Z這dziej d這ni

Kategoria: Krymina, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-238-5908-6
Doda/a ksi捫k: dona

Ocena: 4.83 (6 g這s闚)

Sadystyczny seryjny morderca wybiera kolejn ofiar - dziewczyn z Nashville. Pani porucznik z wydzia逝 zabójstw Taylor Jackson, oraz jej przyjaciel analityk FBI doktor John Baldwin wspólnie prowadz 郵edztwo w tej sprawie. Dusiciel z Po逝dnia morduje kolejne osoby, a na miejscu zbrodni zostawia ponur wizytówk - d這 poprzedniej ofiary... Ambitna dziennikarka telewizyjna Whitney Connolly jest przekonana, 瞠 sprawa Dusiciela z Po逝dnia pomo瞠 jej w karierze i umo磧iwi wyjazd z Nashville. Posiada informacje, które mog zmieni kierunek dochodzenia. Nie przypuszcza jednak, 瞠 sprawa b璠zie dotyczy tak瞠 jej osobi軼ie, a za swoje ambicje zap豉ci wysok cen... Nikt nie potrafi powstrzyma zwyrodnialca, ale wszyscy zaczynaj sobie u鈍iadamia, 瞠 prawdziwe z這 rodzi si z zak豉mania.

Kup ksi捫k Z這dziej d這ni

Opinie o ksi捫ce - Z這dziej d這ni

Avatar u篡tkownika - chimerzasta
chimerzasta
Przeczytane:2016-08-29, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Czytam regularnie w 2016 roku,
Ca趾iem przyjemna ksi捫ka, cho nie wiem czy s這wo "przyjemna" jest adekwatne do tre軼i o seryjnym mordercy. W ka盥ym razie czyta si b造skawicznie, akcja jest tu bardzo sprawnie i ciekawie poprowadzona.
Avatar u篡tkownika - kroplina
kroplina
Przeczytane:2015-06-04, Ocena: 3, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki - 2015,
"Czy瘺y ofiara jednak stawia豉 op鏎? Chyba nie, lecz w kluczowych chwilach m帷i這 mu si w g這wie. Zastanowi sie nad tym p騧niej, gdy nic innego nie b璠zie mu zaprz徠a這 my郵i. Na razie wspomina tylko jej promiennie l郾i帷e oczy, gdy gas豉. Wymaca palcami pi喚 i uni鏀 bezw豉dn d這 dziewczyny." Taylor Jackson (porucznik wydzia逝 zab鎩stw) i John Baldwin (analityk FBI) pracuj razem nad rozwi您aniem zagadki Dusiciela z Po逝dnia, kt鏎y najpierw dusi swoje ofiary, a p騧niej odcina im d這nie. Przy cia豉ch znalezionych przez policj kobiet morderca pozostawia d這 kolejnej ofiary. W toku prowadzonego 郵edztwa policja natrafia na jeszcze jeden 郵ad, kt鏎ym s pozostawione fragmenty wierszy angielskich klasyk闚 poezji. Wszystko wskazuje na to, 瞠 sprawc okrutnych morderstw jest m捫 Quinn Buckley, siostry znanej dziennikarki Whitney Connolly, kt鏎a r闚nie otrzymuje anonimowe maile z fragmentami wierszy. M篹czyzna jest wiceprezesem sp馧ki Healt Partners a grafik jego cz瘰tych podr騜y zgadza si idealnie z miastami, w kt鏎ych odnajdywane s ofiary i czasem pope軟ionych zbrodni. Kiedy w baga積iku jego samochodu policja znajduje cia這 kolejnej ofiary jego wina wydaje si by przes康zona. Przy okazji prowadzonego 郵edztwa policja wraca do nierozwi您anej zagadki sprzed lat, kt鏎a dotyczy rodziny Connolly. Pewnego popo逝dnia siostry Quinn i Whitney zagin窸y bez wie軼i, wracaj帷 do domu ze szko造. Jak si okaza這 zosta造 porwane przez Nathana Chase'a, kt鏎y obecnie odsiaduje wyrok, i cho uda這 im si uciec porywaczowi i po kilku dniach bezpiecznie wr鏂i造 do domu, nikt nie wie co si tak naprawd wtedy wydarzy這. Ju od pierwszych stron czytelnik zostaje "wrzucony" w wir wydarze. Kolejna ofiara, kolejna nie pasuj帷a do niej d這, kolejna zaginiona kobieta. ζ鎍uch przyczynowo-skutkowy doskonale zachowany. W徠ek poboczny dotycz帷y S這tnika potwierdza wielowymiarowo嗆 pracy policji. Cho ksi捫k czyta si szybko jej lektura nie sk這ni豉 mnie do jakichkolwiek refleksji. Postacie wydaj si "papierowe". Niewiele wiemy o ofiarach jak i o g堯wnych bohaterach. Nie ma, czego oczekuje si po kryminale, nag造ch zwrot闚 akcji. Morderca, w toku rozgrywaj帷ych si wydarze, nasuwa si w豉軼iwie sam.
Avatar u篡tkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2014-09-06, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Mam,
Policjantka - w stopniu porucznika - z wydzia逝 zab鎩stw policji w Nashville, Taylor Jackson i analityk FBI, John Baldwin s od czterech miesi璚y par w 篡ciu. W pracy tak瞠 mog na siebie liczy. Tym razem przysz這 im si zmierzy z sadystycznym morderc, zwanym Dusicielem z Po逝dnia. Znaleziona w豉郾ie w Nashville m這da kobieta, Jessica Porter z Missisipi jest trzeci ofiar zwyrodnialca. Trzeba si spieszy bo czas si kurczy, a morderca wyra幡ie przyspiesza. Znakiem rozpoznawczym jest makabryczne trofeum - d這 poprzedniej ofiary. W bliskim otoczeniu znajduje si tak瞠 kartka z wierszem. W tym czasie Whitney Connolly, dziennikarka lokalnej telewizji zaczyna otrzymywa zagadkowe e-maile od mordercy. Sadzac, 瞠 sprawa Dusiciela z Po逝dnia pomo瞠 jej w karierze i umo磧iwi wyjazd z Nashville nie ujawnia informacji, kt鏎e mog pom鏂 w prowadzonym 郵edztwie. Nied逝go si oka瞠 czy podj窸a w豉軼iw decyzj. R闚nocze郾ie ze spraw Dusiciela z Po逝dnia jest rozwi您ywana inna po鈍i璚ona gwa販icielowi, kt鏎ego ,,ochrzczono" mianem S這tnik (zawsze gwa販i swoje ofiary w czasie deszczu). S這tnik ma na koncie ju siedem zgwa販onych kobiet, w tym policjantk Betsy Garrison, szefow wydzia逝 przest瘼czo軼i seksualnej w policji w Nashville. Taylor musi wi璚 przy陰czy si do prowadzonego 郵edztwa. Rewelacyjnie napisana powie嗆 sensacyjna. Od pocz徠ku do ko鎍a trzymaj帷a czytelnika w napi璚iu. Bardzo ciekawa ksi捫ka, brutalna ale nie obrzydliwa. Intryguj帷a, z wartk akcj. Mo瞠 jest troch przewidywalna, zw豉szcza pod koniec, ale przy tym ciekawa i czyta si prawie sama. Nie幢e zawi您ana intryga i dwie sprawy prowadzone r闚nolegle dodaj smaczku. Nie brakuje tak瞠 w徠ku mi這snego, kt鏎y cz瘰to go軼i w tego typu powie軼iach. Wartka akcja, ciekawy pomys na fabu喚 oraz sympatyczni bohaterowie to niew徠pliwe zalety tej powie軼i. Z ch璚i si璕n po inne ksi捫ki tej autorki. Polecam jako lekk i nie nu膨c lektur, niekoniecznie mi這郾ikom gatunku.
Avatar u篡tkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2014-09-29, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2014, Mam,
Po lekturze ksi捫ek "Umarli nie k豉mi" oraz "Poca逝nek 鄉ierci" J. T. Ellison bardzo szybko si璕n窸am po trzeci z tej serii - zreszt pod intryguj帷ym tytu貫m - "Z這dziej d這ni". Ksi捫ka jest pierwszym tomem przyg鏚 dzielnej policjantki Taylor Jackson. Na tym etapie fabu造 jej znajomo嗆 z analitykiem FBI - Johnem Baldwinem - jest skrz皻nie ukrywana przed wsp馧pracownikami. Spotykaj si potajemnie a w kontaktach s逝瘺owych zachowuj s逝szn rezerw. Jednak wnikliwi obserwatorzy i tak dostrzegaj 陰cz帷 ich wi篥. Czy powoli im ona jasno ocenia zagro瞠nia? Czy posiadanie bliskiej osoby pomo瞠 czy zaszkodzi w rozwi您ywaniu kryminalnych zagadek? G堯wna sprawa prowadzon w tym tomie dotyczy seryjnego mordercy, zwanego Dusicielem z Po逝dnia. Jest on wyrachowanym, przebieg造m i inteligentnym zab鎩c, gdy bardzo d逝go udaje mu si wyprzedza policj nie zostawiaj帷 im przy tym 瘸dnych - tak naprawd pomocnych - wskaz闚ek. Dusiciel morduje m這de kobiety, odbywaj帷 z nimi wcze郾iej stosunek seksualny (za zgod kobiet) a potem porzuca cia豉 na 陰kach odcinaj帷 przy tym d這nie... Jedna z d這ni zostaje zawsze porzucona na miejscu odnalezienia nowych zw這k, drug morderca zostawia sobie jako trofeum. Najciekawsze w tych morderstwach s dwie rzeczy: Dusiciel ka盥ej z ofiar pozostawia fragment wiersza znanego klasyka a zw這ki dziewcz徠 porzuca w innym ameryka雟kim stanie, ni ten z kt鏎ego by豉 ofiara. Wi瘯szej ilo軼i ciekawostek nie ujawni. Spraw Dusiciela zajmuje si FBI - na czele z Baldwinem - przy udziale policji z Nashville, gdy to w豉郾ie na rodzimym "podw鏎ku" Taylor zostaje znaleziona jedna z ofiar. 奸edztwo nie nale篡 do 豉twych, niewiele jest punkt闚 zaczepienia, nik貫 郵ady, niemal瞠 brak DNA, 鈍iadk闚 brak. A na dodatek w鈔鏚 prowadz帷ych spraw znajduje si "kret", gdy informacje szybko wyciekaj do medi闚 - zbyt szybko. Kto i dlaczego zdradza tak wa積e i poufne informacje? W ca貫j tej trudnej sprawie jest kto, kto m鏬豚y pom鏂 - i to ogromnie - policji w uj璚iu Dusiciela. Dziennikarka lokalnej telewizji z Nashville - Whitney Connolly, kt鏎a otrzymuje od mordercy tajemnicze e-maile, jednak nie ujawnia nikomu swojej wiedzy a pragnie zrobi z tego u篡tek i wspi望 si po szczeblach kariery. Czy jej si to uda? Czy morderca pomo瞠 jej w realizacji marzenia? Dlaczego to j wybra na powierniczk swych niecnych plan闚? Oczywi軼ie nie zdradz rozwi您ania tak ciekawego w徠ku... Na zach皻 mog jedynie powiedzie, 瞠 sprawa ma sw鎩 pocz徠ek w przesz這軼i, kiedy to Whitney i jej siostra bli幡iaczka mia造 po dwana軼ie lat i zosta造 porwane... Drugim 郵edztwem jakie mamy okazj 郵edzi w "Z這dzieju d這ni" jest sprawa S這tnika. To seryjny gwa販iciel atakuj帷y zawsze w czasie deszczu i z zas這ni皻 twarz, u篡waj帷y prezerwatyw, by nie zostawi swojego DNA. W wyniku pewnych komplikacji spraw S這tnika przejmuje Taylor Jackson i dzi瘯i niesamowitemu zaanga穎waniu koleg闚 z zespo逝 pr鏏uje uj望 sprawc wielu gwa速闚. Czy osi庵nie sukces, cho musi si zmierzy ze 郵epymi tropami, nieprawdziwymi zeznaniami i pokrzywdzon kole瘸nk po fachu? To trzeci 鈍ietny thriller pani Ellison, kt鏎y mia豉m okazj czyta. Bardzo ciekawe sprawy, niesamowite zwroty akcji, pokr璚ona fabu豉 z licznymi tajemniczymi zdarzeniami z przesz這軼i, kt鏎e maj du篡 wp造w na bie膨ce 篡cie. Autorka potrafi poprowadzi histori tak, by czytelnik nie czu si znudzony, lecz by kartki same umyka造 spod palc闚. W tym przypadku mamy te do czynienia z du膨 ilo軼i bohater闚, jednak ich szczeg馧owa charakterystyka i doskona貫 umiejscowienie w og鏊nym zarysie historii sprawia, 瞠 czujemy jedynie ubogacenie a nie zagmatwanie tre軼i. J瞛yk jest prosty i zrozumia造 a przedstawienie zdarze z r騜nych punkt闚 widzenia i przez r騜nych narrator闚 poszczeg鏊nych rozdzia堯w (Taylor, Baldwin, Whitney, Dusiciel) pomaga czytelnikowi wczu si w ca造 wachlarz emocji w lekturze. Polecam na zbli瘸j帷e si jesienne wieczory.
Avatar u篡tkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-08-13, Ocena: 6, Przeczyta豉m, z_52 ksi捫ki 2014 (100),
Seryjny zab鎩ca podr騜uj帷y po kilku stanach USA i odcinaj帷y ofiarom d這nie z pewno軼i dostarczy mi dreszczyku emocji, jakiego oczekuj od tego typu ksi捫ek. Dodatkowo polubi豉m duet Jackson&Baldwin i ch皻nie przeczytam pozosta貫 tytu造 tej autorki. Ogromny plus za zaskakuj帷e zako鎍zenie. Polecam.
Avatar u篡tkownika - Maaarz
Maaarz