Blask nocy

Tom 2 cyklu Cień nocy

Rozdarta pomiędzy dwoma chłopakami, zbuntowana przeciwko swemu przeznaczeniu dziewczyna nocą zmienia się w piękną i groźną Strażniczkę swojej rasy.

Uwięziona przez swoich zaciekłych wrogów Calla jest przekonana, że to koniec. Ale dostaje wybór - i szansę, by zniszczyć swoich dawnych mistrzów, potężnych czarowników, panów życia i śmierci młodych Strażników. By uratować swój klan i uwolnić Rena. Czy Ren jest jednak wart ryzyka? Czy Shay stanie u jej boku, nawet jeśli zwątpi w jej uczucie?

Calla sama musi zdecydować, która bitwa jest godna walki i ile prób zniesie prawdziwa miłość.

Informacje dodatkowe o Blask nocy:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-09-15
ISBN: 978-83-241-3989-7
Tytuł oryginału: Wolfsbane
Tłumaczenie: Jaczewska Edyta, Wolin Julia

Kup książkę Blask nocy

Blask nocy - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2011-09-01,
Koniecznie muszę kupić tę książkę! Pierwsza część bardzo mi się podobała! :)
Calla i Shay znajdują się w siedzibie Poszukiwaczy - ludzi, których uważali za swoich wrogów. Jak dotąd wszystkie ich działania i zapewnienia Opiekunów, właśnie na to wskazywały. A jednak, okazuje się, że Poszukiwacze znają nieco inną wersję historii niż Opiekunowie... i mają własne plany wobec Strażników, które mogą spodobać się Calli, i Potomka. Plany, dzięki którym mają szansę raz na zawsze obalić żelazne rządy Opiekunów i odzyskać wolność. Tymczasem Calla coraz bardziej przekonana jest co do swojego uczucia wobec Shay'a - i wszystko byłoby idealnie, gdyby nie fakt, że uciekając, zostawiła za sobą swoją rodzinę, klan i... Rena. Rena, który poświęcił się, żeby ocalić jej życie. Nawet będąc z Shay'em, nie może zapomnieć o alfie, który przez tyle czasu był jej przeznaczony. A to tylko utwierdza ją w postanowieniu, że musi wrócić do domu. Akcja zaczyna się mniej więcej w tym samym momencie, w którym zakończyła się w ,,Cieniu Nocy" i przez większość czasu niewiele się dzieje, ponieważ wraz z wprowadzeniem nowych bohaterów, musimy poznać ich świat, zasady funkcjonowania i punkt widzenia - wszystko. A Poszukiwacze są naprawdę ciekawą grupą, więc niewiele przy tym tracimy :) Świat nowych sojuszników Calli jest bardzo ładnie skonstruowany, przepełniony magią, która mnie oczarowała - zupełnie odmienną od strasznej magii Opiekunów. Razem z główną bohaterką poznajemy od nich w końcu prawdziwą wersję ich wspólnej historii i byłam przy tym niemniej zaskoczona i zszokowana niż Calla. Polecam!
Avatar użytkownika - Simi_48
Simi_48