Zapomniane

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-01-18
ISBN: 978-83-7839-015-2
Dodał/a książkę: Dizzy

Przeszłość. Teraźniejszość. Przyszłość. Która z nich ma największe znaczenie?

Mam problem: Widzę migawki przyszłości, jakby to były wspomnienia. Ale przeszłość jest dla mnie tajemnicą. Pamiętam, co będę miała na sobie jutro i kłótnię, która zdarzy się dopiero po południu. Ale nie wiem, co jadłam wczoraj na kolację. Radzę sobie dzięki notatkom, mamie i najlepszej przyjaciółce, Jamie, i system jakoś działa... Do czasu. Bo teraz wszystko się sypie. Jamie się buntuje. Mama nie mówi mi prawdy. I nie widzę w swojej przyszłości chłopaka, za którym szaleję. Ale dzisiaj go kocham. I chciałabym zapamiętać na zawsze, jak bardzo...

Kup książkę Zapomniane

Opinie o książce - Zapomniane

Avatar użytkownika - marstab
marstab
Przeczytane:2017-02-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - fantastyka 2017,
Wspaniała historia London i jej bliskich a zarazem traumatyczna. Po przeczytaniu dowiedziałam się w jaki sposób zyskała umiejętność pamiętania przyszłości. Wzruszyłam się. Warto dowiedzieć się jakich London dokona szokujących odkryć i jak bardzo przydatne, przyszłe wspomnienia naprowadzą policję na trop... Warto przeczytać by się dowiedzieć :)
Avatar użytkownika - Poetkaa
Poetkaa

Książka opowiada o nastolatce, London Lane, która ma specyficzną przypadłość. Dokładnie o 4:33 nad ranem jej pamieć zostaje wyczyszczona. Widzi migawki przyszłości, ale nie pamięta nic co działo się poprzedniego dnia. Życie ułatwiają jej notatki, które robi co wieczór przed zaśnięciem. Dokładnie zapisuje co jadła danego dnia, co się wydarzyło w szkole, a nawet w co była ubrana. Pewnego dnia poznaje chłopaka, który wywraca jej świat do góry nogami. Nie widzi go w migawkach z przyszłości, a to już jest dziwne. Zaczyna się kłócić z Jannie, swoją najlepszą przyjaciółką, a jej mata zaczyna ją okłamywać. O czym dziewczyna nie powinna wiedzieć? Kim jest tajemniczy chłopak?
   Polecam wszystkim, którzy lubią obyczajówki o nastolatkach, ale z nutką fantastyki. ;)

Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2015-08-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Nie czyta się jej najprościej, ale fabuła jest ciekawa.
Avatar użytkownika - karola137
karola137
Przeczytane:2015-01-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku,
Sam koncept niezły, napisana prostym językiem, może trochę za prostym. Główna bohaterka - London, jest jakaś taka za idealna, i o dziwo, nie irytuje ją codzienny brak pamięci. Mimo to lektura była całkiem przyjemna i szybka.
Avatar użytkownika - wronxxx
wronxxx