Okładka książki - Zemsta ubiera się u Prady

Zemsta ubiera się u Prady

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2013-10-09
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788378857013
Liczba stron: 464
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 4.31 (13 głosów)

Kontynuacja bestsellera "Diabeł ubiera się u Prady"

Andy jest właścicielką czasopisma, które chciałaby przejąć grupa wydawnicza należąca do Mirandy. Główna bohaterka szykuje się do ślubu, a przy tym współpracuje i przyjaźni się z Emily, swoją przeciwniczką z czasów w "Runway". Za każdym razem, gdy Miranda pojawia się na horyzoncie, główna bohaterka zupełnie traci głowę...

Kup książkę Zemsta ubiera się u Prady

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2013-12-29, Ocena: 4, Przeczytałam,
Game over   Człowiek się nie zmienia, człowiek czasem - po prostu - daje się tylko poznać z innej strony – pisał Władysław Grzeszczyk. Nie zmienia się też nigdy despotyczna i bezwzględna Miranda Priestly, w której słowniku nie ma takich słów jak: wyrozumiałość, litość czy druga szansa. Dla niej liczy się perfekcjonizm, najwyższa jakość, nie bacząc na koszty, które są przy tym ponoszone. Jej uśmiech zwiastuje nieszczęście i przypomina raczej wyraz twarzy wygłodniałej harpii, która ma rzucić się na swoją ofiarę. Dla niej nie istnieje słowo „zaraz” – zastąpiła go określeniem „natychmiast”, a pracując u jej boku, należy liczyć się z rychłym poszukiwaniem pracy (Miranda zmienia asystentki częściej niż bieliznę), a także z nocnymi telefonami i listą pozornie nierealnych spraw do załatwienia.   Nic dziwnego, że po rozstaniu z biurem pani Priestly, zwolnieni pracownicy są w ciężkim stanie fizycznym, cierpią na bezsenność i/lub senne koszmary, rozpadają się ich związki, zaś oni sami z trudem podnoszą się z upadku. Dlaczego zatem wciąż ustawiają się kolejki chętnych do pracy u Mirandy? Dlaczego młode dziewczyny oddałyby wszystko, żeby pracować dla niej? Może dlatego, że jest najlepsza, a praca u niej otwiera nieskończone możliwości – to zarówno szansa na poznanie ludzi z pierwszych stron gazet, jak i na obcowanie z pięknem markowych ubrań, unikatowymi ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Zemsta ubiera się u Prady

Avatar użytkownika - martellina
martellina
Przeczytane:,

"Zemsta ubiera się u Prady" to kontynuacja niezwykłej historii Andy Sachs, która po ciężkiej pracy u najbardziej bezlitosnego pracodawcy jakiego można sobie wyobrazić, nareszcie znajduje prawdziwą miłość i udaje jej się stworzyć wspaniałe czasopismo. Jest to jedna z tych książek, które potrafią na chwilę oderwać czytelnika od rzeczywistości i zapomnieć o swoich prywatnych troskach. Podczas ponad czterystostronnicowej przygodzie z główną bohaterką zdąrzyłam się wiele nauczyć i inaczej teraz patrzęna swoje problemy. Ta lektura przynosi wiele życiowych mądrości, które mogą  się przydać w przyszłości. Posiada również sporo zaskakujących zwrotów akcji i niespodziewanych rozwiązań. Całość zwieńczona jest barwnym bukietem słów, dzięi któremu czytanie staje się jeszcze bardziej przyjemne. Z sentymentem wspominam tę książkę i myślę, że idealnie nadaje się na długie i nudne wieczory po męczącym dniu w pracy, czy też szkole.

Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2014-08-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Kontynuacja książki "Diabeł ubiera się u Prady" czyli dalsze losy Andy, która zakłada własny magazyn ślubny, wychodzi za mąż, spodziewa się dziecka i oczywiście kłopotów. Na horyzoncie pojawia się była szefowa Miranda, która nie odmówi sobie przyjemności zemsty na byłej asystentce, oczywiście udając, że jej zupełnie nie pamięta. Miranda zrobi wszystko, aby odkupić świetnie prosperujący magazyn Andy, a jej mąż główny udziałowiec usilnie ją do tego namawia. Między małżonkami dochodzi do spięcia. Czy małżeństwo Andy przetrwa ten kryzys? Czy kobieta wpadnie w sidła manipulacji?
Link do opinii
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2014-03-30, Ocena: 3, Przeczytałem, 52_Książki_2014, Mam,
Przyznam, że książką jestem trochę rozczarowana. Jeśli ktoś spodziewał się szałowej kontynuacji Diabła i tytułowej zemsty- to zawiedzie się jak i ja. Książka opowiada dalsze losy Emily i Adrei po odejściu z Runaway'a. Wydawało by się, że wspólne czasopismo, które prowadzą i fakt, że ich znienawidzona była szefowa Miranda chce ich magazyn kupić daje okazje do rozwinięcia wielu ciekawych wątków. Tymczasem książka kończy się zanim tak naprawdę się porządnie zaczęła.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Huana
Huana
Przeczytane:2014-03-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Trochę długa przerwa miedzy pierwszą a drugą częścią, więc ciężko od razu wskoczyć w każdy wątek. Niby wszystko fajnie, ale jednak pierwsza część była z "większym jajem". Tym razem zbyt łagodnie jak dla mnie.
Link do opinii
Dla wielbicieli Andy Sachs oraz jej koszmarnej szefowej Mirandy Priestley, która po dziesięciu latach postanawia przejąć ekskluzywny magazyn ślubny. Tak się składa, że założony przez jej dwie byłe asystentki. Wychodzi z tego ciekawa powieść, chociaż mam obawy, czy po kilku latach powinien powstać ciąg dalszy. Lektura lekka, łatwa, przyjemna, ale filmowej kariery - jak to miało miejsce w przypadku "Diabła..." - jej nie wróżę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kobra18
kobra18
Przeczytane:2014-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Książka jest pisana bardzo fajnym językiem. Zakończenie jest nieco zaskakujące, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Czuje lekki niedosyt z powodu ciągłej zaciętości Mirandy, ale poza tym bomba :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - burlesque90
burlesque90
Przeczytane:2015-08-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2014-01-10, Ocena: 3, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - agga
agga
Przeczytane:2013-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Avatar użytkownika - coolmamma
coolmamma
Przeczytane:2013-11-22, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2013 ,
Avatar użytkownika - salemeczka
salemeczka
Przeczytane:2013-06-20, Ocena: 4, Przeczytałam, przeczytane,
Inne książki autora
Portier nosi garnitury od Gabbany
Lauren Weisberger0
Okładka ksiązki - Portier nosi garnitury od Gabbany

Dziewczyna z małego miasteczka znajduje pracę w nowojorskiej agencji public relations i zaczyna obracać się w świecie sław filmu, estrady i reklamy.....

Diabeł ubiera się u Prady
Lauren Weisberger0
Okładka ksiązki - Diabeł ubiera się u Prady

Debiut literacki, który podbił świat! Żywa, inteligentna i dowcipna narracja natychmiast wciąga czytelnika w świat, gdzie chodzi się wyłącznie na...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy