Okładka książki - Boża krówka

Boża krówka

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2008
Dodał/a książkę: Autor X

Zadbajmy o to, aby nasze dzieci znały polska literaturę!Seria "Klasyka polska" to książki, które powinny znaleźć się w każdej biblioteczce.Wybrane zostaly najbardziej znane utwory najwybitniejszych autorów napisane specjalnie dla najmłodszych.

Kup książkę Boża krówka

Opinie o książce - Boża krówka

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Twarde kartki, książeczka dla najmłodszych. Wierszyk krótki i tylko czym jest "boża krówka" trzeba dziecku tłumaczyć. Mama uszyła sukienkę dla córki i przestrzegła ją, aby jej nie zabrudziła. Biedronka wraca do domu z kropkami. "Coś robiła? Gadaj, bo pójdziesz do kąta"- tego fragmentu mój synek za bardzo nie lubi. Hmmm... A mnie zastanawia czy: "bo mnie całowały małe Murzyniątka, więc to proszę mamy są kropeczki pamiąteczki, a nie żadne plamy"- w USA książki przez ryzyko oskarżenia o rasizm by nie wydano. No, ale my przywykliśmy do miłych skojażeń z "Murzynkiem Bambo". No i jaki morał? Co z tym kłamstwem? No właśnie... Tylko dla najmłodszych, raczej. Śliczna graficznie, nasycona kolorami. Dzięki ilustracjom nabiera innego znaczenia- ostatnia strona przedstawia dzieci- owady, które malują pędzlami, a nie Murzyniątka, które całuję Bożą krówkę.
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński