Chichot losu

Czy wiesz, że odbierając telefon w środku nocy możesz przewrócić całe swoje życie do góry nogami?"Chichot losu" opowiada taką właśnie historię. Bohaterka powieści jest kobietą wyzwoloną, mającą dobrą pracę i atrakcyjnego partnera. Jej życie niespodziewanie komplikuje się i gmatwa za sprawą dwójki całkiem obcych dzieci i rudego kota. To książka która pokazuje, że nie wszystko w życiu da się zaplanować i przewidzieć, a potrzeba bycia przyzwoitym człowiekiem niejednokrotnie stawia nas przed trudnymi wyborami i ich konsekwencjami.

Informacje dodatkowe o Chichot losu :

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011-03-01
ISBN: 978-83-60717-28-8

Kup książkę Chichot losu

Chichot losu - opinie o książce

Avatar użytkownika - dorota198
dorota198
Przeczytane:2015-03-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2024,
Książka napisana prostym językiem, opisuje jak jeden nocny telefon od przyjaciela może zmienić spokojne, ułożone i zaplanowane życie w nie do poznania. W tym przypadku kariera, przyszłość i plany muszą ulec zmianie. Książka udowadnia, że w życiu nie da rady wszystkiego się zaplanować.
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-12-03, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Chichot losu to niebywale ciekawa książka. Taka inna od wszystkiego co czytałam. To nie kolejny romans czy historia o poszukiwaniu sensu w życiu. To historia kobiety spełnionej, której los uświadamia że jednak życie może wyglądać inaczej i być równie udane. Dzieciaki którymi los obdarował Joannę pokazały jej że życie to nie tylko praca ale także uczucia i radość z życia. Serial nakręcony na podstawie powieści mimo wielu różnic również jest świetny.
Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998
Przeczytane:2014-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki-2014,
Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2011-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 2012, Mam,
W książce poznajemy historię Joanny, kobiety biznesu, której życie staje na głowie za sprawą nocnego telefonu od znajomej... Autorka w sposób niezwykle ciepły, pełen humoru, a jednocześnie bardzo rzeczowy ukazuje proces wewnętrznego dorastania oraz całkowitej zmiany priorytetów głównej bohaterki. Czytając tę opowieść uświadamiamy sobie, iż to, co początkowo może wydawać nam się totalną katastrofą z biegiem czasu niejednokrotnie okazuje się wręcz podarunkiem od losu... Jeśli więc chcecie dowiedzieć się, co takiego przydarzyło się opisanej w książce młodej, ambitnej kobiecie i jak temu podołała sięgnijcie po "Chichot Losu"!

Książka  łatwa, lekka I  przyjemna.  Ale w trakcie czytania  miałam  wrażenie,  że to  wszystko już było.

Zapracowana kobieta sukcesu na kilka dni  podejmuje się opieki nad dwójką dzieci.  Niestety  wskutek nieszczęśliwego  wypadku zostaje ich  jedynym opiekunem. Całe jej dotychczasowe  życie staje na głowie.

W sumie jest to dość fajna komedia romantyczna. Lektura dobra na zimowy wieczór.  Nie jest zbyt długa, szybko się czyta.

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2021-01-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Lekka i zaskakująca:) bardzo odstresowująca:)

Avatar użytkownika - JoannaAPrzeCzyta
JoannaAPrzeCzyta
Przeczytane:2016-09-15, Ocena: 5, Przeczytałem, Recenzyjne, Posiadam, Polecam,

Główna bohaterka Joanna jest młodą i niezależną kobietą, realizującą się zawodowo i niecierpiącą zobowiązań. Pewnego dnia na prośbę przyjaciółki Elżbiety zgadza się na trzy dni zaopiekować jej dziećmi – pięcioletnim Łukaszem i trzynastoletnią Asią.
Szybko okazuje się, że Elżbieta na krótko przed powrotem do domu traci życie w wypadku samochodowym. Joanna zostaje więc tymczasową opiekunką dzieciaków, na co nie była zupełnie przygotowana. Musi też podjąć decyzję, czy adoptować dzieci, oddać je do domu dziecka, czy pod opiekę ekscentrycznej babci, której dzieciaki nie darzą sympatią.
"Chichot losu" to książka, która pokazuje, że nie wszystko w życiu da się zaplanować i przewidzieć, a potrzeba bycia przyzwoitym człowiekiem niejednokrotnie stawia nas przed trudnymi wyborami i ich konsekwencjami.

Każdy z nas ma w życiu takie chwile, gdy los przewraca wszystko do góry nogami a świat staje na głowie...
Być wówczas dobrym przyzwoitym człowiekiem wcale nie jest łatwo. A przy tym myśleć o innych i być odpowiedzialnym za czyjś los jest bardzo ciężko zwłaszcza jeśli się jest osobą, dla której obce są takie wartości jak rodzina, miłość, zaufanie i poświęcenie.

"Chichot losu" czyta się szybko i przyjemnie, szczególnie w dość nudne niedzielne popołudnie. Jeśli potrzebujesz więc czegoś co by Cię odprężyło, to jest to książka właśnie dla Ciebie.

Powieść obyczajowa autorstwa Hanki Lemańskiej opublikowana po raz pierwszy w 2006 roku. Autorka ostatnim akapitem zostawiła sobie również furtkę do napisania drugiej części tej historii. Niestety nie zdążyła. Hanka Lemańska zmarła w 2008 r., więc już nigdy nie dowiemy się jak potoczyły się dalsze losy bohaterów. Każdy może uruchomić swoją wyobraźnię.
Ja uruchomiłam, ale nie będę zdradzać szczegółów mojego ciągu dalszego...:)

Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2016-11-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 2010,
Avatar użytkownika - badkarolina
badkarolina
Przeczytane:2015-04-24, Przeczytałam,
Hanka Lemańska0
Okładka ksiązki - Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnik dla początkujących

Wbrew powszechnemu mniemaniu zepsuć życie sobie i innym nie jest tak łatwo, jak z pozoru mogłoby się wydawać. Większość z nas nie raz i nie dwa podjęła...

Aneczka
Hanka Lemańska 0
Okładka ksiązki - Aneczka

Chciałabym z góry zastrzec, że Aneczka nie jest podobna do żadnej spośród znanych mi pozycji książkowych, ale też nie wykluczam, że z powodu wrodzonego...