Basia i dentysta

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2012-01-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-237-5243-1
Liczba stron: 24
Dodał/a książkę: Amarisa

Ocena: 5 (2 głosów)

Historia bliska nie tylko małym, ale i dużym, wszak wizyta u dentysty to nic przyjemnego. Basi kiwa się ząb. I ma próchnicę w drugim. Mama zamawia wizytę u dentysty: na wszelki wypadek dla wszystkich, łącznie z Tatą. Okazuje się, że nie tylko małe dzieci boją się takiej wyprawy… Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

Kup książkę Basia i dentysta

Opinie o książce - Basia i dentysta

Kolejne, rewelacyjne spotkanie z Basią i jej rodziną. Tym razem atmosfera w domu jest napięta, mama chodzi zła jak osa i żeby tego było mało Basi rusza się ząb, a w drugim ma dziurę! Wizyta u dentysta przysparza stresu wszystkim (zwłaszcza tacie!), ale później okazuje się, że nie taki wilk straszny :) Opowieści o Basi przedstawiają prawdziwe sytuacje życiowo-rodzinne w przystępny i interesujący sposób. Bez żadnych sztucznych morałów i pouczeń, znajdują rozwiązania i tłumaczą problematyczne sprawy. Polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,

Chyba każdemu z nas przebiegają ciarki po skórze na myśl o wizycie u dentysty. Boją się dorośli, a co dopiero małe dzieci... Bohaterkę książeczki autorstwa Zofii Staneckiej o imieniu Basia czeka właśnie taka wizyta. A wszystko zaczęło się od tego, że mała dziewczynka zauważyła u siebie ruszający się ząbek. Jej mama dopatrzyła się przy okazji zaczątków próchnicy u swojej córeczki. Podjęła więc szybką decyzję - w najbliższą sobotę wszyscy razem, całą rodzinką wybiorą się do gabinetu dentystycznego. Pójdzie zatem mama, tata, starszy brat Janek, a nawet malutki Franio. Sobota zbliżała się nieubłaganie, a każdy z domowników na myśl o wizycie odczuwał coraz większy niepokój oraz zdenerwowanie. Basieńka ze strachu nie mogła nic jeść i miała kłopoty z zaśnięciem. W końcu nastał dzień, w którym dziewczynka razem z rodzicami i rodzeństwem wybrała się do kliniki dentystycznej "Biały Ząbek". Co ją tam czekało? Jak przebiegła wizyta? I czy naprawdę warto tak bardzo bać się dentysty? Tego wszystkiego dowiecie się z książeczki "Basia i dentysta" Zofii Staneckiej.

Kiedy czytałam mojej córce o Basi, bardzo uważnie śledziła historię tej małej bohaterki. Obie dziewczynki są w wieku przedszkolnym, zatem w podobny sposób odbierają świat zewnętrzny. Moja córka jeszcze nie była u dentysty, gdyż póki co nie ma takiej potrzeby - jej ząbki są zdrowe i bialutkie, żaden jeszcze jej się nie rusza. Jest więc ciekawa, jak przebiega taka wizyta, a zwłaszcza to, czy leczenie ząbków jest bolesne. Dzięki takim książeczkom, jak ta autorstwa Zofii Staneckiej, dziecko może z łatwością przekonać się, że tak naprawdę nie ma się czego bać. Strach ma bowiem wielkie oczy, a rzeczywistość bywa zupełnie inna. Dodatkowo dziecko zrozumie, jak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej oraz co sprzyja rozwojowi próchnicy w ząbkach. 

Autorka porusza jeszcze jeden ważny aspekt naszego codziennego życia. My, dorośli, jesteśmy strasznie zabiegani. Żyjemy w ciągłym biegu oraz w strachu przed utratą pracy. Przez to dochodzi często do tego, że dajemy z siebie więcej, niż potrzeba, jesteśmy przepracowani, zmęczeni, nerwowi. Nie mamy czasu dla własnych dzieci, nie słuchamy ich uważnie, zbywamy pod byle pretekstem, a czasem zdarza nam się nawet wyładowywać nieświadomie nerwy na własnych dzieciach. To przykre, ale tak właśnie wygląda nasza rzeczywistość. Przykładem powyższych zachowań jest mama Basi, pani Tośka. Na całe szczęście potrafi ona dostrzec swoje złe zachowanie, przyznać się do niego oraz przeprosić. 

"Basia i dentysta" to mądra książeczka, która dostarczy dziecku wielu przydatnych informacji oraz rozwieje jego obawy związane z wizytą u dentysty. Została starannie wydana, w twardej oprawie, która zapewni trwałość książce. W środku zamieszczono ilustracje autorstwa Marianny Oklejak. Są proste i nie wyszukane. Na ich widok moja córka powiedziała jedno - wyglądają tak, jakby namalowało je jakieś dziecko. Z miejsca jej się spodobały. Wszystko to, o czym w danym momencie czytałyśmy, odnajdywała na dołączonych do tekstu grafikach. Zabawa była przy tym przednia. "Basia i dentysta" należy do całej serii książek o przygodach tytułowej dziewczynki. Z chęcią sięgniemy po kolejne pozycje, aby zobaczyć, co jeszcze przytrafi się małej Basi. 

Moja ocena: 5/6
recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/basia-i-dentysta-zofia-stanecka-recenzja/

Link do opinii
Inne książki autora
Basia i słodycze. Basia i Biwak.
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Basia i słodycze. Basia i Biwak.

Przygody Basi w mistrzowskim wykonaniu Marii Seweryn.Wysłuchaj dwóch książek na jednej płycie CD. Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka...

Basia i wolność
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Basia i wolność

Seria „Basia” wzbogaciła się tej wiosny o nową część pt. „Basia i wolność”. Jak zwykle w książkach o Basi pytania i wątpliwości...

Reklamy