Bikini

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-11-08
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-247-0391-3
Liczba stron: 432
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4 (3 głosów)

Anna, młoda Niemka, dokumentuje okrucieństwo wojny w doszczętnie zniszczonym Dreźnie. Jest przekonana, że tylko za pomocą fotografii może pokazać światu, jak kończy się nienawiść do drugiego człowieka. Sama podczas wojny straciła wszystko, swój dom, swoich najbliższych.

Zadanie sfotografowania wojennej rzeczywistości dostaje także Stanley, amerykański reporter. Dwoje ludzi, z czułością patrzących na losy innych, spotyka się w środku piekła, próbując odzyskać to, co zostało zabrane przez wojnę – wiarę w miłość. Ich niezwykła odyseja będzie wiodła z Drezna przez Nowy Jork, aż po atol Bikini, który światu już zawsze będzie kojarzył się ze słynnymi testami broni nuklearnej. Czy w takiej rzeczywistości może przetrwać nadzieja?

Bikini to niezwykła, napisana z rozmachem powieść, którą wielu czytelników zalicza do najlepszych w dorobku autora. W ciągu zaledwie dwóch lat od pierwszego wydania została przetłumaczona na 9 języków. Wielowarstwowa, pełna historycznych odniesień, pokazuje człowieka w jego najlepszej i najgorszej odsłonie.

Kup książkę Bikini

Opinie o książce - Bikini

Avatar użytkownika - annazet5
annazet5
Przeczytane:2015-07-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Sięgając po książkę, myślałam, że to powieść Wiśniewskiego w stylu "S@motności w Sieci", dodatkowo zmylił mnie tytuł sugerujący lekkość tematu. Ogromne było moje zdziwienie, gdy okazało się, że na kartach powieści rozgrywa się dramat II wojny światowej. Autor bardzo mnie zaskoczył wyborem tematu oraz trafnością uwag i spostrzeżeń. Odkładam na półkę jako jedną z ulubionych pozycji. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - madziusia
madziusia
Przeczytane:2014-11-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Inne książki autora
W poszukiwaniu najważniejszego. Bajka trochę naukowa
Janusz L. Wiśniewski0
Okładka ksiązki - W poszukiwaniu najważniejszego. Bajka trochę naukowa

Bestsellerowy autor Janusz L. Wiśniewski napisał długo oczekiwaną książkę dla dzieci, a w zasadzie bajkę, po którą mogą sięgnąć czytelnicy w każdym wieku...

Dotknięcia. Kalendarz 2012
Janusz L. Wiśniewski0
Okładka ksiązki - Dotknięcia. Kalendarz 2012

W 2001 r. ukazała się S@motność w sieci - jedna z najpopularniejszych polskich powieści XXI w. By uczcić 10. rocznicę premiery, wydawnictwo Świat Książki...

Reklamy