Złota mucha

Wydawnictwo: Kobra Media
Data wydania: 2007
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-88791-89-5
Liczba stron: 388
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4.38 (8 głosów)

Akcja powieści toczy się, pomijając ważne retrospekcje, współcześnie, w środowisku znawców, producentów i kolekcjonerów bursztynu. Joanna wpada na trop afery kryminalnej związanej z pięknym okazem jantaru, w którym tkwi tytułowa złota mucha. Z klejnotem łączy się mroczna sprawa zabójstwa sprzed lat. Bohaterka postanawha wyjaśnić, co się kiedyś stało na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, tuż obok rosyjskiej granicy. W rezultacie wędruje przez rybackie wioski, Gdańsk i Warszawę tropiąc po swojemu złoczyńców.

Kup książkę Złota mucha

Opinie o książce - Złota mucha

Avatar użytkownika - be_ha
be_ha
Przeczytane:2017-08-03, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki w 2017 roku,

Najsłabsza z przeczytanych przeze mnie książek Chmielewskiej. Pomysł ciekawy, ale te opisy połowów bursztynu przewijające się co kilkanaście stron mnie osobiście bardzo wynudziły. Czytałam tę ksiażkę z przerwami, odkładałam, by wrócić po jakimś czasie, a to nigdy mi się nie zdarzało w przypadku tej autorki.

Link do opinii
Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2016-03-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2016 roku,
W książkach Joanny Chmielewskiej możemy odnaleźć jej prywatne pasje. Brydż, wyścigi konne oraz bursztyn. Ta książka to fabuła w której tle znajduje się pasja bursztynowa. Zbieranie i wszystkie czynności doprowadzające niepozorną pradawną żywicę do stanu klejnotu niosą nas przez karty powieści nie zaniedbując wątku kryminalnego, który niejako przy okazji się tu objawia. Jako, że jantar mi także z różnych przyczyn jest bliski, książkę łyknęłam mając podwójną radość z jej przeczytania. Nie tylko względy poznawcze ale też doza humoru i wcale nie mrożący krwi w żyłach wątek zabójczy. Lekka, łatwa i w miarę przyjemna książka.
Link do opinii
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2007-12-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długi wieczór, Mam,
Kolejna książka dla osób oczarowanych twórczością Janny Chmielewskiej, znawców bursztynu i lubiących rozwiązywać zagadki kryminalne. Jak zwykle fabuła zaskakuje swą dynamiką, dowcipem i życiową mądrością.
Link do opinii
Avatar użytkownika - MsBeatles
MsBeatles
Przeczytane:2017-08-16, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-11-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - wedrujaca
wedrujaca
Przeczytane:2013-10-31, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Lusia1987
Lusia1987
Przeczytane:2013-05-31, Przeczytałam, Joanna Chmielewska,
Avatar użytkownika - silverraven
silverraven
Przeczytane:2011-10-09, Ocena: 3, Przeczytałam,
Inne książki autora
Zbrodnia w efekcie
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Zbrodnia w efekcie

W EFEKCIE doskonale zaostrzonych narzędzi ogrodowych. W EFEKCIE gąszczu odziedziczonej działki. W EFEKCIE szalejącego pędu bambusa. W EFEKCIE uczuć...

Krwawa zemsta
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Krwawa zemsta

Już pojedyncza zemsta smakuje słodko, ale jeśli nagle dokonuje się ich kilka i to w niezwykle oryginalny sposób. Celem okazuje się niezbędny element...

Reklamy