Ascendent

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2016-05-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380151420
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5 (1 głosów)

Liczby nie kłamią, rządy - tak

Rząd USA, gospodarka i amerykański styl życia znalazły się na celowniku bezwzględnego wroga. Wie o tym tylko jeden obdarzony wyjątkowymi zdolnościami człowiek.

Garrett Reilly to genialny analityk, gwiazda Wall Street. Widzi w liczbach schematy niedostępne dla zwykłych ludzi. Ma tendencję do pakowania się w tarapaty. Gdy wpada na trop masowej wyprzedaży amerykańskich obligacji skarbowych, staje się najbardziej poszukiwaną osobą na świecie...

Wojsko USA chce wykorzystać  nadzwyczajne umiejętności Garetta i postawić go na czele tajnego wywiadu. Ma za zadanie odeprzeć nowoczesny atak i zażegnać rosnący konflikt na miarę XXI wieku, gdzie zamiast broni wróg atakuje za pomocą wirusów komputerowych, giełdy i  mass mediów.

Drew Chapman stworzył w swojej debiutanckiej powieści zupełnie nowy rodzaj bohatera: człowieka obdarzonego wyjątkowymi zdolnościami i potrafiącego dzięki nim odnaleźć się na froncie nowej, nieznanej wcześniej wojny.

Kup książkę Ascendent

Opinie o książce - Ascendent

Avatar użytkownika - Psotka88
Psotka88
Przeczytane:2016-08-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Thriller, kryminał czy sensacja towarzyszy mi już od dawna. To gatunki, które czytam i nie trzeba mnie do nich zachęcać. Tyle, że odważyłam się na połączenie ich z polityką, a tego jeszcze nie robiłam. Długo zastanawiałam się czy książka przypadnie mi do gustu i będzie strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o mój gust. Jednak ostatnio coraz częściej wychodzę poza własne granice i jakoś źle na tym nie wychodzę - wręcz przeciwnie. Dwudziestokilkuletni Garrett Rielly to nie tylko młody mężczyzna, który chce coś w życiu osiągnąć. To przede wszystkim genialny analityk dla którego liczby nie mają tajemnic. Jest gwiazdą z Wall Street. Pracuje w firmie Jenkins & Altshuler i wiedzie mu się zdecydowanie dobrze. Tyle, że chłopak ma tendencję to wpadania w kłopoty, a jego umiejętności wychwytywania w liczbach schematów, których nie zauważy normalny śmiertelnik zdecydowanie mu w tym pomagają. Gdy dzięki swojej analizie odkrywa po kodach CUSIP, że gdzieś na Bliskim Wschodzie zostają hurtowo wyprzedane obligacje zakupione dwanaście lat temu na jednej aukcji pakuje się w największe tarapaty w swoim życiu. Wojsko USA planuje wykorzystać nie tyle Garretta co jego umiejętności i postawić go na czele tajnego wywiadu. Jego obowiązkiem staje się poprowadzenie ukrytej i bezkrwawej wojny. Jak na XXI wiek przystało obie strony zaatakuję nie bronią, a wirusami komputerowymi. Ich sprzymierzeńcem będą mass media oraz giełda. Do czego doprowadzą tajemne porachunki między państwami? Czy Rielly jest świadomy tego w co się w plątał? Na okładce książki widzimy napis: "Liczby nie kłamią. Rządy - tak" Myślę, że warto by każdy z nas zadał sobie pytanie czy te słowa są prawdziwe... A wracając do książki to muszę przyznać, że wciągnęła mnie praktycznie od pierwszych stron. Czyta się przyjemnie, akcja jest dynamiczna, a jak dodamy do tego fakt, że jest to debiut to już w ogóle zasługuje na pochwałę. Zdecydowanie czekam na dalszy ciąg przygód Garretta. Książka jest idealna dla osób uwielbiających intrygi - jest tego pod dostatkiem. Jednak pozycję polecam nie tylko im, ale też osobom, które zaczynają przygodę z sensacją, bo jest zdecydowanie mało krwawa.
Link do opinii
Reklamy