Baśnie i legendy polskie

Wydawnictwo: Mak Verlag
Data wydania: 2012-10-29
Dodał/a książkę: elibri

Przedstawiamy Czytelnikom publikację wyjątkową, będącą listą życzeń wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania.

Tom BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE z serii KLASYCY POLSCY DZIECIOM jest pieczołowicie przygotowanym wyborem najlepszej twórczości klasycznej dla dzieci. Zabieramy Czytelników w zaczarowany świat, w którym Maria Konopnicka opowiada Jak to ze lnem było, Artur Oppman oprowadza po ulicach starej Warszawy wraz ze Złotą Kaczką, Bazyliszkiem, a nawet piękną Syreną. Widmem z zamku rydzyńskiego postraszy nas Lucjan Siemieński. Kazimierz Wójcicki zaś przedstawia Waligórę i Wyrwidęba, Zbója Madeja, a z Janem Kasprowiczem w Tatrach można szukać Śpiących Rycerzy. Z gór blisko do Smoka Wawelskiego, a jeśli Kraków, to i Królewna Wanda, i Pan Twardowski. Dowiecie się, skąd w jeziorze Wigry wzięła się sieja, tajemnicę zaś Kwiatu paproci zdradzi Ignacy Kraszewski. Wśród legend tak znanych są także te niespotykane na co dzień: opowieści o Diable Borucie, Królu Węży czy Sobotniej Górze.

Wielkim walorem serii KLASYCY POLSCY DZIECIOM są ilustracje, także sięgające stylistyką do klasyki ilustracji dla dzieci, wykonane z wielką dbałością i talentem przez Magdalenę Kozieł - Nowak, cenioną ilustratorkę wydawnictw dla dzieci.

Wyróżniająca się wśród publikacji na polskim rynku wydawniczym elegancka edytorsko książka jest znakomitym pomysłem na niebanalny prezent. Wszyscy dbający o polską tradycję literacką i kulturę, chcący przekazać to dzieciom, powinni mieć ten tom w domu. Wybór stworzono z chęcią zapoznania dzieci z początkami, także legendarnymi, państwa polskiego i różnych jego regionów.

Ze względu na zawartość, staranny dobór utworów, publikacja może służyć jako lektura uzupełniająca z zakresu języka polskiego.

Książka dająca radość czytania dzieciom, rodzicom i dziadkom.

Magdalena Kozieł - Nowak ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem oprawy graficznej książek, jak również malarstwem, rysunkiem artystycznym i projektowaniem wnętrz. Opracowała graficznie i zilustrowała wiele publikacji dla naszego wydawnictwa oraz kilkadziesiąt książek klasycznej poezji i prozy polskiej ( Julian Tuwim "Lokomotywa", "Okulary", wiersze Brzechwy, Adam Bahdaj "Mały pingwin Pik-Pok") jak również książek znanych i cenionych współczesnych polskich pisarzy. (Wanda Chotomska, Grzegorz Kasdepke czy Agnieszka Frączek).

Zarówno kolorystyką, jak i tematem swoich ilustracji chce wywołać u czytelnika dobry nastrój.

Kup książkę Baśnie i legendy polskie

Opinie o książce - Baśnie i legendy polskie

Supergirl, tom 2
Okładka ksiązki - Supergirl, tom 2

Batman odkrywa tajemniczy statek kosmiczny na dnie zatoki Gotham. W jego wnętrzu znajduje się dziewczyna, która - jak się wkrótce okazuje - ma wiele wspólnych...

Ulubione księżniczki. Pudełko z bajkami
Okładka ksiązki - Ulubione księżniczki. Pudełko z bajkami

Pudełeczka z bajkami W serii znajdują się 4 pudełeczka z czterema książeczkami w środku. Bajeczki podzielone są tematycznie, dzięki czemu każde dziecko...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa