Balsam dla duszy miłośnika kotów

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2007
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-73-01998-0
Liczba stron: 440
Dodał/a książkę: Szczepanik

Ocena: 6 (2 głosów)

Koty, ach, te koty… Tajemnicze, charakterne, czułe, inteligentne… Zazdrościmy im wdzięku, z jakim się poruszają, sprawności fizycznej, która pozwala im zdobywać półki zawieszone pod sufitem, i zwinności, z jaką przemykają pomiędzy filiżankami z babcinego serwisu Rosenthala, żadnej z nich nawet nie tykając. Chcielibyśmy z takim samym spokojem i dystansem odnosić się do otaczającej nas rzeczywistości, a przede wszystkim równie stanowczo trzymać się własnych ścieżek. Ach, i jeszcze umieć po kociemu cieszyć się życiem – godzinami wygrzewać się w słońcu i wpatrywać w siną dal, oczekując smakowitego posiłku... Nie wszyscy przepadają za kotami, ale jak przekonują opowiadania z tego zbioru, łatwo można się z tej przypadłości wyleczyć. Bo kiedy kot włącza swój motorek, niskie, przejmujące tony jego pomrukiwania wywołują wibracje, które potrafią skruszyć nawet skałę, a co dopiero ludzkie serce. Kot jest stworzeniem skomplikowanym. Na kartach tej książki spotkacie najrozmaitsze koty – śmieszne, odważne, uparte, zakochane, energiczne i te absolutnie zblazowane. Jedno jest pewne – co opowiadanie, to kot, a co kot, to obyczaj.

Kup książkę Balsam dla duszy miłośnika kotów

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - mrowka
mrowka
Przeczytane:,
Małe, czasem nawet tygodniowe. I te kilkunastoletnie, dobiegające swoich dni. Chude, ze sterczącymi żebrami – i te opasłe, niektóre z nadwagą. Niechciane, znajdujące swój dom. I kochane, traktowane jak członkowie rodziny. Dumne, trochę tajemnicze, piękne i fascynujące. Delikatne i wrażliwe – ale potrafiące walczyć o swoje. Wszystkie są bohaterami opowiadań z książki „Balsam dla duszy miłośnika kotów”.   Książka zbiera kilkadziesiąt krótkich, zgrabnie opowiedzianych historii z kotami w roli głównej. Wszystkie teksty mają być „balsamem dla duszy” tych, którzy koty kochają – i to się redaktorom tomu udało. Miłośnicy kotów będą wniebowzięci. Ci, którym koty są obojętne, jeśli z jakiegoś powodu zdecydują się sięgnąć po ten tom, z pewnością się do kotów przekonają. Małe, puszyste i bezbronne, ale też wielkie i wyliniałe zwierzaki wzbudzą radość i rozrzewnienie czytelników. Z opowiadań, które często są po prostu wspomnieniami, relacjami i opisami zachowań udomowionych pupili, wyłania się zarówno obraz zwierząt, jak i ich właścicieli. Ale paleta kocich zachowań jest nieograniczona. Są tu koty bohaterskie, ratujące rodziny przed katastrofą, uzdrawiające, opiekujące się „swoimi” ludźmi, dzielne i waleczne. Są nieufne, do końca uciekające, wyznaczające granice wspólnej egzystencji. Są gołębie ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Balsam dla duszy miłośnika kotów

Kolejny zbiór opowiadań. Tym razem bohaterami są koty. Każdy z przedstawionych w nich bohaterów jest inny, zaciekawia, uczy, pozwala przełamywać przesądy i stereotypy. Każdy z nich to prawdziwa indywidualność, czasem rozbrykana jak dziecko, innym razem zblazowana, czasem wykazująca upór i chęć podążania własnymi drogami. Myślę, że wiele z tych opowiadań można by było włączyć do wyboru tekstów analizowanych w szkole podstawowej i gimnazjum. Dorosłych też nie znudzą, a mogą wiele nauczyć, wzruszyć, rozbawić, skłonić do refleksji.
Link do opinii
Avatar użytkownika - silverraven
silverraven
Przeczytane:2012-03-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Reklamy