Okładka książki - Calico Joe

Calico Joe

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2013-07-31
Dodał/a książkę: elibri

Poruszająca opowieść o dzieciństwie, rodzinie, konflikcie, winie i jej przebaczeniu.

W roku 1973 jedenastoletni wówczas Paul Tracey był naocznym świadkiem nieczystego zagrania, którym w trakcie meczu jego ojciec, Warren, miotacz drużyny baseballowej New York Mets, trwale okaleczył gwiazdę drużyny Cubs, Joe'go Castle, z premedytacją ciskając mu piłką w głowę.

Mija trzydzieści lat. Na wieść, że ojciec umiera na raka, wracają wspomnienia tamtej tragedii sprzed ponad ćwierć wieku. Paul uznaje, że najwyższy czas ustalić, co się naprawdę wydarzyło na stadionie baseballowym w pamiętnym 1973 roku. Zawozi chorego ojca do Calico Rock w Arkansas, gdzie mieszka Joe Castle, żeby skonfrontować winowajcę z jego ofiarą. Wóz albo przewóz - podadzą sobie po latach ręce albo nie.

Kup książkę Calico Joe

Opinie o książce - Calico Joe

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2017-08-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Bardzo dużo opowieści stricte z baseball'owego boiska, więc myślę, że powieść przypadnie do gustu szczególnie fanom tego sportu. Mimo tego, że mnie osobiście one nie interesowały, wątek dramatu rodzinnego i przebaczenia po latach skonstruowany jest całkiem nieźle, nie powoduje uczucia dłużenia się książki, a to już coś.

Avatar użytkownika - Ainka
Ainka
Przeczytane:2014-06-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Baseball to nie jest sport o którym wiem dużo i przez to trochę trudno było mi czytać tą książkę.
Theodore Boone. Aktywista
John Grisham0
Okładka ksiązki - Theodore Boone. Aktywista

Czwarty tom młodzieżowej serii Johna Grishama, opisującej przygody Theodore’a Boone’a, ucznia gimnazjum w Strattenburgu, syna pary adwokatów...

Raport Pelikana
John Grisham0
Okładka ksiązki - Raport Pelikana

Zamordowanych zostaje dwóch sędziów Sądu Najwyższego USA. Tę sprawę zaczyna badać studentka prawa Darby Shaw. W dokumencie zwanym ,,Raportem pelikana"...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński