Akademia Wampirów

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2012-01-03
ISBN: 978-83-10117-36-6
Dodał/a książkę: dona

Bum na wampiry trwa dalej. Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli twój wróg jest nieśmiertelny… Akademia wampirów to cykl powieściowy, który pokochały już miliony czytelników. Często jest porównywany ze Zmierzchem Stephanie Meyer. W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi – moroje – uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce – dampiry – szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Posępne mury kryją jednak więcej mrocznych tajemnic, niż można by podejrzewać. Lissie Dragomir, morojce ze szlachetnego rodu, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy dampirka Rose, połączona z nią telepatyczną więzią, zdoła ochronić przyjaciółkę? Już wkrótce kolejne tomy opowiadające o tajemnicach akademii wampirów!

Kup książkę Akademia Wampirów

Opinie o książce - Akademia Wampirów

Avatar użytkownika - natalia6202
natalia6202
Przeczytane:2016-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
"Akademia Wampirów" Richelle Mead to nieziemska, niesamowita, wciągająca książka. Większość z was zapewne wie, że składa się z sześciu części, a pierwsza nawet została wyreżyserowana. Lektura pozwala nam przenieść się w inny, nieznany świat, gdzie żyje się w pewnym sensie "więzieniu". Moroje mają z góry nakazane uczenie się w szkole Świętego Władimira, a dampiry mają za zadanie ich chronić. Jedna...kże dwie zbuntowane nastolatki się z tym nie zgadzają. Lissa Dragomir oraz jej przyjaciółka Rose postanawiają uciec od tego życia i chcą posmakować tego co dzieję się za murami szkoły. Nie wzięły jednak pod uwagę, że czekają na nie tam strzygi, złej krwi wampiry. Dwie przyjaciółki mają wspólną tajemnice, a mianowicie łączy je więź, która jest rzadkością wśród ich świata, co stawia je w jeszcze gorszym położeniu, gdyż Lissa ma moc, której każdy pragnie ...
Avatar użytkownika - magdalena130
magdalena130
Przeczytane:2016-01-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Przeczytane,
Bardzo łatwa i przyjemna w czytaniu. Naprawdę wciągająca. Bardzo mi przypomina serię Dom Nocy, ale mimo wszystko się różnią. Bardzo ciekawi mnie historia strażnika i dampirki, ponieważ mam nadzieję, że pomimo tego, że muszą ochraniać księżniczkę - moroja to mam nadzieję, że będą razem.
Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2016-04-01, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2016,
Przeczytałam jednym tchem. Rose, Lissie, Dymitri i inni pochłonęli mnie bez końca. Mam już kolejną część i nie mogę się doczekać aż zacznę ją czytać. Zastanawiam się jak dalej potoczą się miłosne losy Rose i Dymitriego.
Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2015-09-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - 26 książek 2015,
Z książek o wampirach chyba już wyrosłam, dawno nie czytałam tego typu literatury, ale dzięki wielu pozytywnym opiniom na temat tej powieści postanowiłam ją sprawdzić. Opowiada ona o dampirce Rose, oraz jej przyjaciółce wampirzycy Lisie. Historia akademii dopiero się rozkręca, gdyż jest to pierwszy tom z tego cyklu. Główna bohaterka, czyli narratorka jest godną uwagi, silną i zabawną dziewczyną, która umie o siebie zadbać. Styl pisania autorki jest łatwy, lekki i przyjemny, a więc przeczytałam powieść ekspresowo. Dodatkowo występuje tu całkiem ciekawy wątek miłosny. Dymitr to bardzo wyrazista męska postać, która działa czytelnikowi na wyobraźnię. Książka nie porwała mnie jakoś szczególnie, ale spędziłam z nią czas całkiem przyjemnie. Polecam miłośnikom wampirów ;)
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2015-04-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015, Czytane na Kindle,
Dwukrotnie obejrzałam film, zanim zabrałam się za książki. Miałam już więc nabyte wyobrażenie o bohaterach, które książka potwierdziła. Opowieść to całkiem oryginalne i ciekawe spojrzenie na powieści wampiryczne. Główna bohaterka nie jest też wampiryczną księżniczką, a jej ochroniarzem. Jak wiele postaci wzbudza sympatię, wiele postaci w książce także intryguje. Niemniej seria, chociaż zawiera w sobie mnóstwo oryginalnych pomysłów, przeznaczona jest dla nastoletnich dziewczyn. I jak wiele takich książek tak naprawdę zawiera jeden najciekawszy element - romans. Główny obiekt uczuć bohaterki jest (zarówno w wydaniu filmowym jak i książkowym) tak pociągający i rozpalający wyobraźnię, że wątek romansowy to zdecydowanie mój główny motor do czytania kolejnych części serii (chociaż romansów jako takich nie trawię).
Avatar użytkownika - andzia13
andzia13
Przeczytane:2013-05-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książka wspaniała! Nie tylko dla młodzieży choć głównie dla osób w tym wieku. Opowiada ona o dwóch dziewczynach; dampirce Rose i jej przyjaciółce morojce Lissie. Po ucieczce z Akademii St.Vladimira ukrywają się ale po jakimś czasie zostają odnalezione przez strażników. Jeden z nich przyciąga uwagę Rose - silny, zdyscyplinowany i stanowczy Dymitr. Wampirka także szkoli się na strażniczkę aby móc chronić swą przyjaciółkę przed stworzeniami ciemności - strzygami. Podczas treningów z Dymitrem zakochuje się w nim.. "Akademia Wampirów" to moja ulubiona książka. Pokazuje jak ważna jest przyjaźń, że warto ryzykować dla niej życiem. Czytałam z zapartym tchem nie mogąc doczekać sie co będzie się działo dalej i nawet nie zauważyłam jak dotarłam do końca. To nie jest kolejna historyjka o żądnych krwi wampirach, w serii Mead są one ukazane jako istoty takie jak my z tym wyjątkiem, że aby przeżyć potrzebują krwi ale nie biorą jej siłą, oprócz strzyg naturalnie. Ta książka już zawsze pozostanie ze mną nie ważne jak dobre będę czytać w przyszłości. Czytanie tej "Akademii" było wspaniałą przygodą i za to jestem niezmiernie wdzięczna Richelle Mead.
Avatar użytkownika - LaylaA
LaylaA
Przeczytane:2014-12-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Fantastyka :D,
Montana. Pozornie zwykłe miejsce jak wszędzie. Ale czy na pewno ? To własnie tutaj dawno temu wybudowano szkołę, ale nie jakąś tam zwykłą szkołę. Jest to szkoła w której wampiry - moroje - uczą się używania swoich nadprzyrodzonych mocy. Ale nie tylko oni zamieszkują posępne mury Akademii, razem z nimi uczą się pół wampiry, pół ludzie - dampiry, które kiedyś mają zostać ich strażnikami. Jedną z najlepszych dampirek jest Rose Hathaway, która w przyszłości ma zostać opiekunką swojej najlepszej przyjaciółki Wasylissy Dragomir. Obie wiele przeszły ale wspierają się nawzajem. Razem uciekają z Akademii ponieważ uważają że nie są tam bezpieczne, mimo że wszystko jest bardzo dobrze planowane, dziewczyny zostają znalezione i odesłane do Akademii. Dzięki temu iż Lissa jest ostatnią potomkinią rodu Dragomirów nie dostała żadnej kary, jednak Rose nie miała tyle szczęścia. Z pomocą nieznajomego strażnika udaje jej się zostać w Akademii i nadal móc uczestniczyć w zajęciach. Powrót uciekinierek wzbudza wielkie sensacje w szkole, wszystko zaczyna się od nowa. Czy Rose zdoła uratować Lisse przed niebezpieczeństwem czyhającym tam gdzie nigdy nie spodziewalibyśmy się go spotkać ? Ludzie, którzy są szaleni rzadko zastanawiają się nad tym, czy są szaleni. Pierwsza książka i pierwsza seria na nowym blogu. Powiem szczerze że miałam mieszane uczucia co do tej książki. Kiedy ją pierwszy raz zobaczyłam i przeczytałam opis, pomyślałam że książka podobna jak inne, ale najbardziej przypominała mi serie Dom Nocy, którym wzbudził najgorsze we mnie uczucia. Mimo tych przekonań wypożyczyłam ją. Pierwsze co rzuca się w oko to okładka, graficy się nie postarali. okładka jest zwykła, nie zachęca czytelnika po sięgnięcie jej a nawet powiedziałabym że przypomina jakąś kolejną książkę o wampirach dla nastolatek. Autorka jednak mnie nie zawiodła, wspaniała fabuła, ciągła akcja, opisy które chcę się czytać oraz bohaterzy w których się zakochujemy. Jestem osobą która jest bardzo wybredna co do postaci w książkach, ale tutaj nie mam sie czego przyczepić. Wszystko było tak poskładane że tworzyło niesamowitą całość. Rose polubiłam od pierwszej strony, jest silna, odważna, piękna, mądra i wie czego chcę od życia, mimo niewielu wad, które tak naprawdę mamy wszyscy, myślę że i tak wszyscy czytelnicy ją pokochali. Dawno nie czytałam powieści, która była by tak oparta na przyjaźni, a tutaj bez Lissy i Rose książka by nie istniała. Bardzo podobały mi się wątki miłosne, których było dość sporo, jak i u Lissy i Rose. Pewnie jak wszystkich moimi ulubieńcami są Rose i Dimitri. Jedynym ale za to ogromnym minusem w tej książce jest ... ilość stron. Książkę się tak szybko czyta, że zdążymy odłożyć na chwilkę książki a już czytamy ostatnią stronę. Powiem wam że czuję niedosyt co do tej pozycji. Nienawidzę momentów kiedy czytam książkę, ale tak bardzo mi się nie podoba że nie mogę jej doczytać, a w drugim momencie czytam książkę która za szybko się kończy. i czuję niedosyt. Ciesze się że jest cała seria tych książek, ponieważ nie wiem co bym zrobiła gdyby kończyła się tylko na jednej stronie. Pani Rachell Mead wykonała kawał dobrej roboty przy tej książce i cieszę się że miałam to szczęście się z nią zapoznać. Mimo że jest to książka o wampirach, których teraz nie brakuję, ta wydaję mi się najbardziej poruszyła moje serce, sama do końca nie wiem na czym polega sukces tej książki, ponieważ z opisu wydawać by się mogło że jest to książka podobna do wielu a tak nie jest. Dzięki tej książce poznaje inny świat wampirów, i o dziwo pokochałam go. No cóż druga część już leży na szafce nocnej, uśmiechając się do mnie. Mam nadzieję że dorówna swojej poprzedniczce a nawet jakimś cudem będzie lepsza. TYLKO NAJLEPSZY PRZYJACIEL MOŻE OCALIĆ CI ŻYCIE. ZWŁASZCZA JEŚLI WRÓG JEST NIEŚMIERTELNY http://in-our-different-world.blogspot.com/
Avatar użytkownika - samantajurczak
samantajurczak
Przeczytane:2014-07-07, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
W pierwszej chwili można pomyśleć, że jest to kolejna historia o wampirach, romansach itp. Czytając akademie wampirów poznajemy całkiem inną społeczność, w której najważniejsze są moroje a ich życia strzegą dampiry. Największym zagrożeniem dla nich wszystkich są strzygi. Lissa, która należy do rodziny królewskiej ma cudowny oraz niebezpieczny dar. Wszystkie moroje specjalizują się w jednej z czterech dziedzinach: ogień, powietrze, woda ziemia. Lissa specjalizuje się w piątym, dawno zapomnianym duchu, dzięki któremu może uzdrawiać, wskrzeszać, leczyć oraz wpływać na innych. Dowiaduje się o tym jej ciężko chory wuj Wiktor, który chce ją wykorzystać. Rose, jej przyjaciółka i przyszła strażniczka chroni ją przed wszystkimi a zwłaszcza przed samą Lissa. Jej cudowny dar powoduje u Lissy depresje, przez którą wpada w obłęd. Rose, dzięki więzi jaka ich połączyła po wskrzeszeniu przez Lissę czuje wszystko to co Wasylisa. Potrafi przeniknąć do jej głowy. W związku z depresją swojej przyjaciółki Rose stara się jak może aby jej pomóc. Uciekają z akademii, odcinają się od społeczeństwa morojów ale to nic nie daje.
Avatar użytkownika - kpotter
kpotter
Przeczytane:2014-06-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Super wciągająca książka :)
Avatar użytkownika - Veronie
Veronie
Przeczytane:2014-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Motyw wampirów jest znany i lubiany (przynajmniej przeze mnie). Dodać do tego przyjaźń i troszkę romansu i jestem w niebie. Główna bohaterka jest uparta, wredna. Jej uwagi sprawiały, że śmiałam się sama do siebie, a jej oddania względem przyjaciółki niejeden człowiek mógłby pozazdrościć.
Avatar użytkownika - aniaraven
aniaraven
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Przyjemna młodzieżówka.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Mam, 52 książki 2014,
Bardzo podobało mi się to, że książka nie jest prowadzona z perspektywy osoby ważnej, mam tutaj na myśli Lissę. Widzimy świat opisywany przez jej strażnika. W tym przypadku jej najlepszą przyjaciółkę. To wg mnie nietypowe, nie spotkałam się jeszcze z książką, gdzie w taki sposób prowadzona była historia. To zdecydowanie duży plus, bo można zobaczyć jak to wygląda od 'drugiej strony'. Kolejnym elementem, który zwrócił moją uwagę jest to, że wampiry są szczupłe, ogólnie mówiąc są ideałem wg ludzi. Ludzie zaś wyglądają jak ideały dla wampirów. Oba gatunki chcą tego, czego nie mogą mieć. Z zaciekawieniem oczekuję na film...
Avatar użytkownika - Tala_1986
Tala_1986
Przeczytane:2013-01-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Przyjaźń to magia

Richelle Mead to jedna z najlepszych amerykańskich pisarek paranormal romance. Ma na swoim koncie sporą liczbę książek, z czego przeważająca większość skierowana jest do młodzieży. Nie znaczy to jednak, że autorka nie stworzyła nic dla starszego grona czytelniczego. W Polsce autorka stała się znana i lubiana dzięki serii Akademia wampirów, której tom pierwszy nosi taki sam tytuł.

Akademia świętego Władimira w Montanie to dość nietypowa szkoła. Zajęcia prowadzone są nocą, co nie powinno nikogo dziwić, skoro jej uczniami są wampiry czystej krwi inaczej zwane morojami. Jednak w akademii spotkamy także innych uczniów zaliczanych do dampirów, czyli ludzi z domieszką krwi wampirze. Przechodzą oni szkolenie na opiekunów morojów, będących w dużej mierze potomkami rodzin królewskich.

Właśnie do tych grup należą dwie przyjaciółki Wasylisa „Lissa” Dragomir oraz Rose Hathaway. Łączy je tajemnicza więź, nabierająca dużo głębszego znaczenia wraz z informacjami z przeszłości oraz faktem, że Lissa wykazuje dawno zapomniane uzdolnienia. Jednak nim wszystko nabierze dużo klarowniejszych konturów, obie bohaterki czeka długa droga. Zresztą przekonajcie się sami (o ile jest jeszcze ktoś, kto nie czytał tej powieści).

Richelle Mead od samego początku wymaga od czytelnika uwagi i bez zbędnego trudu ją zdobywa. Wszystko dzięki temu, że powieść zaczyna się od natłoku tajemnic i niedopowiedzeń, które są po woli wyjaśniane wraz z dalszym rozwojem fabuły. Kolejnym tego czynnikiem jest fakt, iż tempo akcji od samego początku jest na najwyższym poziomie, a autorka co jakiś czas podwyższa poziom napięcie. Chociaż nie mogę powiedzieć, aby fabuła nie była przewidywalna. Bardzo często można samodzielnie dojść do rozwiązań, co poniektórych sytuacji tylko na podstawie delikatnych aluzji autorki. Nawet, jeżeli są one wpleciona pomiędzy mało ważne wątki, a fałszywy, główny oskarżony zostaje nam podetknięty praktycznie pod nos. Jednak mimo tych lekkich mankamentów, Akademię wampirów dosłownie pochłania się w rekordowym tempie i nie sposób się od niej oderwać.

Pisarka dobrze przyłożyła się do tworzenia poszczególnych bohaterów. Na dużo uwagi zasługuje tutaj Rose, z którą Pani Mead poradziła sobie naprawdę doskonale. Dziewczyna wzbudza w czytelnikach dosłowną burzę emocji, od irytacji, po przez współczucie, a na fascynacji kończąc. Jej impertynencja, beztroska, a jednocześnie, bezgraniczne oddanie dla najlepszej przyjaciółki nadają jej ogromnej realności. Kolejną dobrze wykonaną pracą, jaka została włożona w wykreowanie, jest postać Dimitriego. Autorka nie pisze o nim zbyt wiele, ale robi to w taki sposób, że nie sposób się nim nie zainteresować. Wszystko, co dotyczy tego bohatera jest osnute sporą aurą tajemniczości, a przecież właśnie to najbardziej przyciąga czytelników.

Podsumowując. Akademia wampirów to doskonały romans paranormalny, który na dłuższy czas pozwala oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości. A wierzcie mi, nie zdołacie się od niego oderwać dopóki nie przeczytanie ostatniego zdania. Jestem bardzo ciekawa, co też autorka wymyśliła dla swoich bohaterów w kolejnej części. Polecam!

Avatar użytkownika - hollywood93
hollywood93
Ocena: 6, Czytam,
Wciąga od pierwszej strony,a każda następna przygoda bohaterów, jest dodatkową ekscytacją czytelnika.Polecam!
Avatar użytkownika - Nikea
Nikea
Przeczytane:2011-07-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka polecona przez koleżankę ;) Bardzo ciekawa i wciągająca tak , że sięgnęłam po następne części , które równie są ciekawe ;) Z pewnością jest to lepsza seria niż Zmierzch. W tej książce można poczytać o prawdziwych wampirach ;) Polecam !
Avatar użytkownika - Terenia
Przeczytane:2015-04-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Pocałunek cienia
Richelle Mead0
Okładka ksiązki - Pocałunek cienia

Moroje mają zdolności magiczne. Zwykle specjalizują się w jednym z czterech żywiołów – wykorzystują wodę, ogień, powietrze lub ziemię. Lissa stanowiła...

Akademia wampirów. Przyjaźń jest wieczna
Richelle Mead0
Okładka ksiązki - Akademia wampirów. Przyjaźń jest wieczna

Światowy bestseller teraz na ekranach kin! Premiera filmu w Polsce 21 marca 2014 roku. Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa