Świadomość

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2016-10-20
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 9788378862567
Liczba stron: 716
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Czym jest świadomość? Jak wyewoluowała? Czym jest doświadczenie zmysłowe?

Wielu współczesnych myślicieli powiela błędne przekonania naszych przodków sądząc, że odpowiedzi na te pytania są tajemnicą, której odkrycie nie jest ludziom pisane. Jednak dzięki przenikliwości talentowi Daniela C. Dennetta możemy się przekonać, że nawet najgłębsze zakątki naszego umysłu nie muszą pozostawać zagadką.

Autor wykorzystuje swoją zdumiewającą wiedzę z zakresu filozofii, psychologii, neurobiologii i sztucznej inteligencji, przedstawia Teorię Wielokrotnych Szkiców, która skrupulatnie wyjaśnia działanie świadomości i znakomicie tłumaczy dlaczego mózg czasem płata nam figle. W błyskotliwy i dowcipny sposób pokazuje, że umysł jest całkowicie zakorzeniony w mózgu, a do swojego zagadkowego dotychczas funkcjonowania nie potrzebuje już żadnej tajemnicy.

Niezwykła... wyjątkowo absorbująca i dowcipna. - ,,Independent"

Rewolucyjna... jedna z najbardziej mentalnie zwinnych, intelektualnie pomysłowych książek jakie masz szansę przeczytać. -  ,,Guardian"

Dzieło Dennetta jest niebywałym olśnieniem, najlepszym jaki znam przykładem książki naukowej skierowanej zarówno do ekspertów jak i do szerokiej publiczności. -  ,,The New York Times Book Review"

Daniel C. Dennett - amerykański filozof i kognitywista, kierujacy Center for Cognitive Studies na Tufts University. Specjalizuje się przede wszystkim w filozofii umysłu, sztucznej inteligencji oraz teorii ewolucji.

Jest autorem kilkuset artykułów naukowych oraz kilkunastu książek, m.in  Dźwignie wyobraźni i inne narzędzia do myślenia (CCPress 2015) i  współautorem Filozofia dowcipu (CCPress 2015).

Kup książkę Świadomość

Opinie o książce - Świadomość

Inne książki autora
Słodkie sny
Daniel C. Dennett0
Okładka ksiązki - Słodkie sny

„Słodkie sny” to głos w dyskusji nad możliwością empirycznego poznania świadomości. Dennett barwnie polemizuje z filozofami, którzy wysuwali...

Od bakterii do Bacha. O ewolucji umysłów
Daniel C. Dennett0
Okładka ksiązki - Od bakterii do Bacha. O ewolucji umysłów

Jeden z najwybitniejszych współczesnych filozofów przedstawia nową koncepcję początków świadomego umysłu. Z jakiej przyczyny istnieją umysły? I jak...

Reklamy