Świadek

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-10-09
Dodał/a książkę: elibri

Nora Roberts bezkonkurencyjnie łączy sensację w najlepszym wydaniu z namiętnym romansem

Booklist

Elizabeth Fitch, niezwykle inteligentna, posłuszna i pilna szesnastolatka żyje według zasad ustanowionych przez zimną, apodyktyczną matkę. Pewnego dnia dziewczyna postanawia się jej przeciwstawić. Razem z koleżanką decyduje się na wypad do nocnego klubu, gdzie poznaje uroczego młodego mężczyznę, mówiącego z rosyjskim akcentem, który zwabia je do swego domu. To wydarzenie zmienia jej życie raz na zawsze.

Dwanaście lat później Elizabeth mieszka pod fałszywym nazwiskiem w maleńkim miasteczku na południu, ukrywając się przed całym światem. Tajemnicza Abigail Lowery wzbudza zainteresowanie miejscowego szefa policji Brooksa Gleasona, i to nie tylko ze względów zawodowych. Gleason podejrzewa, że kobiecie potrzebna jest ochrona, lecz czy będzie potrafił stawić czoła potężnym i niebezpiecznym ludziom, przed którymi ucieka Abigail?

Kup książkę Świadek

Opinie o książce - Świadek

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2017-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Po pierwszej w życiu kłótni z matką, życie Elizabeth zmienia się na zawsze. Coś, co miało być nastoletnim buntem, przeradza się w prawdziwą walkę o przetrwanie. Dziewczyna jest świadkiem morderstwa dokonanego przez rosyjską mafię, a następnie zostaje uwikłana w podwójne zabójstwo chroniących ja agentów. Przez kolejne 12 lat ukrywa się, skutecznie umykając bezwzględnym mordercom, zmieniając wielokrotnie tożsamość i szlifując swoje umiejętności hakerskie. Jednak o tym autorka wspomina tylko pobieżnie w książce, a szkoda, bo taka ucieczka krok po kroku mogłaby być zdecydowanie ciekawsze i bardziej zajmująca. Elizabeth poznajemy ponownie jako dojrzałą kobietę, żyjącą na odludziu w małym miasteczku pod imieniem Abigail, mieszkającą ze swoim inteligentnym i przerażającym psem Bertem i nieco wycofaną społecznie. Zaczyna się nią interesować szef miejscowej policji - Brooks i na ich rozwijającej się relacji skupia się większa część książki. Odludek i dusza towarzystwa w końcu tworzą związek pełen kontrastów, jednocześnie nawzajem się uzupełniając. Choć Brooks jest nieco namolny i wszędzie go pełno, co mnie osobiście nieco irytowało, typ "wyrzuć go drzwiami, wróci oknem". Ostatecznie Abigail doprowadza do pogrążenia ścigającej ją mafii, co jest przedstawione pobieżnie i szybko, jak również bezproblemowo. Odbiera to sporo realizmu książce, zabrakło choć jednej akcji naprawdę zagrażającej życiu. I choć "Świadek" to całkiem niezła książka Nory Roberts to jednak z przewagą romansu, co może rozczarować czytelniczki, oczekujące jak ja mrocznego thrillera z nutką romansu.
Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-08-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
Książka porusza różne wątki. Losy głównej bohaterki oraz sprawy, z którymi mierzy się szeryf miasteczka. Uwielbiam to, jak autorka kreuje silne kobiety w swoich książkach. Liz do nich należy. Pomimo trudnego i krótkiego dzieciństwa oraz młodości spędzanej na ukrywaniu się Elizabeth bardzo dobrze sobie radzi. Nie załamała się. Jest pewna siebie. Polega na sobie. Jest inteligentna. Odważna. Nie czeka, aż przeciwnik ją zaatakuje i sama przejmuje inicjatywę. Książka jest dobrze napisana, nie dłuży się. Trzyma w napięciu. Razem z bohaterką obawiamy się mafii, rozważamy komu zaufać spośród agentów FBI, cieszymy się prostymi czynnościami i codziennością. Myślałam, że to co dzieje się na samym początku (zajście w domu nad morzem), jest wystarczająco przerażające. Jednak okazało się, że autorka nie poprzestaje na tym i dalej igra z uczuciami. Polecam
Avatar użytkownika - damonowa
damonowa
Przeczytane:2015-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo się cieszę, że natknęłam sie przypadkiem na tą pozycję w bibliotece, pomimo, że raczej unikam romansów p.Roberts, jakoś ciągnęło mnie do tej powieści. Nie żałuje, bo jest to rewelacyjna historia, która wciąga od pierwszych stron w życie młodej, bardzo zdolnej dziewczyny, która pod impulsem buntuje się przeciwko matce i niestety ciągnie za sobą bardzo przykre konsekwencje. Do tego pojawia się romans, mężczyzna bardzo ciepły, wyrozumiały i dobry. Świetna pozycja - bardzo polecam.
Avatar użytkownika - Aneeaa
Przeczytane:2017-04-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Letnie rozkosze
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Letnie rozkosze

Wywiad z potworemLee Radcliffe lubi wyzwania. Postanawia przeprowadzić wywiad z Hunterem Brownem, nieuchwytnym, tajemniczym, a zarazem ogromnie poczytnym...

Przerwana gra
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Przerwana gra

Połączyło ich gorące uczucie, mimo że bardzo się od siebie różnili. A może fascynacja wzięła się właśnie z tego, że przynależeli do dwóch różnych światów...