Aby przebaczyć

Młoda pani naukowiec w obliczu zmian w kraju i tragedii rodzinnej podejmuje desperacką decyzję o samotnym wyjeździe do Stanów Zjednoczonych. Zanim znajdzie tam miłość i założy rodzinę, doświadcza wielu trudnych lekcji emigracyjnego życia. A wydarzenia z przeszłości nie dają jej spokoju. Czy powinniśmy przebaczać, czy też istnieje magiczna granica, za którą nie ma przebaczenia? Akcja rozgrywa się w wielu miejscach:w komunistycznej Polsce, Meksyku, laboratorium w Houston, emigracyjnym Chicago, na

Informacje dodatkowe o Aby przebaczyć:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:

Kup książkę Aby przebaczyć

Aby przebaczyć - opinie o książce

Nie zawsze tak się zdarza, że książka napisana przez autorkę, która posiada, ścisły umysł potrafi wydobyć łzy z twarzy nie jednego czytelnika.

Początkowo moje myśli były zróżnicowane, zanim rozpoczęłam czytać książki z gatunku powieści.

Tytuł książki pt. '' Aby przebaczyć'' autorstwa Pani Urszuli Ledzewicz można utożsamić z naszym życiem, ponieważ przypuszczam, że wielu z nas zmaga się w trudnych sytuacjach, kiedy musimy przebaczyć.

Czytając, tę książkę miałam takie wrażenie, że Marta główna bohaterka gubi się we własnym świecie. Ten świat, w którym żyje, jest to Polska, ale jak ona czuje w niej niesympatycznie traktowana.

Marta jest zdolną studentką, córką Żydówki Zofii i Józefa Nowaka członka partii '' Solidarność''. Poznaje ona w trakcie przyszłego męża Leona. Wkrótce zostają oni rodzicami syna Aleksa.

Następnie pojawi się problem, czyim synem okaże się Aleks czy Leona, czy jednak kolegi ze studiów Leona -Artura. Maks jest dzieckiem owocu gwałtu i ma nigdy nie dowiedzieć się o swojej przeszłości.

Czy Artur będzie chciał poznać swojego syna?,

Jak Marta podoła życia w cieniu indywidualnym tajemnicy, z którą musi się trzymać na baczności, aby pokonać w sobie lęki o syna, zaufanie, relacje, napięcie, które nie jest w jej sytuacji, w której obecnie się znajduje?,

Czy znajdzie oparcie i pomocną dłoń, która wskaże jej właściwą drogę i skieruje do niej ciepłe słowa?

Tak naprawdę powieść ta uczy wiele, ale przede wszystkim, że pracowitością, prawdą można, zwyciężyć pamiętając o tym, że są przeszkody i można jedynie liczyć w trudnych sytuacjach na siebie oraz przypadkowo spotkanych osób, które pomogą, nie oczekując nic w zamian.

Polubiłam autorkę powieści pt. '' Aby przebaczyć'' Panią Urszulę Ledzewicz za to, że poruszyła tematykę, w której nie każdy poradziłby się z łatwością sobie poradzić, a szczególnie losy Marty, która musi żyć z dnia na dzień z niepewnością jutra w tle z myślami czy będzie mogła zapomnieć o tym, co wydarzyło się w przeszłości i czy wybaczy tym, co zgotowali ciężki los.

Powieść tę mi się bardzo dobrze czytało.

Polecam przeczytać tę powieść.

Nie tracąc nadziei
Ledzewicz Urszula0
Okładka ksiązki - Nie tracąc nadziei

Lata trzydzieste. Piotr Grodzki, syn właściciela ziemskiego ze wsi Matanuszka pod Lwowem, kończy uniwersytet w katedrze filozofii i nawiązuje znajomość...