Byłem księdzem

Wszystkim skrzywdzonym i zgorszonym przez Kościół i ludzi Kościoła Roman Jonasz — pseudonim literacki — absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, magister prawa kanonicznego. Opuścił stan duchowny w 1996 roku. Członek nieformalnego Ruchu Odnowy Kościoła Katolickiego w Polsce. Wszystkie wydarzenia opisane w tej książce są prawdziwe, choć niektórym mogą wydawać się szokujące i niewiarygodne. Moje własne przeżycia i opinie uzupełniam relacjami naocznych świadków oraz ich komentarzami. Wiem jednak, jak długie ręce mają hierarchowie Kościoła. Stąd też niektóre z ich nazwisk (w tym moje własne) zostały zmienione.

Informacje dodatkowe o Byłem księdzem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2008-08-20
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-909042-1-7

Kup książkę Byłem księdzem

Byłem księdzem - opinie o książce

Avatar użytkownika - silme89
silme89
Przeczytane:2017-01-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka napisana bogatym językiem ale jak prosto trafiającym do czytelnika. B.ks Roman skrupulatnie przedstawił cała prawdę ... byłam zszokowana niektórymi rzeczami, które autor opisuje. Jestem zła , ze tak ogromna elita katolicka chce prawic nam nauki , pouczać i spowiadać a sami maja większe grzechy ciężkie na sumieniu niż zwykli parafianie . Autor z pewnością otworzył oczy wielu z nas... pięknie i dosadnie opisując życie za murami , szuka usprawiedliwienia i nie posadza nikogo. Naprawdę polecam wszystkim zainteresowanym, książkę przeczytałam w internecie ale na pewno chciałabym aby zagościła w mojej domowej biblioteczce.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-02-26, 52 książki 2014,
Cóż, nic ponad to, co można znaleźć w codziennej prasie, tyle tylko, że opowiedziane słowami uczestnika, a nie dziennikarzy. Przykre, że tak się dzieje, ale książka niewiel wnosi do dyskusji.
Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2013-08-20, Ocena: 4, Przeczytałem, czytam regularnie w 2013 roku,
Inny świat , inne zachowania dwie etyki - świat Kościoła od zakrystii. Ludzie tacy jak my + ich ambicje.

Obraz Kościoła z innej perspektywy, widziany od wewnątrz, pełen niedoskonałości, przedstawiony przez byłego księdza. Autor opisuje różne sytuacje, część z nich zaczyna oglądać światło dzienne, ale większość wiernych wciąż traktuje je jako zwykłe plotki i pomówienia przeciwników Kościoła. Książka przedstawia obraz Kościoła innego niż ten, jaki widzimy na co dzień. Nie jest to wizja wykreowana przez księży, Autor jasno daje do zrozumienia, że oni są ludźmi takimi samymi jak wszyscy, a czasem nawet bardziej grzesznymi, z łatwością usprawiedliwiającymi swoje wady i ułomności, które u innych chętnie potępiają.

Avatar użytkownika - Fluorium
Fluorium