Artur i zemsta Maltazara

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2006
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-237-2143-2
Liczba stron: 128
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 5 (1 głosów)

Spokój Artura burzy wołanie o pomoc wypisane na ziarenku ryżu, dostarczonym przez pająka. Oznacza to bowiem, że Minimki są w niebezpieczeństwie! Nie ma więc ani chwili do stracenia! Tymczasem ojciec chłopca postanawia wyjechać wcześniej, niż to było ustalone, i już niecierpliwi się, czekając na syna za kierownicą samochodu. Przerażony tym Artur zawiadamia o wszystkim dziadka Archibalda w nadziei, że ten go zastąpi i pomoże Minimkom. Chłopiec nie może bowiem znieść myśli, że życie Selenii jest zagrożone. Dzięki pomocy psa Alfreda udaje mu się uśpić czujność rodziców i wrócić w środku nocy do domu dziadków. Zbliża się północ. Za chwilę promień księżyca padnie na lunetę Archibalda i otworzy przejście do krainy Minimków. Niestety nadciąga chmura. Jeżeli zakryje ona księżyc, to Arturowi nie uda się pomóc swoim przyjaciołom.

Kup książkę Artur i zemsta Maltazara

Opinie o książce - Artur i zemsta Maltazara

Avatar użytkownika - enigma1
enigma1
Przeczytane:2013-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Kiedy zobaczyłam tę książkę na wyprzedaży - po prostu musiałam ją kupić. Uwielbiam filmy Luca Besson i nie mogłam obojętnie przejść obok tej książeczki. Ta książka została wyjątkowo ładnie wydana, chociaż czy nadaje się dla dzieci w wieku 6-8 lat? Mam pewne wątpliwości. Uważam, że Maks powinien być ciut bardziej ubrany, no i zadbać o uzębienie - ale może dzieci nie zwracają uwagi na takie niuanse? Poza tym nie mam uwag - książka może niezbyt treściwa, ale miła dla oka. No i na pewno będzie ozdobą domowej biblioteczki;) Acha - w książce występuje pies, Alfred.
Link do opinii
Inne książki autora
Artur i Minimki
Besson Luc0
Okładka ksiązki - Artur i Minimki

Artur ma mnóstwo kłopotów. Zły przedsiębiorca chce zagarnąć piękny dom jego babci, w którym chłopiec spędza wakacje. Nie będzie pewnie mógł liczyć na Alfreda...

Reklamy