Bale maturalne z piekła

Tom 1 cyklu Z piekła

Stephenie Meyer, Meg Cabot, Kim Harrison, Michele Jaffe, Lauren Myracle zapraszają na bale, gdzie didżejami są wampir, demon, anioł, duch i wysłannik ciemności. Stephenie Meyer w "Zmierzchu" przemówiła do wyobraźni nastolatek romantyczną wizją zakazanego uczucia. W mrocznym opowiadaniu" Piekło na ziemi" kreuje ten sam przeniknięty tajemnicą i miłością paranormalny świat, który zafascynował miliony czytelniczek. Meg Cabot u szczytu sławy napisała "Córkę likwidatora" historię dziewczyny i uwodzicielskiego wampira. Kim Harrison w opowiadaniu "Madison Avery i Mroczny Żniwiarz" stworzyła postać siedemnastolatki w świecie aniołów i demonów. Historię Madison rozwinęła w cykl znakomitych powieści. Pierwsza "Umarli czasu nie liczą" ukaże się już w lutym. Do tańca proszą wampir, który zawrócił w głowie śmiertelnej dziewczynie, demon zarażony miłością, anioł, który porzucił niebo dla śmiertelniczki, duch, który nie może zapomnieć o ukochanej, wysłannik ciemności, który zwodzi nastolatkę potrafiącą czytać w ludzkich sercach Ich wybranki przeżyją tragiczną miłości w opowieściach, których finał rozegra się na balach maturalnych, gdzie królową jest noc, a królem strach.

Informacje dodatkowe o Bale maturalne z piekła:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-01-14
Tytuł oryginału: Prom Nights From Hell
Tłumaczenie: Agnieszka Kabala, Agata Kowalczyk

Kup książkę Bale maturalne z piekła

Bale maturalne z piekła - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kai
Kai
Przeczytane:2017-10-07, Ocena: 1, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Lorelei
Lorelei
Przeczytane:2016-05-13, Ocena: 3, Przeczytałam, Wyzwanie - fantastyka 2016,
Już na wstępie należy zaznaczyć, że antologia nie jest zła. Czyta się ją szybko i sprawnie, tym bardziej, że opowiadania nie są długie. Przyjrzyjmy się zatem każdemu z nich. 1. Piekło na ziemi Z całą pewnością jest to najsłabsze z przedstawionych opowiadań. Główna bohaterka, demonica Sheba jest raczej mało wyrazistą postacią i niestety bardzo szybko pokazuje swą słabość. Jej zadanie - zasianie nieszczęścia i niezadowolenia wśród uczestników balu maturalnego wydaje się być proste, ale czy rzeczywiście się takie okaże ? A może pewien pół-anioł zdoła przypadkiem pokrzyżować jej plany ? Cóż, opowiadanie jest raczej przewidywalne, napisane bez polotu, ze sporą dozą naiwności. Dodatkowo, duża liczba postaci pobocznych, które pojawiają się w jednej scenie, a w następnej nie ma po nich śladu, wprowadza do opowiadania niepotrzebny chaos, w którym czytelnik szybko się gubi. 2. Córka likwidatora Jest to lekkie opowiadanie, w którym narracja jest prowadzona na przemian przez dwoje nastolatków : Mary i Adama. Przypadkiem trafiają oni do tego samego klubu, każde z innego powodu : Mary, by załatwić na dobre syna Drakuli, Adam, by towarzyszyć kumplowi w jego zemście na tymże wampirze, który odbił mu dziewczynę. Nieoczekiwanie, ich losy się łączą, gdy chłopak w zabawny sposób ratuje Mary życie. Opowiadanie jest parodią, wyśmiewającą wampiry ( Drake ), nastolatki, które się w nich zakochują ( przyjaciółka Mary ) oraz tych, którzy przeciwko nim walczą ( Mary ). Choć osobiście nie przepadam za tego typu prześmiewczymi utworami, muszę przyznać, że opowiadanie wprowadza do antologii sporą dawkę humoru. 3. Madison Avery i żniwiarz ciemności Najlepsze opowiadanie w tym zbiorze. Bohaterka jest wprawdzie nieco płytka, ale gdy akcja nabiera tempa, czytelnik przestaje zwracać na to uwagę i koncentruje się na wydarzeniach. Zaczyna nawet współczuć Madison, która zupełnie nagle i nieoczekiwanie traci życie z rąk żniwiarza ciemności. Ale czy zawieszona między życiem a śmiercią, naprawdę musi zrezygnować z tego, do czego przywykła ? A może kamień który ukradła swojemu oprawcy, da jej namiastkę życia ? Niewątpliwie ciekawe opowiadanie, z nutką grozy, ale i nostalgii. 4. Bukiecik Bardzo dobre, barwnie napisane opowiadanie z przesłaniem. Czytając je można odczuć chyba wszelkie emocje : od irytacji spowodowanej infantylnością głównej bohaterki Frankie, przez rozbawienie ( postać Madame Zanzibar ) i smutek ( tragiczna śmierć Willa ), aż po niepokój i strach, gdy ten wraca ożywiony po wypowiedzeniu przez Frankie drugiego życzenia. Opowiadanie ma niepowtarzalny klimat. Gdyby autorka je bardziej dopracowała, byłoby naprawdę genialne. W oryginalny sposób pokazuje, że trzeba się dobrze zastanowić zanim wypowie się życzenie, bo, nieprzemyślane, może mieć katastrofalne skutki. 5. Superdziewczyny nie płaczą Pomysł na opowiadanie nie taki zły, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Akcja na początku toczy się dość powoli : główna bohaterka, Miranda odbiera z lotniska Sibby Cuman, irytującą czternastolatkę całującą kogo popadnie i wiezie ją pod wskazany adres. W trakcie podróży prowadzą nużącą rozmowę opierającą się na pytaniach i odpowiedziach. Dopiero na miejscu okazuje się, że coś jest nie tak i że Miranda, superbohaterka, będzie musiała wkroczyć do akcji. Tak naprawdę opowiadanie rozkręca się dopiero pod koniec. Wtedy wychodzi na jaw nie tylko prawdziwe oblicze przystojnego szeryfa, ale i skrywana dotąd tożsamość Sibby.
Avatar użytkownika - kinia1699
kinia1699
Przeczytane:2015-02-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Jest to zbiór opowiadań znanych autorek. Szczerze mówiąc spodziewałam się po tej książce, czegoś lepszego. Opowiadania oceniam pół na pół. Podobały mi się : Córka likwidatora - Meg Cabot i Madison Avery i żniwiarz ciemności - Kim Harrison. Te drugie jest wstępem do serii książek Madison Avery: Upadli czasu nie liczą , którą zresztą bardzo polecam. Pozostałe opowiadania średnio mi się podobały.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2010-09-10, Ocena: 2, Przeczytałam,
Osobiście zawiodłam sie, zwłaszcza pierwsze opowiadanie jakieś zupełnie "od czapy". Najbardziej podobało mi sie to z bukiecikiem suszonych kwiatów, naprawdę dobre.
Polecam opowiadania pani Cabot i S.Meyer !
Avatar użytkownika - catling
catling
Przeczytane:2011-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
świetna.! choć niekture momenty troche przynudzały ;]
Avatar użytkownika - agaj100
agaj100
Przeczytane:2010-12-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
To takie dobre krótkie opowiadanka przed zaśnięciem, gdy nie mamy nic innego do czytania, a i można sobie "dośnić" dalszy bieg wydarzeń. Tak jak jedna z moich poprzedniczek napisała: może spodoba się to młodszym czytelnikom. Starszym zdecydowanie odradzam.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-12-18,
Książkę oceniam na szóstkę z plusem! Wszystkie moje ulubione pisarki w jednym. Nie zawiodłam się! Najbardziej spodobało mi się opowiadanie, w którym chłopak na życzenie dziewczyny zmartwychwstał i przyszedł do niej, żeby zabrać ją na bal. Haha. To było dobre. "Już jestem. Trochę w nieładzie. Się spóźniłem." Coś w tym stylu, a dziewczyna przerażona na całego... ^^
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2010-05-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Ciekawy zbiór opowiadań , które czyta się z uśmiechem i ciekawością .
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-02-03,
Z racji fascynacji Zmierzchem, potem Martwym aż do zmroku, ogólnie wampirami, lektura obowiązkowa :)
Avatar użytkownika - justyna1
justyna1
Przeczytane:2010-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Bardzo ciekawe opowiadania, napisane świetnym językiem.Warto przeczytać
Avatar użytkownika - angel92
angel92