Święta z kardynałem

Wydawnictwo: Nowa Proza
Data wydania: 2011-12-07
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788375340457
Liczba stron: 224
Dodał/a książkę: dona

Ocena: 4.25 (8 głosów)

Wzruszy do głębi, rozgrzeje, pocieszy, pokrzepi. Na nocne wieczory i do poduszki współczesna opowieść wigilijna w Amerykańskim stylu... Amerykańska wersja opowieści wigilijnej - ciepła, wzruszająca historia o zwyczajnym życiu ludzi z małego prowincjonalnego miasteczka i uzdrawiającej mocy przyjaźni, wiary i nadziei. Miasteczko Lost River. Tak małe jak Cicely, znane z „Przystanku Alaska”, tyle że położone na południu Stanów Zjednoczonych, w stanie Alabama. Pocztę dostarcza się tu łodzią, a wszelkie informacje zdobywa w sklepie, którego funkcje handlowe bynajmniej nie należą do najważniejszych. Kilkudziesięciu mieszkańców, którzy codziennie zaopatrują się u Grimitta w produkty żywnościowe i plotki, może nawet skorzystać z usług prywatnego detektywa. Tylko po co, skoro tu nic, a zwłaszcza złego, się nie dzieje? Zapomniane przez czas, oddalone od zgiełku wielkich miast, Lost River rzadko gości obcych przybyszów. Chyba że zabłąkają się oni, źle skręciwszy z autostrady, lub przyjadą na krótką kurację. Ale jeśli już tak się stanie, niełatwo opuścić to magiczne miejsce. Taki los stanie się udziałem Oswalda T. Campbella, 52-letniego mieszkańca Chicago, który, przekonany przez swego lekarza, że jest nieuleczalnie chory, opuszcza rodzinne miasto i wyjeżdża na daleką amerykańską prowincję. Naznaczony samotnością od pierwszych lat życia, odnajduje tu przyjaźń i niezbyt mu dotąd znaną ludzką życzliwość. To wszystko sprawia, że Oswald zapomina o swej chorobie, a ta zapomina o nim. Święta Bożego Narodzenia, przeżywane w gronie nowych przyjaciół i znajomych, stają się czasem cudu, który obejmie także szereg innych osób z jego otoczenia: niepełnosprawną dziewczynkę, starszą panią od lat będącą niespełna zmysłów, dwie samotne kobiety, niedoszłą pisarkę czy dwoje niespełnionych kochanków, niegdyś przeżywających prowincjonalny dramat Romea i Julii... Powróciłam do Alabamy w tej powieści, bo tak naprawdę jest ona moim domem. Miejsce, o którym piszę, istnieje naprawdę, a ludzie, którzy tam mieszkają, są tak mili i sympatyczni, jak ci opisani w książce. To książka o uzdrawiającej mocy natury. Myślę, że bycie blisko przyrody, wody oraz ptaków, a także oglądanie zmian pór roku może odmienić spojrzenie człowieka na życie. - FannieFlagg Ulubienica czytelników Fannie Flagg powraca – jak zwykle nieodparcie zabawna i w doskonałej formie.

Kup książkę Święta z kardynałem

Opinie o książce - Święta z kardynałem

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2016-11-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Jedna wizyta u lekarza, która zmienia życie. W taki sposób schorowany mieszkaniec Chicago zmienia swoje życie, przeprowadzając się do Lost River -- miasteczka, o którym przeczytał w jakieś broszurze sprzed... 100 lat. A tam na niego czekają przyjaźnie nastawieniu mieszkańcy, właściciel sklepu, w którym rządzi pewien charakterystyczny ptak oraz wiele ciepłych historii.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2015-12-26, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2015,
Piękna, pokrzepiająca serce opowieść o tym jak mały ptaszek kardynał potrafił zmienić życie wielu osób, otworzyć im serce i napełnić je szczęściem. Lektura w sam raz na magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Doprawdy piękna, cudowna opowieść.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agulka315
agulka315
Przeczytane:2016-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam, przeczytane,
Avatar użytkownika - Antosia
Antosia
Przeczytane:2015-12-23, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Charlotte5
Charlotte5
Przeczytane:2015-01-13, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - erykmisiek
erykmisiek
Przeczytane:2013-08-25, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki,
Avatar użytkownika - Birgitta
Birgitta
Przeczytane:2013-02-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Dogonić tęczę
Fannie Flagg0
Okładka ksiązki - Dogonić tęczę

Dobra nowina! Fannie Flagg wróciła do miasta, a miasto jest jednym z głównych bohaterów jej nowej powieści. Oprócz Sąsiadki...

Witaj na świecie, maleńka!
Fannie Flagg0
Okładka ksiązki - Witaj na świecie, maleńka!

Tu łatwiej spotkać ludzi, którym można zaufać. Tu nie trzeba się bać zła, fałszu, wyścigu szczurów. Fannie Flagg powraca... Oczywiście MIEJSCE - Elmwood...

Reklamy