Bokserka

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2014-05-21
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788328009295
Liczba stron: 356
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 4.25 (4 głosów)

Kobieca przyjaźń, nieoczywiste związki, życie jako nieustająca walka - długo oczekiwana nowa powieść Grażyny Plebanek!

Warszawianka Lu, bokserka amatorka, pracuje w polskiej ambasadzie w Brukseli. Sprite, jej sportowa mentorka i powierniczka jest Belgijką pochodzenia kongijskiego. Poznają się w Brukseli, razem walczą na ringu, wspólnie snują opowieść. Ich historia stwarzana jest w trakcie opowiadania powierzonego przyjaciółce. Przyjaźń i boks to źródła siły dla Lu i Sprite. Więź między młodymi kobietami stanowi oś opowieści, w której romanse, miłości i zauroczenia są tłem dla budowania mocnych osobowości, własnej przestrzeni, z której nie strach wyruszać w świat.

Kup książkę Bokserka

Opinie o książce - Bokserka

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2016-03-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiazki 2016,
Jest to ksiazka opisujaca samotnosc kobiety, jej milosci, porazki. Lu jest bokserka pracujaca w ambasadzie Belgijskiej, a jej ciagla walka o szczescie przeplata sie z porazkami.
Link do opinii
Bardzo lubię prozę Grażyny Plebanek i jestem raczej nieobiektywna w ocenie jej pisarstwa. Mnie ta książka się podobała. Emilia, raczej Lu jest silną kobietą, doskonale radzącą sobie w życiu. Pracuje w dyplomacji, uprawia boks. Jej życie prywatne odbiega jednak od przyjętych standardów( czyt. katolickich). Rzuca partnera, który wprowadzał w jej życie stabilizację. Wplątała się w romans z żonatym mężczyzną. Z czasem zaczyna jej uwierać bycie tą trzecią. Jest coraz bardziej zachłanna kochanka. Poznaje kolejnego mężczyznę i znowu żyje w poligamii. Nie potrafi podjąć decyzji, z którego zrezygnować. Miota się nie mogąc wybrać. Choć jest to dla mnie najsłabsza książka Plebanek, to i tak czyta się przyjemnie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Iszka
Iszka
Przeczytane:2014-11-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Avatar użytkownika - agga
agga
Przeczytane:2014-04-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Inne książki autora
Bokserka
Grażyna Plebanek0
Okładka ksiązki - Bokserka

Kobieca przyjaźń, nieoczywiste związki, życie jako nieustająca walka - długo oczekiwana nowa powieść Grażyny Plebanek! Warszawianka Lu, bokserka amatorka...

Nielegalne związki
Grażyna Plebanek0
Okładka ksiązki - Nielegalne związki

Nowe wydanie bestsellerowej powieści Grażyny Plebanek Miłość i zdrada z punktu widzenia mężczyzny. Opowieść o uczuciu, które nie ma prawa istnieć...

Reklamy