Czarny Wilk

Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 1989-01-01
Kategoria: Przygodowe
ISBN: 83-210-0843-7
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę: danutka

Ocena: 4 (1 głosów)

Powieść historyczno-przygodowa Czarny Wilk przenosi czytelnika w epokę Czyngis-chana. Urastanie w potęgę państwa mongolskiego i jego władcy ukazał autor niezwykle obrazowo, na tle kolorytu lokalnego krain azjatyckich tych czasów. W wartką akcję wpisane zostały zwyczaje i obrzędy ludów koczowniczych, ich zetknięcie z wielowiekową tradycją kulturową Chin i Chorezmu.

Kup książkę Czarny Wilk

Opinie o książce - Czarny Wilk

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2014-05-23, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki - 2014,
Temudżyn i jego przyjaciel, Czarny Wilk, już w dzieciństwie wspomagali się wzajemnie, usiłując przeżyć w niesprzyjających warunkach. Wierni i szczerzy wobec siebie, do czasu, gdy Temudżyn wzrósł tak w siłę, że przestał liczyć się ze starym przyjacielem. Okres budowania państwa przez Czyngis-chana, od jego wczesnej młodości do rozkwitu i potęgi. Powieść dla młodszych czytelników, napisana nietrudnym językiem, wykładająca wprost idee, przyświecające wybitnemu władcy, i pokazująca jego siłę charakteru i talent. Można przeczytać. (Ocena: 4/6)
Link do opinii
Inne książki autora
Tenggeri, syn Czarnego Wilka
Kurt David0
Okładka ksiązki - Tenggeri, syn Czarnego Wilka

Czarny Wilk i Tenggeri syn Czarnego Wilka to powieści historyczno – przygodowe przenoszące czytelników do epoki Czyngis–chana. Autor przedstawił...

Reklamy