Cokolwiek to znaczy?

„Cokolwiek to znaczy” to powieść Olki Abaczurowskiej, której zasadniczą fabułą jest romans i próba ułożenia sobie nowego życia przez główną bohaterkę – Oliwię. Któregoś dnia, w przypadkowych okolicznościach, Oliwia poznaje innego mężczyznę, a ich perypetie, randki i wspólne spotkania stanowią treść utworu. Pomysł na tytuł zaczerpnięty został z ostatnich słów wypowiedzianych przez Oliwię, a które to symbolizują nowy życiowy rozdział. Główna bohaterka to kobieta w wieku trzydziestu kilku lat, wykształcona w zawodzie prawnika, prowadząca własną kancelarię komorniczą, wychowująca kilkuletniego syna. Jej pierwszy związek, z ojcem ich dziecka, okazał się nieudany i się rozeszli, choć nie było, co oboje stwierdzają, jakiejś wyraźnej przyczyny dla ich separacji. Postanowiła spróbować raz jeszcze. Narracja utworu jest pierwszoosobowa, uczestnicząca. Główna bohaterka z własnej perspektywy sama relacjonuje i opisuje dialogi i wydarzenia, w których uczestniczy, dzieli się swoimi uczuciami, emocjami i nastrojami, wśród których przoduje lęk zmieszany z nadzieją oraz rozczarowanie ze spełnieniem.

Informacje dodatkowe o Cokolwiek to znaczy?:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2016-04-15
ISBN: 978-83-7900-561-1

Kup książkę Cokolwiek to znaczy?

Cokolwiek to znaczy? - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2016-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Seks, pieniądze. miłość, zdrada - znajdziesz to w powieści "Cokolwiek to znaczy...?" Nie będzie jednak lekko, przyjemnie i zabawnie. Romans trzydziestokilkulatków z dwóch różnych środowisk okaże się dla dwojga życiowym wyzwaniem, którego będą chcieli uniknąć. Przeznaczenie doprowadzi ich do tragicznego i niespodziewanego finału, pełnego pytań o przyszłość, znanych również wielu spośród nas.