Córka nomadów

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2002-11-01
ISBN: 83-7311-816-0
Dodał/a książkę: dona

Ciąg dalszy bestselleru Kwiatu pustyni! W swojej nowej książce, Waris Dirie, pisze o głębokiej tęsknocie do ojczyzny, z której musiała uciekać 20 lat temu. Po latach pełnej przygód tułaczki po Europie i Stanach Zjednoczonych, już jako sławna modelka postanawia odwiedzić ojczyznę, nękaną wewnętrznymi wojnami, by zobaczyć się z rodziną, a zwłaszcza z ukochaną matką. Podróż do Somalii jest prawdziwą drogą przez Mekkę, ale spotkanie z bliskimi uświadamia jej, że nadal jest prawdziwą nomadką, związaną uczuciowo ze swym dzikim, nieszczęsnym i pięknym krajem. Córka nomadów wraca do domu... ale nie na stałe. Waris Dirie jest przedstawicielką ONZ-owskiej organizacji zwalczającej potworną praktykę obrzezania dziewcząt w Somalii. Stworzyła fundację Jutrzenka Pustyni niosącą pomoc dla dyskryminowanych i poddawanych rytualnym okaleczeniom. Mieszka z synem w Nowym Jorku. [Świat Książki , 2002]

Kup książkę Córka nomadów

Opinie o książce - Córka nomadów

Avatar użytkownika - dorota198
dorota198
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2016,
Kontynuacja Kwiatu Pustyni, choć stanowczo uważam, że pierwsza część jest o wiele lepsza, choć tej książce też niczego negatywnego nie mogę zarzucić. Czyta się bardzo fajnie i budzi zainteresowanie czytelnika.
Avatar użytkownika - kamilabunia
kamilabunia