Zamachowiec

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2010
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375541670
Liczba stron: 472
Dodał/a książkę: dona

Ocena: 5.2 (5 głosów)

Zamachowiec to thriller, którego akcja toczy się we współczesnym Sztokholmie. Południowy port Hammarby. Jest trzecia siedemnaście rano, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia. Eksplozja bomby zrównuje z ziemią Stadion Olimpijski. Na powalonej przez wybuch trybunie policja znajduje szczątki energicznej, powszechnie podziwianej szefowej igrzysk olimpijskich, Christiny Furhage. Za pół roku w Sztokholmie ma się odbyć letnia olimpiada. Zamachowiec musi zostać schwytany za wszelką cenę. Dziennik wieczorny „Kvällspressen” wyznacza Annikę Bengtzon, młodą mamę, która właśnie została mianowana szefową redakcji kryminalnej, aby nadzorowała sprawę morderstwa. Dziennikarka zaczyna rozsupływać zawiłą przeszłość ofiary. Pod perfekcyjną fasadą Christiny Furhage kryje się coś, co doprowadziło do tej okrutnej zbrodni. Nie zdając sobie z tego sprawy, Annika Bengtzon wprawia w ruch moce, które zaczynają zagrażać jej własnemu życiu... Liza Marklund - popularna szwedzka powieściopisarka i dziennikarka, autorka wielu powieści kryminalnych, w Polsce ukazał się dotąd „Rewanż”. Zrezygnowała z dziennikarstwa, by poświęcić się literaturze. Angażuje się w kampanie przeciw przemocy wobec kobiet, aktywnie uczestniczy w debatach dotyczących problemów demograficznych. Popularność przyniosła jej seria dusznych, prawdziwie "czarnych" kryminałów, których bohaterką jest dziennikarka-detektyw Annika Bengtzon. Dwie powieści z tej serii zostały sfilmowane.

Kup książkę Zamachowiec

Opinie o książce - Zamachowiec

Avatar użytkownika - jukka82
jukka82
Przeczytane:2015-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Wciągająca, intrygująca, wielowątkowa powieść kryminalna. Realistyczni bohaterowie, zwłaszcza postać Annici. Świetna, jak moim zdaniem - wszystkie powieści z Czarnej Serii.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ilonar2301
ilonar2301
Przeczytane:2014-02-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
Pierwsza książka Marklund, którą przeczytałam. Wciągnęła mnie od pierwszej linijki. Wiedziałam, że chcę przeczytać kolejne jej powieści. Różne tropy, mylne ścieżki, ciekawe wątki. Coś dla osób, które cenią sobie dobry kryminał. Polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - magdkos
magdkos
Przeczytane:2014-02-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Marklund była kiedyś w polskiej telewizji. A ,że skandynawscy pisarze kryminałów są mi bliscy musiałam w końcu przeczytać coś owej Pani. Do połowy książka szła mi jak krew z nosa. Niby coś się dzieje, niby wszystko fajnie,a tak naprawdę nudno cholernie. Druga połowa ,gdy akcja się rozkręca (Zaczynają podejrzewać owego Zamachowca) jest do zjedzenia. A i owszem , zjadłam;) Ale czy wrócę do Anniki i innych jej przygód,cóż,czas pokaże.
Link do opinii
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2015-10-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Avatar użytkownika - elphaba
elphaba
Przeczytane:2011-10-19, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2011-01-22, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Dożywocie
Liza Marklund0
Okładka ksiązki - Dożywocie

Policjantka Nina Hoffman odkrywa zwłoki swojego kolegi ze służby, Davida Lindholma, Obok ciała denata funkcjonariusze odnajdują wstrząśniętą i przerażoną...

Prime time cz.1 i cz.2
Liza Marklund0
Okładka ksiązki - Prime time cz.1 i cz.2

W położonym w środku lasów starym zamku odbywają się nagrania do nowego telewizyjnego show, który ma prowadzić szwedzka gwiazda telewizyjna, Michelle...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy