Avatar Jamesa Camerona

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-01-12
Kategoria: Muzyka, film
Dodał/a książkę: AgnSz

Jedyna książka ukazująca fantastyczny świat wykreowany w najnowszym filmie twórcy Titanica – przełomowym w historii kina Avatar to rewolucja w dziedzinie sztuki filmowej na miarę wprowadzenia dźwięku Polska premiera filmu 25 grudnia. Avatar to kamień milowy w historii kina. Tworząc opowieść o ziemskim podboju tajemniczej planety Pandora i o sparaliżowanym komandosie uwikłanym w wojnę dwóch cywilizacji, James Cameron wykorzystał zupełnie nowe technologie, nie tylko 3D. Na potrzeby realizacji skonstruowano specjalne kamery, aparaturę, studia. Avatar Avatar, trzecia z najdroższych produkcji w historii kina, to film nowego tysiąclecia, czasów gdy technologia może wreszcie dorównać fantazji. To fantastyka wysokiego lotu, obraz, który burzy barierę pomiędzy ekranem a widzem, a ekran staje się oknem do nowego fantastycznego świata. Świata, jakiego nie stworzono od czasów Tolkiena i Gwiezdnych Wojen nowość przebój filmowy.Książka Avatar jest przewodnikiem po tym świecie, po siostrzanej planecie Ziemi – Pandorze, jej ekosystemie i historii. Zawiera informacje o zamieszkującej ją rasie, jej zwyczajach, języku, broni – czyli wszystko, co trzeba wiedzieć, żeby przetrwać we wrogim środowisku groźnej planety stworzonej przez Jamesa Camerona w filmie wszech czasów.

Kup książkę Avatar Jamesa Camerona

Avatar użytkownika - madak
madak
Co oprócz doskonale zrealizowanej produkcji filmowej może zaspokoić zachwyt fanów „Avataru”? Oprócz typowo filmowych gadżetów z pomocą nadchodzi książkowa wersja dzieła Jamesa Camerona. Oczywistym jest, że kinowych wrażeń publikacja nie jest w stanie zastąpić, jednak jedną cechą nad filmem góruje – na zdecydowanie dłużej książka zachowuje wspaniałe zdjęcia i obrazki, pozwalając tym samym wracać na Pandorę znacznie częściej.„Avatar Jamesa Camerona” to książka ukazująca Pandorę, jeden z księżyców Polifema, miejsce w którym żyją Na’vi, raczej w formie raportu z wyprawy, z dokładnością niemal encyklopedyczną. Czytelnik zapozna się zatem nie tylko ze szczegółową geografią księżyca – ukształtowaniem terenu, gdzie na pierwszy plan wyłaniają się opierające się zasadom grawitacji góry Alleluja, opływającymi kontynenty oceanami i morzami czy lądami – ale z ciekawym zestawieniem Pandory z Ziemią. Publikacja ukazuje także zwyczaje, kulturę i społeczeństwo Na’vi. Szczegółowo opisane zostały nie tylko rytuały i wierzenia, ale także używana przez Na’vi broń i przedmioty codziennego użytku. Znacznie więcej miejsca poświęcono w książce na opisy flory i fauny Pandory. Fakt ten nie powinien dziwić, zwłaszcza, że bogactwo świata zwierzęcego i roślinnego jest na księżycu Polifema imponujące. I tak warto w tym miejscu wymienić ...

Opinie o książce - Avatar Jamesa Camerona

Avatar użytkownika - martellina
martellina

W książce tej autorzy opisują mieszkańców Pandory, poszczególne gatunki fauny i flory, a także charakteryzują ich osiągnięcia i wynalazki techniczne. Także znajdziemy tam słownik języka na’vu. Ten Tajny raport o świecie Pandory jest poradnikiem jak odnaleźć się i przetrwać na tej wymyślonej przez Camerona planecie.

Pomimo rozczarowania treścią książki, muszę przyznać, że jest to ciekawa publikacja. Pozytywny odbiór zawdzięcza się graficznej stronie książki. Jej układ powoduje, że informacje są przejrzyste i łatwe do odszukania w razie używania tej publikacji jako źródło. Jestem zdania, że wszystkim zauroczonym światem stworzonym przez Camerona, ta książka poszerzy wiedzę na temat Pandory i jej mieszkańców.

Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Przeglądałam ją w księgarni. Ksiązka dośc fajna, jednak osobiście szkoda mi na takie pieniędzy... wolę coś co pobudzi moją wyobraźnię do działania, zamiast gotowych obrazków :P
Po obejrzeniu filmu chętnie poznam ta pozycję