Alfabet Tischnera

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-09-03
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-1881-9
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę: jusia

Ocena: 0 (0 głosów)

Spotkanie z mądrością księdza Tischnera

Czy myśl ks. Tischnera wymaga popularyzacji? A jeśli tak, to w jakiej formie?

Wojciech Bonowicz, autor biografii Tischner i tomu gawęd Kapelusz na wodzie poświęconych tej wybitnej postaci, od lat stara się przybliżać osobę i dzieło Tischnera nowym czytelnikom. Wbrew pozorom dorobek tego filozofa i duszpasterza stawia przed czytelnikami mnóstwo wyzwań, z których największym jest chyba wielość gatunków, jakimi posługiwał się jako autor. Wywiad, wykład, esej, artykuł, notka, rozprawa - to tylko niektóre z nich.

Wojciech Bonowicz proponuje w Alfabecie... przekrojową lekturę pism i wypowiedzi, które zostały po ks. Tischnerze. Wiele z nich jest zupełnie nieznanych lub zapomnianych. Bonowicz porządkuje je według rozmaitych haseł, wśród których są pojęcia kluczowe dla jego filozofii (wolność, spotkanie czy nadzieja), wątki obecne w publicystyce (demokracja, Kościół, wartości chrześcijańskie), a także elementy biografii (góry, górale, komunizm, opozycja, wiara, ale też humor).

Alfabet... ma być poręcznym przewodnikiem po dziele Tischnera, które wciąż wydaje się inspirujące i w kolejnych pokoleniach zdobywa nowych czytelników

Kup książkę Alfabet Tischnera

Opinie o książce - Alfabet Tischnera

Avatar użytkownika - frolic
frolic
Przeczytane:,
Cieszy mnie każda kolejna publikacja na temat księdza Tischnera, każde nowe wydanie jego tekstów, bo był to naprawdę wartościowy człowiek. „Alfabet Tischnera” składa się z fragmentów jego książek, artykułów, wywiadów z nim, i audycji telewizyjno-radiowych, w których brał udział. Są one poukładane tematycznie, w kolejności alfabetycznej. Dotyczą takich spraw jak Niebo i Piekło, Wychowanie, ważnych pojęć dla Tischnera, jakimi są między innymi Spotkanie czy Dialog. Prawdziwa pożywka dla duszy, każde słowo tej książki daje coś ważnego.
Link do opinii
Reklamy