(Nie)potrzebni

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-01-01
ISBN: 978-83-64523-10-6
Dodał/a książkę: madziap

Misja ISAF w Afganistanie dobiega końca, a wraz z nią kilkunastoletnie zaangażowanie Wojska Polskiego w konflikty „na drugim końcu świata”. Żołnierze wracają do domów, ale czy wrócą z wojny? Czy „stamtąd” w ogóle da się wrócić? Co czeka weteranów w kraju, w którym toczy się cyniczna gra między rządem a opozycją? Gra, w której problem wojennej traumy to doskonały pretekst, by dołożyć politycznemu konkurentowi.

Co dalej z armią, która po Iraku i Afganistanie przeżywa kryzys? Czy ambitny plan modernizacji nie okaże się mrzonką?

Autor zabiera nas do ogarniętego chaosem Afganistanu, do "ludzkiej naprawialni" w Ramstein, w zacisze ministerialnych gabinetów. W jednej chwili jesteśmy świadkami krwawej potyczki na Highway One, by zaraz potem znaleźć się w domu wdowy po żołnieżu samobójcy.

Książka będąca swoistym rozrachunkiem autora z tematyką "polskiego Afganistanu", to momentami bardzo bolesna lektura.

Niezwykle aktualna także z powodu wydarzeń na Ukrainie, które prowokują do przemyśleń nad stanem polskiej armii, jej pozycją w społeczeństwie i strukturach państwa.

Kup książkę (Nie)potrzebni

Opinie o książce - (Nie)potrzebni

Avatar użytkownika - madziap
madziap
Przeczytane:2016-02-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Ostatni świadek
Marcin Ogdowski0
Okładka ksiązki - Ostatni świadek

Powieść Marcina Ogdowskiego jest książką przełomową. Po raz pierwszy w historii najtrudniejszej "misji stabilizacyjnej" w dziejach polskiego wojska Czytelnik...

Uwikłani
Marcin Ogdowski0
Okładka ksiązki - Uwikłani

Gasnący z perspektywy Zachodu konflikt na Ukrainie tak naprawdę przypomina rozżarzone bagno. Teatr wojenny przysłania zakulisowe rozgrywki polityków...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa