefony komórkowe. Czy magia i tym razem pomoże Patrycji w dokonaniu właściwego wyboru? A może pomoże jej w tym ktoś, kogo pomocy najmniej by się spodziewała?

Kup książkę Zachcianek

Niełatwo jest pisać recenzję kolejnych tomów serii, bo przecież czytelnicy znać już muszą jej bohaterów oraz świat, w jakim żyją, wiedzą również co nieco na temat autora. W "Zachcianku” jednak Katarzyna Michalak zupełnie zaskakuje swoich czytelników, a bohaterów jej serii mamy okazję poznać z zupełnie innej strony.   Patrycja przeprowadza się do swojego ukochanego – Gabriela. Początkowo relacje między nimi układają się sielankowo, jednak hrabia nie chce wyzbyć się swych nawyków samotnika oraz pragnie nacieszyć się nowo odzyskaną wolnością rozwodnika. Nasza bohaterka zaczyna być tym stanem rzeczy coraz bardziej sfrustrowana. Nie tak wyobrażała sobie przyszłe życie z Gabrielem, chciała założyć rodzinę. Między kochankami zaczyna dochodzić do coraz częstszych i bardziej zaciekłych kłótni, przez co Gabryś zaczyna uciekać na swoje polowania na przemytników koni.   Jednak czarę goryczy przelewa ponowne zjawienie się „szalonej” Janki w życiu obojga. Pan hrabia nie chce wierzyć ukochanej, że jego była żona może czyhać na życie Patrycji. Dziewczyna stawia sprawę na ostrzu noża i odchodzi z Zaborowa.   Mieszkając u Hanki, angażuje się w pisanie książki o swoim życiu w Poczekajce, a następnie kręci teledysk w oparciu o najważniejsze sceny z tamtego okresu. Patrycja nie spodziewa się, że największe wsparcie w trudnych chwilach otrzyma od osoby ...

Opinie o książce - Zachcianek

Kontynuacja powieści "Poczekajka" Katarzyny Michalak. Powieść pełna emocji i humoru. Chwilami mój śmiech był nie do opanowania, szczególnie przy opisach kręcenia filmu Patrycji. Książka pełna zwrotów akcji. Jest to powieść o miłości oraz idącej z nią w parze zazdrości. Po przeczytaniu "Poczekajki" byłam pewna, że "Zachcianek" będzie powieścią o szczęśliwym życiu Partycji. Jednak bardzo się myliłam. Życie płata nam czasami niezłego figla. Niezwykła historia o zmaganiach dobra ze złem i o tym, że czasem trzeba dać sobie i innym drugą szansę. Czasami ludzie bardzo się zmieniają. Więcej nie zdradzę. Przeczytajcie sami serię "Poczekajkową" Katarzyny Michalak
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Drugi to Słonecznej trylogii. Znów stykamy się z Patrycją Marynowską. Jej życie u boku Gabriela nie jest niestety usłane różami, a gdy jeszcze Łukasz nie daje za wygraną to zaczyna się dziać. A co? Trzeba przeczytać, ja zachęcam.
Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2016-05-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiazki 2016,
Dalsze przygody Patrycji ktora przeprowadza sie do ukochanego Gabriela. Jednak nie wszystko sie uklada po jej mysli. Wtedy do akcji wkracza Łukasz, ktory nie zamierza sie poddac.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2013-11-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Marzenia, wiara, nadzieja, optymizm, przyjaźń, strata, wybaczenie i ta szczypta magii - to wszystko bije z tej książki. To historia, która pokazuje, że zawsze warto dać sobie drugą szansę, bez względu na okoliczności. Autorka udowadnia nieprzewidywalność naszego życia, że to, co z reguły dobre czy złe, w rzeczywistości wcale może takie nie jest. W tym tomie, pani Michalak pokazuje wszystkich bohaterów w zupełnie innym świetle, niż w "Poczekajce". Jedynie Patrycja pozostaje do samego końca sobą. Jest jeszcze jedno przesłanie tej powieści, mianowicie to, że nie wolno bać się być sobą, bo tylko wtedy znajdzie się prawdziwe szczęście. "Dlaczego jestem inna? Gorsza? Bo ośmielam się marzyć? Bo śnię? Dlaczego mam iść drogą, którą idą wszyscy, którą wybraliście dla mnie wy? Moja własna jest zła?" W książce znajdziemy pełno zabawnych dialogów - ale takich też, po których pojawia się śmiech przez łzy. Książka pełna ciepła i miłości, wzruszających scen i mnóstwo wszelakich emocji, a przede wszystkim marzeń.
Avatar użytkownika - ROptymista
ROptymista
Przeczytane:2015-09-06, Ocena: 3, Przeczytałem,
Proza Katarzyny Michalak jest bardzo kontrowersyjna. Jedni ja ubóstwiają inni zaś najchętniej spaliliby wszystko, co napisała. Jeżeli chodzi o mnie, to "Słoneczna trylogia" raziła w oczy swoją stereotypowością, idiotycznymi błędami popełniającymi przez panią weterynarz i zachowaniem Patrycji. Plusy są takie, że całkiem miła była narracja, a fabuła została poprowadzona porządnie. Cóż, chcecie - czytajcie, nie chcecie - nie czytajcie. Na mnie trylogia nie zrobiła wrażenia. Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/09/soneczna-trylogia.html
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2015-08-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2015 :), Mam,
Pełna zaskakujących zwrotów akcji, a zarazem ciepła i pełna humoru kontynuacja powieści Poczekajka Katarzyny Michalak. Patrycja, rudowłosa pani weterynarz, opuszcza Poczekajkę, by zacząć nowy etap w życiu u boku ukochanego Gabriela. Wystarczył jednak tylko rok, by marzenia i oczekiwania dziewczyny brutalnie zderzyły się z rzeczywistością. Patrycja tęskni za swoim życiem w Poczekajce, za pracą w ZOO, a i Czarny Książę z bliska nie wydaje się już taki pociągający. Czy to właśnie na niego czekała całe życie? Zanim odpowie sobie na to pytanie, czeka ją jeszcze wiele przeciwności losu dramatycznych zawirowań. Zachcianek to historia o spełnionych marzeniach i odrobinie magii. O prawdziwej Miłości, która jest tuż obok, choć wcale nie tam, gdzie jej szukamy. O odnalezieniu własnego miejsca na Ziemi i szczęścia, które jest w zwyczajnej codzienności. I o tym, że w każdy, nawet najgorszy człowiek, może zmienić się na lepsze i zasługuje na drugą szansę.
Avatar użytkownika - agness
agness
Przeczytane:2015-06-12, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Znów zatraciłam się całkowicie w książce Katarzyny Michalak. Kontynuacja losów Patrycji Marynowskiej z Poczekajki, którą opuściła wybierając życie obok wymarzonego księcia - Gabriela. Książę, którego ma okazję z bliska poznać już nie jest tak wspaniały jak się wydawało. Pojawiają się intrygi, schody, a raczej studnia - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :) - Janka i znowu knujące wiedźmy. Co dalej z Patrycją i jej bliskimi? Eh te Patrysine "ląly, aj mister ląly, aj hew nołbady on maj ołn" :P Uległam czarom wiedźm. Znowu czytało się szybko, fajnie, z uśmiechem na twarzy. Odpowiednia dawka intryg jak i humoru. Polecam!
Avatar użytkownika - karola27
karola27
Przeczytane:2015-01-19, Ocena: 6, Przeczytałam, wyzwanie: 52 książki w 2015 roku,
Po skończeniu "Poczekajki" moje czytelnicze serce podzieliło się na dwie części. Z jednej strony pierwszy tom Słonecznej trylogii sprawił, że odpłynęłam w świat magii i marzeń, a z drugiej zostawił we mnie zadrę i to sporą. Chyba nie wybaczę Pani Michalak, w jaki sposób przedstawiła wieś i jej społeczność. Ale i tak postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację. Jeśli miałabym porównać "Poczekajkę" z "Zachciankiem" to ta druga przy tej pierwszej wypadła w moim odczuciu lepiej. Z Poczekajki i żółtej chatki przenosimy się do Zaborowa pod Warszawę gdzie znajduje się Dworek Rządcy. To właśnie tam osiedliła się nasza pani weterynarz wraz ze swoim wybrankiem serca - Gabrielem No teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko napisać: i żyli długo i szczęśliwie. Niestety życie to nie bajka. Tym bardziej jeśli mężczyzna nie wie czego tak naprawdę chce, a raczej kogo.. Namieszał w głowie Patrycji, a później nagle mu się coś odmieniło. Niby ją kocha, a chyba raczej nie kocha...Pogubił nam się troszkę chłopaczyna, wolnego związku mu się zachciewa. Andropuzę przechodzi, czy co. Wydaje mi się, że jak na swój wiek jest jeszcze za młody, żeby cierpieć na tą męską dolegliwość...Nie tak wyobrażała sobie Patrycja życie u boku swojego ukochanego. Tęskni za żółtą chatką. Ale tak to jest, gdy nagle w związku robi się za ciasno. Pojawia się ona, szalona była żona...( aż mi się zrymowało ). Wiedziałam, że stanie się coś złego. I to właśnie ta szalona kobieta będzie maczała w tym swoje paluszki. Zresztą nie pierwszy raz...Dochodzi do dramatycznego zdarzenia... Na ratunek kobiecie przychodzi....znienawidzony prze nią ŁUKASZ. Dobrze widzicie, ten ŁUKASZ. A gdzie był w tym czasie jej ukochany i co się wydarzyło w trakcie jego nieobecności, tego moi drodzy już wam nie zdradzę. Mogę tylko powiedzieć tyle, że będzie się działo :-). Ponowne pojawienie się Łukasza, spowoduje spory galimatias w życiu kobiety. Przecież tyle się przez niego wycierpiała, a teraz nagle zjawia się jakby nigdy nic pod postacią samarytanina i błaga ją o wybaczenie. Znowu coś kombinuję, czy przechodzi wewnętrzną metamorfozę? Po Łukaszku można spodziewać się wszystkiego, ale co mają do tego czarownice z kręgu... Było cudnie...Spędziłam z tą książkę kilka fantastycznych chwil. I mogę być jednego pewna, że warto marzyć.... W pierwszej części trylogii Patrycja przedstawiona została w sposób można by rzec niewinny, jak rusałka, którą można spotkać o świcie na łące. Wiele już w swoim życiu przeszła, mimo tak młodego wieku. Ale nie zraziła się do ludzi, w dalszym ciągu darzy ich zaufaniem. Miłość do swojego miejsca jest czymś fantastycznym i pięknym. Każdy z nas ma taki swój zakątek na ziemi do którego lubi wracać, za którym tęskni...Dla Patrycji takim miejscem jest Poczekajka. I kto by się spodziewał tego po miastowej dziewczynie. Zgadzam się z tym, że nie wszystkim postać głównej bohaterki może przypaść do gustu. Dorosła kobieta a zajmuje się takimi bzdurami. Czarować jej się zachciewa. A niech sobie czaruje, skoro sprawia jej to przyjemność. No jest troszkę irytująca, nie powiem, ale chyba nikt z nas nie jest idealny, prawda. W drugiej części przekonamy się, że silna z niej babka, jak już sobie coś postanowi musi to wykonać mimo tego, że po drodze do wyznaczonego celu napotyka przeszkody. Oczywiście chwile załamania również następują, są to krótkie chwile. Popłacze sobie, tak dla psychicznej ulgi. Potem wstaje z jeszcze większą wewnętrzną siłą. Chyba o głównej bohaterce zostało już sporo powiedziane, więc warto również szepnąć słówko o innych książkowych postaciach. Zatrzymajmy się na moment przy bohaterach płci męskiej. Gabriel i Łukasz. Obaj przystojni, dobrze zbudowani. Kobiety wzdychają na ich widok. Oj dodali smaczku Ci chłopcy do książki. Czasami warto dać człowiekowi drugą szansę, nawet w tedy gdy będzie to trudne. A tak naprawdę po bliższym poznaniu dostrzeżemy wszystkie cechy jakie skrywa dana osoba. Hania, przyjaciółka Patrycji. W trudnych momentach zawsze wspierała Patrycję, ale w duchu zazdrościła jej. I teraz pada pytanie: czego? A no tego, że zawsze to Patrycja była tym numerem jeden. Ale na szczęście nić przyjaźni która miedzy kobietami powstała nie została zerwana. Pani Michalak to mistrzyni w pisaniu książek wypełnionych emocjami. Tak jak w pierwszej części tak jak i w drugiej czytelnik będzie miał możliwość wgłębienia się w temat miłości, spełnionych marzeń. Przekona się również, że prawda ma wyjątkową moc. A do tego w sposób humorystyczny napisane dialogi. Momentów wzruszających również nie brakuje...Dla każdego coś miłego. I właśnie ta książka skierowana jest do wszystkich. Niektórzy mogą sobie pomyśleć, gdy skończą czytać tę książkę, że to taka zwykła bajka, w której zakończenie jest również bajeczne. Ale czy czasami nie potrzebujemy właśnie takiej bajecznej odskoczni od problemów życia codziennego. Zapomnieć choć na chwilę o wkurzonym szefie w pracy, o kłótni z teściową...A może chcesz się zwyczajnie zrelaksować przy lekkiej i przyjemnej lekturze, więc usiądź sobie w fotelu...i odpłyń w świat Patrysinych marzeń.
Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-30, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Szczerze powiedziawszy - Kasiu, wybacz mi - ta część podobała mi się znacznie bardziej od pierwszej części. Było tak, jak chciałam, zupełnie inaczej, w totalnym zaskoczeniu! Do tej pory mówię, że to była najlepsza część z całej serii.
Całkiem niedawno skończyłam lekturę Poczekajki. Byłam pewna, że kolejny tytuł serii Poczekajkowej to będzie ciekawe, idylliczne życie Patrycji u boku jej księcia. Ależ się zawiodłam! To nie będzie lekkie i przyjemne życie. Jej wymarzony książę okazał się draniem znikającym często i gęsto z domu pod byle pretekstem by pewnego dnia przywieźć swoją byłą żonę Janeczkę, która nie raz próbowała zagrozić Patrycji. To wtedy właśnie akcja nabiera tempa i gdy w końcu Janeczce prawie udaje się zrobić krzywdę Patrycji ratuje ją jej największy wróg - Łukasz. Gdzie był wtedy Gabriel? Dlaczego Łukasz pragnie, aby Patrycja mu wybaczyła, co takiego się stało, że zmienił swoje postępowanie? Zachcianek podobnie jak Poczekajka, wzbudził we mnie mnóstwo emocji. Patrycja to taka prosta dziewczyna, która nie udaje kogoś innego. Mówi, co jej ślina na język przyniesie, często i gęsto najpierw mówi później myśli, - ale to jest w niej właśnie najpiękniejsze. W porównaniu z Poczekajką, w tej części dzieje się o wiele więcej, jest o wiele ciekawiej. Mnóstwo tu ciekawych nowych bohaterów, ,,czarownice" z kręgu również wiele wniosą do i tak mało ustabilizowanego życia Patrycji, by w pewnym momencie bardzo, ale to bardzo namieszać. Gabriel i Łukasz to mężczyźni, którzy bardzo mnie zaskoczyli. W Poczekajce już ich zaszufladkowałam na lepszych i gorszych a tu musiała zrobić zamianę. Całkowity zwrot akcji spowodował, że Gabriel już nie jest taki kryształowy a Łukasz jednak ma sumienie i potrafi przyznać się do błędu. Oczywiście podobnie jak w części pierwsze tu również mnóstwo ciekawych, prześmiesznych dialogów. Śmiechu nie mogłam opanować przy wątku kręcenia zapowiedzi filmowej do książki. Książkę oczywiście pochłaniałam przed snem i naprawdę starałam się śmiać bezgłośnie. Bezgłośnie się dało, jednak wiadomo jak to jest (mąż się przebudził, bo mu łóżko się trzęsło spojrzał na okładkę - ,,znowu Ta Michalak") i już wtedy nie mogłam się opanować:) Trochę trwało zanim się uspokoiłam i mogłam skończyć lekturę. Lekka, łatwa i przyjemna lektura, pełna zabawnych wątków. Może i przewidywalna, tylko, co z tego, skoro Katarzyna Michalak czaruje swoim piórem jak nie jedna z czarownic swoją magią, że od książki nie można się oderwać, aż się jej nie skończy.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-11-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
Kolejna książka dla kobiet pochłonięta w jeden dzień. Książka nadająca się idealnie na jesienny wieczór. Jest to kontynuacja pierwszego tomu Poczekajki, w którym poznajemy dalsze losy Patrycji, Hanki, Łukasza, Gabriela, kręgu i całej reszty. Nie ukrywam że miałam szczerą nadzieję że Patrycja będzie z Gabrielem jednak rozwiązanie wprowadzone przez autorkę usatysfakcjonowało mnie. Gabriel jest z Hanką, Patrycja z Łukaszem, Artur w więzieniu a Janka ma wreszcie życie na które zasługiwała. Już się nie mogę doczekać dalszych losów tych bohaterów. Książkę jak najbardziej polecam.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-07-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
trochę za dużo - jak dla mnie- tej magi.... poza tym rewelacja, Patrycja i jej perypetie są niedoścignione, piękne i romantyczne... urocza Panda-pies.... polecam :)
Avatar użytkownika - kropka27
kropka27
Przeczytane:2011-07-11, Ocena: 2, Przeczytałam,
Juz przy pierwszej części mialam małe problemy z wkręceniem się w klimat książki, przy drugiej części "Zachcianek" wiedziałam czego sie mniej wiecej spodziewac i spodziewałam.. Spokojnej miłości u boku Gabriela, gromadki szcześliwych dzieciaczków i... KLOPS! Nagły zwrot akcji, pierwsza część okazuje się juz nie ważna, nie ważne łzy i ból Patrycji, nie ważne teraz to, co bylo TAK WAŻNE wcześńiej... Poza tym odniosłam wrażenie, że Patrycja ma rozdwojenie jazni, bo jak była w Poczekajce spokojną, skromną, grzeczna i naiwną panienką to tutaj całkowicie jest inną osobą- i nie wynikało to bynajmniej z przemiany charakteru, a raczej z niezdecydowania jaka Ona w sumie ma byc..ta Pipisia. Sama zawartość i treść tej książki również jest dla mnie mało interesująca i szczerze nie rozumiem zachwytów i pozytywnych opinii na jej temat:) Dzieje sie tutaj niby wszystko na raz, a jednocześnie nic. JUz na początku wiemy,ze Pipisia jest przeznaczona jednak Łukaszowi i tak czytamy połowe książki co i jak wszyscy robią,żeby tak sie stało, bo Łukasz nagle jest lubiany, dobry i wręcz idealny;/ Drugą połowe czytasz o tym jak Patrycja realizuje swoje kolejne marzenie i pisze książkę,a co za tym idzie również postanawia nakręcić jej teledysk. I tak czytasz o Jej zmaganiach na planie filmowym, po to tylko żeby dotrwać do banalnego i bajkowego zakończenia, w którym wszyscy są piękni, dobrzy i wspaniali... Czyta się ekspresowo i za to daje dwie gwiazdki, bo dzieki temu nie musiałam sie długo męczyć z tą pozycja:)
Avatar użytkownika - Barbarka
Barbarka
Przeczytane:2011-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam,
Fajna , miło się czyta, trochę humoru i fantasy , polecam .. przeczytać oczywiście wszystkie trzy części
Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-03-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Kontynuacja "Poczekajki". Trochę baśniowa konstrukcja, fajny materiał na ciekawy film. Wiosenna lektura.
Avatar użytkownika - gosia_gosia16
Przeczytane:2015-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, przeczytane,
Avatar użytkownika - marta79
marta79
Przeczytane:2014-12-17, Ocena: 5, Przeczytałam, posiadam,
Sekretnik, czyli przepis na szczęście
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Sekretnik, czyli przepis na szczęście

Willa? Lexus? Książę? A może po prostu dobra praca? Wcale nie potrzebujesz czarodziejskiej różdżki, by spełnić swoje marzenia. Wystarczy wyobraźnia...

Zacisze Gosi
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Zacisze Gosi

Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej...