Chcę żyć!

Wydawnictwo: Ossolineum
Data wydania: 2006
ISBN: 83-04-04813-2
Dodał/a książkę: Autor X

Nadine nie może uwierzyć, że Florian, który był jej pierwszą wielką miłością, ma AIDS. Czy ona też się zaraziła? Kiedy okazuje się, że jest zakażona wirusem HIV, cały jej świat wali się w gruzy. Z kim może o tym porozmawiać? Ile zostało jej jeszcze życia?

Kup książkę Chcę żyć!

Opinie o książce - Chcę żyć!

Autorką książki jest Marliese Arold. Książka opowiada o Nadine Gerber, która odkrywa wstrząsającą prawdę - zaraziła się wirusem HIV od swojego byłego chłopaka - Floriana. Zarażony został przez transfuzję krwi po wypadku. Dziewczyna myśli, że to już koniec, jej życie się zrujnowało, zaczyna mieć myśli samobójcze. Jednak nie ulega nim i się nie poddaje. Żyje dalej jednak nic nie jest już takie jak dawniej. Po otrzymaniu wyników badań opowiada swoim rodzicom o chorobie. Przez jakiś czas nie chodzi do szkoły , a gdy wraca wszyscy dowiadują się, że Nadine jest nosicielką wirusa HIV, jednak jej prawdziwa przyjaciółka nie opuszcza jej. Gorąco polecam książkę, gdyż niesamowicie wpływa na nasze odczucia do bohaterki. A tak ogólnie jest dosyć ciekawa i pouczająca.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina