13 godzina

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2011-10-07
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7659-514-6
Liczba stron: 416
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (1 głosów)

Niezwykle oryginalny thriller wykorzystujący koncept podróży w czasie. Uważny czytelnik bez większego trudu odnajdzie w książce echo takich filmów jak "Ścigany" i "Memento". Prawa filmowe do "13 Godziny" zakupiła wytwórnia New Line Cinema.Biznesmen Nick Quinn i jego żona Julia, wzięta młoda prawniczka, tworzą bardzo szczęśliwe małżeństwo.


Pewnego letniego wieczoru Nick słyszy odgłos wystrzału i chwilę później znajduje w garażu zmasakrowane kulą zwłoki żony. Policja natychmiast uznaje go za głównego podejrzanego, nie dając wiary jakimkolwiek wyjaśnieniom.


Dowody są niezbite. Ale Nick nie popełnił morderstwa, Wiem o tym tajemniczy starszy mężczyzna, który udając adwokata zjawia się w pokoju przesłuchać. Nieznajomy wręcza Nickowi zapieczętowany list i złoty chronometr, radząc mu, aby jak najszybciej wydostał się z komisariatu i - jakkolwiek absurdalnie by to zabrzmiało - próbował ocalić Julię. Z pozostawionej w kopercie wiadomości Quinn dowiaduje się, że od tej pory będzie dwanaście razy przenosił się w czasie, za każdym razem o dwie godziny wstecz, pod jednym warunkiem: nie da sobie odebrać chronometru. W trakcie szalonej podróży do przeszłości będzie miał szansę odwrócić los, uratować żonę i odkryć tożsamość jej zabójcy.


Niestety, każda podjęta w przeszłości decyzja zmienia przyszłość i prowadzi do nieprzewidzianych, nierzadko tragicznych skutków...

Kup książkę 13 godzina

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Sil
Sil
Przeczytane:,
Nosił wilk razy kilka…  Zastanawialiście się kiedyś, jak by to było: posiadać magiczny przyrząd do przenoszenia się w czasie? Ile można byłoby zmienić, ile osiągnąć, a co zachować w niezmienionym stanie? Myśleliście kiedyś o tym? Braliście taką możliwość kiedykolwiek pod uwagę? Być może część z Was doszła do wniosku, że lepiej nawet nie rozpatrywać takiej ewentualności, a za to żyć własnym życiem i przyjmować jego dary takimi, jakimi są. Do zmiany opinii może skłonić czytelników lektura powieści 13 godzina. Książkę tę należy przeczytać, odłożyć na półkę i… zacząć ją naprawdę przeżywać. To, co autor w niej zawarł, przekracza wprost ludzkie pojęcie. Dlaczego? Cóż, o tym należy przekonać się osobiście podczas lektury powieści Richarda Doetscha.  Nick Quinn, biznesmen, po powrocie do domu z podróży służbowej trafia wprost w ramiona najwspanialszej żony, jaką mężczyzna tylko mógł sobie wymarzyć. Julia, bo o niej tu mowa, to piękna, inteligentna i przebojowa prawniczka, która postanowiła zataić przed mężem drobny szczegół ze swojego życia. W zawiązku z faktem, iż owa próbą okazuje się nieudana, Nick i Julia rozstają się w niezbyt dobrej atmosferze. Mężczyzna, z natury uparty i buńczuczny, postanawia wskazać żonie, kto w tym związku dominuje. I tak oto idealny małżonek dopuszcza do sytuacji, w której jego żona przez cały dzień nie może się z nim skontaktować ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - 13 godzina

Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2014-09-24, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Gorąco polecam, świetny thriller. Podróż w czasie genialnie pasuje do fabuły.
Link do opinii
Reklamy