Ale kupa! Co masz w pieluszce?

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014-05-14
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788310127471
Liczba stron: 28
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5 (1 głosów)

Poznajcie Myszkę. Myszka lubi wiedzieć wszystko o świecie, który ją otacza. Jest bardzo dociekliwa. Nosi pieluszkę i zastanawia się, co też kryje się w pieluszkach jej przyjaciół. Dlaczego tak ją to interesuje? Zaraz się dowiecie!

Czytając tę zabawną historyjkę, razem z Myszką zaglądajcie do pieluszek Króliczka, Kózki, Pieska, Krówki, Konika i Świnki. Nauka korzystania z nocniczka może być świetną zabawą! Książka zachęca też do pierwszych prób samodzielnego liczenia oraz uczy rozpoznawania różnych zwierząt.

Guido van Genechten urodził się w 1957 roku w Mol w Belgii. Studiował rysunek i malarstwo, a także grafikę i fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Mol. Przez wiele lat pracował jako grafik. Obecnie jest ilustratorem książek dla dzieci na pełen etat. W 1988 roku otrzymał międzynarodową Nagrodę Miasta Hasselt jako najlepszy ilustrator za swoją autorską książkę ,,Rikki". Ta nagroda zapoczątkowała jego światową karierę. ,,Rikki" został przetłumaczony na kilkanaście języków, a Guido stworzył wiele bestsellerowych książek. Został wyróżniony licznymi nagrodami, między innymi Nagrodą Reader's Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci.

W wolnych chwilach gotuje. Lubi belgijskie frytki, gorzką czekoladę i maślane ciasteczka, a także dobrą muzykę, jazdę na rowerze (ale tylko we dwoje), puste kieszonkowe notatniki, zapach wypastowanych butów, niespodzianki i nicnierobienie. Jego ulubiony kolor to zielony.

Kup książkę Ale kupa! Co masz w pieluszce?

Polecana recenzja

Wychowywanie maluszka to ogromne wyzwanie dla każdego rodzica. Dziecko z dnia na dzień rośnie i rozwija się, zaczyna interesować się otaczającym je światem oraz nabywa nowe, często zaskakujące zdolności. Wielu rzeczy maluch jednak nie nauczy się sam, naśladując jedynie rodziców lub rodzeństwo. Jedną z przydatnych umiejętności, które wpoić dziecku musi opiekun, jest korzystanie z nocniczka.Z pomocą młodym rodzicom przychodzi wtedy publikacja Guida van Genechtena Ale kupa! Co masz w pieluszce? Główna bohaterka książki, Myszka, jest stworzeniem niezwykle ciekawym. Wszędzie zagląda, wszystko odkrywa, nic nie może się skryć przed jej oczami. Myszka jest tak pewna siebie, że nie waha się zapytać swoich przyjaciół o to, co mają w pieluszkach. Tym sposobem Króliczek, Kózka, Piesek, Krówka, Konik i Świnka nie tylko odpowiadają Myszce na tak prosto z mostu postawione pytanie, ale pozwalają jej nawet do swoich pieluszek zajrzeć! To, co Myszka znajduje w pieluszkach, nie jest dla niej zaskoczeniem. Jest jednak pretekstem, by pokazać swoim przyjaciołom, że w prosty sposób można się obejść bez pieluszki.Kiedy rodzice wymieniają się swoimi doświadczeniami, często wspominają, że droga od pieluszki do nocnika była niezwykle trudna i długa, bo trwająca kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Aby ułatwić ten proces, warto wspólnie z maluchem często wracać do książeczki Guida van Genechtena ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Ale kupa! Co masz w pieluszce?

Inne książki autora
Odkryj, co…
Guido van Genechten0
Okładka ksiązki - Odkryj, co…

Co wygląda jak pędzel? Co przypomina muchomora? Co ma tukan do banana? Książka z zagadkami, na które najlepsze odpowiedzi podsuwa dziecięca wyobraźnia...

Rikuś
Guido van Genechten0
Okładka ksiązki - Rikuś

Są króliczki grube i króliczki chude, króliczki mądre i króliczki mniej mądre, króliczki odważne i króliczki...

Reklamy