Boży przemytnik

Data wydania: 2011-04-04
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7492-157-2
Dodał/a książkę: JulitaC

Boży przemytnik to pasjonująca autobiografia Brata Andrew, człowieka odważnego i niezwykłego.

Andrew wychował się w typowej holenderskiej wiosce jako syn kowala. W młodości przeżył piekło wojny w holenderskich Indochinach. Po tym doświadczeniu nawrócił się i został powołany przez Chrystusa do głoszenia Ewangelii w krajach, które stanowiły wówczas Związek Radziecki i jego imperium. W ten sposób w życiu Brata Andrew rozpoczęła się przygoda Bożego przemytnika Biblii do państw komunistycznych, historia niepodobna do historii kogokolwiek z nas.

W upadku komunizmu wielką rolę odegrały czynniki gospodarcze i polityczne. Ale równie ważna była działalność garstki zwyczajnych ludzi, a początkowo nawet tylko jednego człowieka — którzy także mieli swój znaczący udział w zmianie biegu historii. O takim zwyczajnym człowieku mówi właśnie ta książka.

Książka tłumaczona na wiele języków i wznawiana 16 razy, stała się prawdziwym bestsellerem wśród literatury chrześcijańskiej. Patronat nad książką objęło Radio Chrześcijanin.

Kup książkę Boży przemytnik

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Komunizm jako radykalny system ideologiczny postulował uspołecznienie własności prywatnej oraz nastawienie gospodarki na zaspokojenie potrzeb obywateli. Jednym z elementów ideologii komunizmu było promowanie ateizmu. W owych ciężkich czasach potrzeba było ludzi, którzy bez względu na najtrudniejsze nawet przeszkody wzniosą się ponad przymus, pozostając tym samym wiernymi ideałom. Książka „Boży przemytnik” opowiada o bracie Andrew, który pokonał traumę związaną z piekłem wojny w holenderskich Indochinach, by z upodobaniem oddać się wielkiemu dziełu ewangelizacji.  Najtrudniejsze chwile jego działalności przypadły na czasy, kiedy niezwykle trudne było pokonanie bariery oddzielającej państwa komunistyczne od reszty świata i jej wpływów. Ewangelizacja krajów leżących za Żelazną Kurtyną stała się dla niego celem. Zanim jednak skierował swoje kroki do komunistycznego imperium byłego Związku Radzieckiego, przeżył lata oddalenia od Pana Boga, zmagania z szarą codziennością, przygnębiające odczucie ciągłego głodu, strach związany z wojennymi działaniami hitlerowców oraz aktywny udział w walkach i wreszcie… zwrot w stronę Tego, który w jednej chwili stał się dla Andrew kimś najważniejszym. Dla Niego nie wahał się zrezygnować z życia w gronie najbliższych. Rozpoczynając pracę misyjną w rodzinnym miasteczku (spotkania ewangelizacyjne, rozmowy na tematy religijne w miejscu ...

Opinie o książce - Boży przemytnik