Bóg urojony

Wydawnictwo: Cis
Data wydania: b.d
Kategoria: Psychologia
Dodał/a książkę: Autor X

W Bogu urojonym Dawkins demaskuje i z pasją odrzuca religię we wszystkich jej postaciach, a czyni to z typowym dla siebie talentem, erudycją, intelektualną przekorą i poczuciem humoru. To świetnie napisany i doskonale uargumentowany wywód; lektura, po którą winien sięgnąć każdy, kogo interesuje temat religii i wiary oraz roli, jaką pełnią w społeczeństwie."Synopsis"

Kup książkę Bóg urojony

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2008-12-07, Ocena: 4, Przeczytałam, Popularnonaukowe,
Richard Dawkins, brytyjski profesor biologii, nazwany niedawno przez magazyn „Discover” „rottweilerem Darwina” znany przede wszystkim ze swoich licznych publikacji naukowych (Samolubny gen, Rozplatanie tęczy, Fenotyp rozszerzony), wydał ostatnio książkę, która wzbudziła wiele kontrowersji, spotkała się z ogromną ilością zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii czy komentarzy. Bóg urojony – bo o tej publikacji mowa – to książka, obok której nie można przejść obojętnie. Dawkins, stawiając po jednej stronie barykady naukę, a po drugiej wiarę, wybiera oczywiście tę pierwszą, starając się równocześnie przekonać czytelnika do swoich poglądów. I nie byłoby w postawie profesora niczego dziwnego, gdyby swoich racji nie głosił w sposób nachalny, a postawy religijnej nie mieszał on z błotem już od pierwszych stron książki.   Czy, mając po swojej stronie naukę wraz z jej wszystkimi dotychczasowymi dokonaniami, można z całą pewnością stwierdzić, że Bóg jest tylko iluzją, mitem, zakorzenionym od pokoleń w naszej podświadomości? Dawkins twierdzi, że tak, podając szereg argumentów, które rzekomo mają ten stan rzeczy potwierdzić. W samym wstępie Dawkins wyraża przekonanie, że po lekturze jego dzieła czytelnik na pewno odrzuci wiarę i dołączy do szeregu ateistów. Bierze oczywiście pod uwagę czytelników „opornych” ...

Opinie o książce - Bóg urojony

Avatar użytkownika - joygun
joygun
Przeczytane:2014-12-18, Ocena: 1, Przeczytałem,
Muszę stanowczo stwierdzić że to jest zwykły szmatławiec na którego nie warto wydać złamanego grosza. Autor tej ''książki'' to biedny idiota któremu należy współczuć a jego ewidentną mową nienawiści przejmować się nie warto(to chory człowiek jest). Warto przypomnieć że Dawkins był swego czasu leczony psychiatrycznie i jak widać nie wyszło mu to na dobre. Co robi autor w tej publikacji? Robi to co jest teraz modne i na czym można dobrze zarobić.Czyli toczy pianę z pyska i obrzuca błotem chrześcijaństwo. Prowokuje oraz szokuje(swoją głupotą oczywiście). Takie czasy że jak chcesz się wylansować a nie masz talentu i niczego wartościowego do zaoferowania to musisz szokować.Pokazać goły tyłek albo środkowy palec. I nie ogarniam jak można dać się zindoktrynować takiemu ćwierć-mózgowi jak Dawkins i to w taki naiwny sposób.Ludzie zacznijcie myśleć samodzielnie i niech nikt więcej za was tego nie robi! Swoją drogą teoria ewolucji to chyba największe kłamstwo w dziejach współczesnego świata.Nie zasługuje ona nawet na miano teorii a raczej jedynie hipotezy w dodatku niemiłosiernie dziurawej i naciąganej do granic możliwości. Hipotezy którą można z łatwością podważyć i swobodnie zanegować jej słuszność bez obawy posądzenia o nienaukowość Dziwny jest świat jak śpiewał nieodżałowany Czesław Niemen
Avatar użytkownika -

No błagam, czytałeś to Autorze recenzji czy ktoś Ci to polecił. Nie odrzuca religii tylko na "chłopski sposób" wplata biologię. Radę przeczytaj drugi raz :-)
Avatar użytkownika - Caligo
Caligo