Biologiczne podstawy psychologii

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2007
Kategoria: Edukacyjne
Dodał/a książkę: Autor X

Podręcznik Jamesa Kalata jest jedną z najbardziej znanych i szeroko polecanych publikacji akademickich na świecie. Autor, badacz i wykładowca psychologii z dużym doświadczeniem dydaktycznym, proponuje w niej problemowe ujęcie zagadnień psychologii, która zajmuje się badaniem i wyjaśnianiem zachowania oraz jego mechanizmów poprzez odwołanie się do czynników biologicznych.Największym atutem tej książki jest kompletne i całościowe omówienie zagadnień tworzących podstawy psychologii biologicznej. Każdy z 15 rozdziałów wprowadza czytelnika w nową tematykę: od percepcji i kontroli czynności ruchowych, przez uczenie się i pamięć, procesy uwagi, sen i czuwanie, regulację środowiska wewnętrznego, czynności rozrodcze po myślenie, mowę i podstawowe zaburzenia psychiczne. Całość napisana jest w nowoczesny i atrakcyjny sposób: barwnym i przystępnym językiem, z bogatym i doskonale dobranym materiałem ilustracyjnym. Każda z części zawiera dodatkowo podsumowanie najważniejszych zagadnień, pytania sprawdzające stopień opanowania materiału oraz punkty problemowe, zachęcające do refleksji. Kolejną zaletą jest aktualność tego podręcznika, bazującego głównie na najnowszych osiągnięciach dyscypliny, co pozwala polskiemu czytelnikowi na zapoznanie się z bogatą literaturą przedmiotu. Duże znaczenie mają w tym kontekście sugestie autora co do dodatkowej lektury oraz adresy internetowe umożliwiające dostęp do badań i publikacji.Publikacja tego podręcznika, cieszącego się międzynarodowym uznaniem, ma szansę zostania lekturą obowiązkową także na polskich uniwersytetach, na kierunkach psychologicznych i pokrewnych w zakresie podstaw biopsychologii.

Kup książkę Biologiczne podstawy psychologii

Opinie o książce - Biologiczne podstawy psychologii

Avatar użytkownika - Matt
Matt
Przeczytane:2013-07-16, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Myśleliście, że biopsychologia jest nudna jak flaki z olejem, a synapsy, hormony i jony nigdy nie będą was kręcić? BŁĄD! Ta książka nie dość, że łopatologicznie wykłada kawał wiedzy, to jeszcze pozwala zainteresować się tą tematyką. Co gorsza, człowiek zaczyna się po jej lekturze zastanawiać "jak to by było, jakby przekablować mózg tego czy owego osobnika" ;) Bardzo udane ilustracje i zdjęcia tylko dodają smaczku publikacji - zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda w przekroju łepetyna przestrzelona na wylot? Albo co się podzieje z gonadami, jak zwariuje układ hormonalny? Polecam wszystkim :P