Adamantowy miecz

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-05-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788375109788
Liczba stron: 384
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Drugi tom ,,Kronik arkadyjskich"

Cesarstwem Arkadyjskim targają wewnętrzne konflikty.

Isaakios wymyka się siepaczom Skalarosa i niebawem będzie gotowy rzucić otwarte wyzwanie uzurpatorowi, który zajmuje złoty tron Chrysopolis. Wkrótce się rozstrzygnie, czy zdoła odzyskać utracone dziedzictwo.

Piękna Michelle musi oswobodzić czarodzieja Brynacha z rąk członków Ukrytego Bractwa, bo tylko wraz z nim może się przeciwstawić demonicznemu Apolyonowi, który w swoim szaleństwie zamierza wypełnić pradawne proroctwo i zburzyć dotychczasowy porządek rzeczy.

Tymczasem wracający z dzikiej Vindlandii Ilias przywozi ze sobą niezwykły metal zwany czarcim żelazem. Czy zdoła odkryć sekret jego właściwości i wykorzystać go w rozgrywce o przyszłość cesarstwa?

Dominik Sokołowski urodził się w 1977 roku w Gdyni, mieszka i pracuje w Gdańsku. Historyk, zawodowo zajmuje się dziejami Polski XX wieku, prywatnie zaś średniowieczem. Uważa, że to barwna, złożona i interesująca epoka, a to, że odbiera się ją jako ,,wieki ciemne", jest skutkiem zadufania humanistów doby renesansu i stereotypów utrwalonych przez oświeceniową propagandę.

W liceum był namiętnym graczem papierowych gier role-playing, co zaowocowało stworzeniem autorskiego systemu RPG. Wykreowane na jego potrzeby quasi-średniowieczne uniwersum posłużyło za kanwę cyklu fantasy ,,Kroniki arkadyjskie".

,,Kroniki arkadyjskie"

Kwiat paproci

Adamantowy miecz

w przygotowaniu

Słowo stworzenia

Kup książkę Adamantowy miecz

Opinie o książce - Adamantowy miecz

Inne książki autora
Kwiat paproci. Cykl Kroniki arkadyjskie. Tom 1
Dominik Sokołowski0
Okładka ksiązki - Kwiat paproci. Cykl Kroniki arkadyjskie. Tom 1

Autor zabiera czytelników do świata kipiącego magią, niebezpieczeństwami i przygodami - w podróż, z której nie będą chcieli powrócić... Tysiącletnie...

Słowo stworzenia
Dominik Sokołowski0
Okładka ksiązki - Słowo stworzenia

3. tom cyklu ,,Kroniki arkadyjskie" Isaakios Smokobójca po wieloletnim wygnaniu odzyskuje Złoty Tron Cesarstwa Arkadyjskiego. Zwycięstwo ma jednak...

Reklamy