Antywzorce języka SQL Jak unikać pułapek podczas programowania baz danych

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2012-01-27
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-3482-8
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę: lokesh

Ocena: 0 (0 głosów)

Zobacz, jak tego nie robić!

Jak nie projektować modelu logicznego i fizycznego bazy danych? Jak nie zadawać zapytań SQL? Jak nie wytwarzać aplikacji? Podobno najlepiej jest uczyć się na cudzych błędach. Ta mądrość sprawdza się w wielu dziedzinach życia, także w informatyce. Ile razy brnąłeś w złe rozwiązanie, aż ktoś powiedział: "tak się nie robi"? Czy nie pomyślałeś wtedy o książce, w której zamiast metod rozwiązywania danych problemów znalazłbyś informacje, jak do nich nie dopuścić? Chciałbyś, żeby ta książka dotyczyła języka SQL? Oto ona!

Niniejsza publikacja przedstawia zbiór antywzorców w języku SQL. Dzięki niej poznasz błędy najczęściej popełniane przy projektowaniu i wykorzystywaniu baz danych. Dowiesz się z niej, jak nie tworzyć logicznego i fizycznego projektu bazy danych, jak nie zadawać zapytań SQL oraz jak nie wytwarzać aplikacji - a wszystko po to, aby zrozumieć, jak nie popełniać błędów. W każdej z czterech części znajdziesz ogrom interesujących informacji: poznasz zasady przechowywania haseł, błędy pojawiające się w wyniku zaokrągleń czy sposoby radzenia sobie z brakiem integralności bazy danych. Książka ta jest genialną pozycją, dzięki której już nigdy nie zboczysz z drogi w codziennej pracy z bazami danych i językiem SQL!

Modelowanie drzew Tworzenie kluczy głównych Związki polimorficzne Atrybuty wielokolumnowe Antywzorce fizycznego projektu bazy danych Błędy zaokrągleń Przechowywanie dużych plików Indeksy Antywzorce zapytań Wykorzystanie NULL-a Grupowanie kolumn Losowe wybieranie wiersza Przeszukiwanie tekstów Optymalizacja zapytań SQL Antywzorce wytwarzania aplikacji Przechowywanie haseł Wstrzykiwanie SQL Ucz się na błędach... Cudzych!

Kup książkę Antywzorce języka SQL Jak unikać pułapek podczas programowania baz danych

Opinie o książce - Antywzorce języka SQL Jak unikać pułapek podczas programowania baz danych

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Latarnia z Kiss River
Diane Chamberlain
Okładka książki - Latarnia z Kiss River
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy