Blondynka w Londynie

Dwadzieścia lat temu pracowałam w Londynie nielegalnie jako sprzątaczka. Wymiatałam kurz z zakamarków hotelu dla bezdomnych i z własnego serca. Byłam Kopciuszkiem w kraju lepszych ludzi.

Dwadzieścia lat później, w lipcu 2012 r. wracam do Londynu na specjalne zaproszenie Komitetu Igrzysk Olimpijskich. Dostaję złotą pochodnię, oficjalny biały strój i na oczach całego świata biegnę w sztafecie z ogniem olimpijskim.

Kiedyś byłam Kopciuszkiem. Teraz jestem królową. Królową mojego życia. Beata Pawlikowska

Najnowsza książka znanej podróżniczki zabiera nas na wędrówkę w czasie i w przestrzeni. Igrzyska Olimpijskie w Londynie, wyjątkowo deszczowy lipiec, angielskie śniadanie i udział w sztafecie z ogniem olimpijskim. Beata Pawlikowska zabiera nas też w podróż w przeszłość do czasów, kiedy jako Kopciuszek przybyła do Londynu z komunistycznej Polski i pracowała nielegalnie jako sprzątaczka w hotelu dla bezdomnych. Ale Kopciuszek – jak pisze Beata Pawlikowska - to tylko stan umysłu. Równie łatwo można stać się Jamesem Bondem.

Informacje dodatkowe o Blondynka w Londynie:

Blondynka w Londynie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Daisy
Daisy
Przeczytane:2015-11-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 ksiazek, Mam,
Nie ma egzotyki,ale Londyn to miasto wielu kultur,ciekawa książka.
Avatar użytkownika - Eirene
Eirene
Przeczytane:2015-03-29, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Jeśli ktoś się spodziewa, że jest to subiektywny przewodnik po Londynie, to czeka go spore rozczarowanie. Autorka opisuje swoją przygodę z Londynem, kiedyś pracowała tam nielegalnie, dzisiaj wraca aby pobiec w sztafecie olimpijskiej. Fajne fotografie, kilka cennych uwag o mieście i stanowczo za dużo "paraolimpijskich opisów". Właściwie książka powinna mieć nazwę Blondynka biegnąca w sztafecie w Londynie, bo więcej o sztafecie niż o samym mieście jest w tej książce. Plus jak zawsze kilka "życiowych tipsów" i zabawne rysuneczki. Książkę dostałam w prezencie, sama nie zakupiłabym tej pozycji. Dla wielbicieli Pawlikowskiej.
Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998
Przeczytane:2014-06-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki-2014, Mam,
Wspaniały przewodnik po Londynie opowiadający ciekawe sytuacje, które przydarzyły się autorce w tym kraju :)
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2014-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Książkę czyta się bardzo szybko. Można w niej znaleźć cudne zdjęcia i charakterystyczne dla autorki rysunki. Momentami lektura wzrusza, bo autorka zagląda w głąb swojej duszy, namawia do polubienia samej siebie, inaczej nigdy nie osiągnie się spokoju ducha. Dodatkowo zawiera ciekawe informacje na temat Igrzysk Olimpijskich.
Avatar użytkownika - aspazjaa
aspazjaa
Przeczytane:2013-07-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 tygodnie,
Bardzo pozytywna książka. Autorstwa Beaty Pawlikowskiej, więc jakże mogłoby być inaczej? Tę małą książeczkę czyta się jednych tchem, jedną trzecią objętości zajmują zdjęcia. Dla miłośników Londynu, i nie tylko, bezcenne! Beata biegła ze sztafetą olimpijską w Londynie, co skłoniło ją do powrotu do przeszłości. Lata wcześnie pracowała w stolicy Anglii w hotelu, restauracji - była człowiekiem od wszystkiego. Czuła się źle i pozwalała się tak traktować. Teraz wróciła, by wziąć udział w tak ważnej inicjatywie, jako szczęśliwy człowiek. Jak tego dokonała? Przeczytajcie! Polecam!
Avatar użytkownika - darr2
darr2
Przeczytane:2013-09-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2013,
Bardzo dobra ksiązka podróżniczo - życiowa. Lekko się czyta, zawiera przepiękne fotografie, autorstwa Pani Beaty:)
Avatar użytkownika - Justine943
Przeczytane:2013-06-11, Ocena: 3, Przeczytałam,
Lubię Cię. Moc dobrych myśli
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Lubię Cię.  Moc dobrych myśli

Moc pozytywnego myślenia. Świat jest dobry kiedy patrzysz na niego dobrymi oczami. Bo to, co się w nim dzieje, jest odbierane przez ciebie przez pryzmat...

Blondynka nad Gangesem
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka nad Gangesem

W książce ,,Blondynka nad Gangesem" Beata Pawlikowska przekonuje, że Indie są trudne do zrozumienia i opisania, przez co są wyjątkowe. To świetna szkoła...