Balsam dla duszy miłośnika kotów

Koty, ach, te koty… Tajemnicze, charakterne, czułe, inteligentne… Zazdrościmy im wdzięku, z jakim się poruszają, sprawności fizycznej, która pozwala im zdobywać półki zawieszone pod sufitem, i zwinności, z jaką przemykają pomiędzy filiżankami z babcinego serwisu Rosenthala, żadnej z nich nawet nie tykając. Chcielibyśmy z takim samym spokojem i dystansem odnosić się do otaczającej nas rzeczywistości, a przede wszystkim równie stanowczo trzymać się własnych ścieżek. Ach, i jeszcze umieć po kociemu cieszyć się życiem – godzinami wygrzewać się w słońcu i wpatrywać w siną dal, oczekując smakowitego posiłku... Nie wszyscy przepadają za kotami, ale jak przekonują opowiadania z tego zbioru, łatwo można się z tej przypadłości wyleczyć. Bo kiedy kot włącza swój motorek, niskie, przejmujące tony jego pomrukiwania wywołują wibracje, które potrafią skruszyć nawet skałę, a co dopiero ludzkie serce. Kot jest stworzeniem skomplikowanym. Na kartach tej książki spotkacie najrozmaitsze koty – śmieszne, odważne, uparte, zakochane, energiczne i te absolutnie zblazowane. Jedno jest pewne – co opowiadanie, to kot, a co kot, to obyczaj.

Informacje dodatkowe o Balsam dla duszy miłośnika kotów:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-73-01998-0

Kup książkę Balsam dla duszy miłośnika kotów

Balsam dla duszy miłośnika kotów - opinie o książce

Kolejny zbiór opowiadań. Tym razem bohaterami są koty. Każdy z przedstawionych w nich bohaterów jest inny, zaciekawia, uczy, pozwala przełamywać przesądy i stereotypy. Każdy z nich to prawdziwa indywidualność, czasem rozbrykana jak dziecko, innym razem zblazowana, czasem wykazująca upór i chęć podążania własnymi drogami. Myślę, że wiele z tych opowiadań można by było włączyć do wyboru tekstów analizowanych w szkole podstawowej i gimnazjum. Dorosłych też nie znudzą, a mogą wiele nauczyć, wzruszyć, rozbawić, skłonić do refleksji.
Avatar użytkownika - LifeOnMars
LifeOnMars
Przeczytane:2018-03-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018, Książki XXI wieku,

Kto jest kociarzem (nawet z alergią, tak jak ja), będzie zadowolony. Opowiadania, których głównymi bohaterami są superkoty.

Avatar użytkownika - szczurzyca
szczurzyca