7 kolorów tęczy

Wydawnictwo: Magia Słów
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-923909-9-2
Dodał/a książkę: Sławomir Krempa

„Siedem Kolorów Tęczy”, najnowsza powieść Moniki Sawickiej to dwie przeplatające się historie o tym jak ważna w życiu jest moc pozytywnego myślenia oraz wiara – w siebie, w dobro świata i drugiego człowieka. Książk trafi do księgarń już 15 maja (piątek). „Siedem Kolorów Tęczy” to tekst pełen pozytywnej energii i – jak w przypadku każdego dzieła Moniki Sawickiej – oprawiony dużą dawką dobrego humoru oraz dystansu do polskiej rzeczywistości, w której jest osadzony. W najnowszej książce Monika Sawicka daje Czytelnikowi dwie powieści w jednej, dwie mogłoby się wydawać różne historie, ale spięte klamrą, mające wspólny mianownik. Historia kobiety, która straciła syna i zaraz po tej tragedii została zostawiona przez męża, przeplata się tu z opowieścią o miłości rozdartej między dwoma światami i kulturami. Choć z pozoru zupełnie się one z sobą nie łączą, przenikają się na poziomie emocji, o jakich opowiadają. - „Siedem Kolorów Tęczy” to pochwała życia i hołd dla miłości. Powstała z najgłębszego smutku, a opowiada o wielkiej miłości, radości życia, pokonywaniu przeszkód nie do pokonania i szacunku dla każdego podarowanego nam dnia – o swojej najnowszej powieści mówi Monika Sawicka. Poza tekstem pisarki w książce znajdziemy też prace laureatów konkursu prozatorsko – poetyckiego Fundacji „Vade-Mecum – chodź za mną” im. Sandry Brędowskiej. „Siedem Kolorów Tęczy” trafi na półki księgarń już 15 maja (piątek). Powieść będzie można też nabyć w księgarniach internetowych, m.in. w Empik.pl i Merlin.pl oraz bezpośrednio na stronie autorki (www.monikasawicka.pl). Powieść została wydana na prawach licencji Creativ Commons. O książce: „Siedem Kolorów Tęczy” to dwie powieści w jednej, dwie mogłoby się wydawać różne historie, ale spięte klamrą, mające wspólny mianownik. Historia kobiety, która straciła syna i zaraz po tej tragedii została zostawiona przez męża, przeplata się tu z opowieścią o miłości rozdartej między dwoma światami i kulturami. Helena, próbująca na nowo ułożyć sobie życie po doświadczeniach, jakie zesłał jej los jest symbolem niesamowitej siły, determinacji i wiary. „To myśli kreują rzeczywistość” – te słowa, prowadzą ją przez dalsze życie i pozwalają każdego kolejnego ranka wstać z łóżka i z uśmiechem ruszyć w nowy dzień. Druga odsłona książki to opowieść o kobiecie walczącej o miłość niemal niemożliwą do zrealizowania, która zdarzyła się na granicy zupełnie różnych światów, kultur i obcych religii. Ale właśnie książka przekonuje, że niemożliwe nie istnieje… Obie historie udowadniają, że nikt nie może człowiekowi pomóc tak, jak jest w stanie zrobić to on sam – mocą swojego pozytywnego myślenia. A życie doświadczając, daje okazję do dalszego rozwoju i kroku na przód. Fragment książki: „Są miłości, które zabijają. Ale są też miłości, dla których warto zmienić całe swoje życie i walczyć o nie do utraty tchu. Nasze życie może mieć tyle barw, ile zechcemy. Siedem to bardzo ładna cyfra. To Twoje życie, pomaluj je kolorami tęczy i pamiętaj, że w życiu najważniejsze jest samo życie. I miłość, która przetrwa wszystko, nawet śmierć.” Tytuł: Siedem Kolorów Tęczy Autor: Monika Sawicka Wydawca: Wydawnictwo Literackie Magia Słów ISBN: 978-83-923909-9-2 Objętość: 458 stron Cena: 29,90 Premiera: 15 maja 2009

Kup książkę 7 kolorów tęczy

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
OD CZERWIENI PO INDYGO Tęcza to zjawisko optyczne i meteorologiczne występujące w postaci wielobarwnego łuku, widocznego gdy słońce oświetla krople wody zawieszone w ziemskiej atmosferze. Tęcza powstaje na skutek rozszczepienia światła załamującego się i odbijającego wewnątrz kropli wody. Podstawowych siedem kolorów, które można dostrzec na łuku tęczowym to: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy i indygo. Tak też zatytułowane są kolejne rozdziały najnowszej powieści Moniki Sawickiej. Jak wszystkie książki świata opowiada ona o miłości, a raczej różnych jej kolorach. Od ognistej czerwieni po spokojny fiolet i mistyczne indygo. Jak przystało na tęczę książka Moniki Sawickiej ma wiele barw, można ją też czytać na wiele sposobów. Zresztą, sama autorka podaje na wstępie jeden z nich: „najlepiej czytać uważnie i bez zbędnych przerw. Za niepotrzebne przerwy uważa się wszystko, poza opróżnianiem pęcherza i lodówki.” Mimo pokaźnej objętości, książkę faktycznie czyta się jednym tchem, dlatego przypominanie o posiłkach i potrzebach podstawowych wydaje się na miejscu. Monika Sawicka opowiada dwie równoległe historie: Hanki i Mariji. Jedna straciła dziecko, próbuje jakoś sobie poskładać życie z nowym mężczyzną, którego żona i córka skoczyły z okna wieżowca. Druga poznaje na granicy dwóch kultur Mr. Perfecta, swoją karmę ...

Opinie o książce - 7 kolorów tęczy

Monika Sawicka ma na swoim koncie kilkanaście powieści, jej „7 kolorów tęczy” ukazało się na rynku wydawniczym już dosyć dawno temu, bo w roku 2009.

Narracja powieści prowadzona jest przez dwie bohaterki – Marię i Hankę. Jedna z kobiet przeżywa traumę spowodowaną utratą dwóch najważniejszych dla niej osób. Mimo, iż owa strata dotyka różnych płaszczyzn jest ona dla kobiety niebywale dojmująca.

Bohaterki powieści, przyjaciółki, rozmawiają o życiu, które ma wiele barw w niezliczonej gamie odcieni dokładnie jak tęcza zawarta w tytule.

Pozycja ta jest niewątpliwie dosyć specyficzna, przepełniona różnorodnymi cytatami, opisami naukowymi oraz opieranymi o nie obserwacjami psychologicznymi bohaterek.

Według mnie autorka chce ukazać w swojej powieści siłę kobiet, ich hart ducha oraz moc pozytywnego myślenia wbrew wszystkiemu. Może ono – mówiąc kolokwialnie – wyciągnąć człowieka z najbardziej przepastnych czeluści rozpaczy i beznadziei. Przy ogromnym samozaparciu człowiek jest bowiem w stanie budować wciąż na nowo nawet na gruzach.

W powieści czytelnik ma również szansę przyjrzeć się różnym religiom, kulturom etc oraz temu jak wpływają one na codzienność istoty ludzkiej niezależnie od tego, na ile i czy w ogóle zdaje sobie ona z tego sprawę.

W mojej ocenie jest to powieść głównie skierowana do kobiet, ze względu na to, iż ukazuje psychoemocjonalny odbiór życia i otaczającego świata ze stricte kobiecej perspektywy.

Ponieważ niektóre fragmenty książki czyta się dosyć trudno to odbiór tej pozycji przez czytelników, z tego, co wiem, jest bardzo różny, więc najlepiej będzie, jeśli sami wyrobicie sobie o niej zdanie uprzednio sięgnąwszy po ten tytuł.

Dodatkowe ubarwienie książki stanowią opowiadania debiutantów, którym autorka daje szansę zaprezentowania się szerszemu gronu odbiorców otwierając przed nimi zawsze bardzo gościnnie podwoje swoich publikacji.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Avatar użytkownika - umberto21
umberto21
Przeczytane:2011-02-07, Ocena: 4, Przeczytałem,
2 dziwne historie, z których nic nie wynika , a na koncu ksiązki prace konkursowe. Straszny groch z kapustą. Na domiar złego książka o nazwie 7 kolorów tęczy ma nazwy rozdziałów od nazw kolorów i analogicznie jest ich .. 6 . Któś to rozumie??
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-10-06, Przeczytałem, Mam,
dobra literatura na weekend
Mimo wszystko
Monika Sawicka0
Okładka ksiązki - Mimo wszystko

Przeczytaj opowieść o przyjaźni, która pomaga przetrwać ból miłości i dodaje sił, by wejść w nowe życie z podniesionym czołem, choć z ranami , które jeszcze...

Kruchość porcelany
Monika Sawicka0
Okładka ksiązki - Kruchość porcelany

Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe nawet ciężary...

Wyspa z mgły i kamienia
Magdalena Kawka