Ch這piec i pies

Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-241-5188-2
Doda/a ksi捫k: cichaczytelniczka

Ocena: 5.33 (3 g這s闚)

Wzruszaj帷a i nios帷a nadziej historia niezwyk貫j przyja幡i. Numer 1 w鈔鏚 biografi i w Wielkiej Brytanii. Jeden jest ci篹ko chory. Drugi straci 豉p. Razem odzyskali sens i rado嗆 篡cia. Styczniowej nocy 2012 roku pi璚iomiesi璚zny owczarek anatolijski zosta przywi您any do tor闚 kolejowych. Maszynista dostrzeg psa o kilka chwil za p騧no… Jednak szczeniak cudem prze篡, cho weterynarzom nie uda這 si uratowa tylnej 豉py. Na apel na Facebooku odpowiedzieli Colleen Drummond i Will Howkins. I tak Haatchi zamieszka w ich domu. Colleen i Will razem wychowuj syna Willa – o鄉ioletniego Owena. Ch這piec cierpi na rzadk genetyczn chorob, kt鏎a powoduje ci庵貫 napi璚ie mi窷ni, b鏊, zniekszta販a twarz i cia這. Sprawi豉, 瞠 Owen by zamkni皻y w sobie i bardzo samotny. Ale kiedy pojawi si Haatchi, od razu pokocha okaleczonego, cudem uratowanego psa. A Haatchi, jak si okaza這 potem, mia uratowa jego... Ma造 ch這piec i wielki pies. Niezwykli przyjaciele, kt鏎zy kochaj si bezwarunkowo. Mimo cierpienia, rado郾i, pe軟i 篡cia, otoczeni mn鏀twem serdecznych ludzi poruszonych ich histori: ludzkiej dobroci i psiego hartu ducha. Ich histori spisa豉 w 2014 roku WENDY HOLDEN – autorka trzydziestu ksi捫ek dokumentalnych i biograficznych. Ch這piec i pies trafi na 1. miejsce brytyjskich list w kategorii biografie. Ksi捫ka wywo豉豉 ogromny odzew medialny i spo貫czny.

Kup ksi捫k Ch這piec i pies

Opinie o ksi捫ce - Ch這piec i pies

Avatar u篡tkownika - Faraons
Faraons
Przeczytane:2016-08-05, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 12 ksi捫ek 2016, Posiadam,
Z cyklu prawdziwa historia. Dla tych, kt鏎ym trudno uwierzy, 瞠 nie s sami, dla tych, kt鏎zy maj problem z samoakceptacj, dla tych, kt鏎zy my郵, 瞠 przyja潯 i mi這嗆 nie istniej. Ale r闚nie dla tych, kt鏎zy wspieraj, dla tych, kt鏎ym nieobce jest po鈍i璚enie, a kt鏎zy czasem mog w徠pi w sens tego, co robi i kt鏎ym cz瘰to mo瞠 by zwyczajnie po ludzku ci篹ko. Ch這piec i pies to opowie嗆 o ci篹ko chorym ch這pcu, bardzo zamkni皻ym w sobie ze wzgl璠u na swoje dolegliwo軼i, kt鏎ego z 篡ciowego marazmu wydobywa dla 鈍iata tr鎩nogi pies po tragicznych przej軼iach. Przyja潯 pomaga przej嗆 im przez to, co bolesne i wr璚z traumatyczne w ich 篡ciu, daje nadziej, uczy akceptacji i zaufania do drugiego, czasem zaufania na nowo. Dodatkow zalet ksi捫ki s pi瘯nie dobrane cytaty rozpoczynaj帷e ka盥y rodzia. Dalsze losy pary przyjaci馧 mo積a 郵edzi na Facebooku - Haatchi, owczarek anatolijski, ma bowiem aktywny profil z mn鏀twem zdj耩. Uwaga! Osoby bardzo wra磧iwe na cierpienie zwierz徠 mog mie problemy z przeczytaniem Prologu!
Avatar u篡tkownika - cichaczytelniczka
cichaczytelniczka
Przeczytane:2015-04-20, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam,
Wzruszaj帷a, ucz帷a pokory i pokazuj帷a jak wiele mo瞠 zdzia豉 okazane komu dobro i mi這嗆. Historia przyja幡i tego niesamowitego ch這pca i jego r闚nie wspania貫go psa jest naprawd motywuj帷a i pokazuje, 瞠 nie ma rzeczy niemo磧iwych, jedynie czasem wyst瘼uj pod inn postaci.
Avatar u篡tkownika - Deutschland191
Deutschland191
Przeczytane:2017-11-29, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam, 52 ksi捫ki 2017, 2017,

Poruszaj帷a historia niezwyk貫j przyja幡i ci篹ko chorego ch這pca i pokiereszowanego przez los owczarka anatolijskiego.

Sam prolog by dla mnie trudny do przebrni璚ia ze wzgl璠u na emocje i brutalno嗆 do której posun掖 si cz這wiek w celu skrzywdzenia bezbronnej istoty.

Ksi捫k czyta si niezwykle szybko, jest napisana w formie reporta簑.Ka盥y rozdzia opisuje 篡cie Haatchiego, jak radzi sobie z niepe軟osprawno軼i oraz poznaje  si te funkcjonowanie Owena z chorob i to w jaki sposób pies do nich trafi, jak zmieni ich 篡cie.

Historia Haatchiego i Owena u鈍iadomi豉 mi ile pozytywnego nastawienia w sobie mo瞠 mie dotkni皻e nieuleczaln chorob dziecko, wzruszy mnie los Haatchiego,który mimo doznanej krzywdy nie straci zaufania do ludzi. Chocia je郵i chodzi o sprawc to we mnie nie ma 瘸dnego usprawiedliwienia dla tak obrzydliwego czynu. Serdecznie polecam t ksi捫k o pi瘯nej przyja幡i dziecka i psa. Uczy empatii. Haatchi ma swój profil na facebooku, je郵i kto jest zainteresowany to zach璚am zajrze.

Inne ksi捫ki autora
Urodzeni, by 篡
Wendy Holden0
Ok豉dka ksi您ki - Urodzeni, by 篡

Urodzeni by 篡 to historia trzech ci篹arnych 砰dówek, wi篥niarek obozu koncentracyjnego w Auschwitz, którym uda這 si ukry swój...

Fatalna s豉wa
Wendy Holden0
Ok豉dka ksi您ki - Fatalna s豉wa

Belinda Black pracuje w dzienniku "Globe" i przeprowadza wywiady z ma這 znanymi osobami. Marzy o spotkaniu kogo s逕nego, a przynajmniej bogatego...