Czekaj na odpowiedź

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2010-11-18
Dodał/a książkę: ludwik101

Hipnotyczny thriller psychologiczny, w którym przeszłość ulega modyfikacjom, a przyszłość ani przez chwilę nie jest oczywista.
Trzy odrębne historie, które na koniec splatają się w zadziwiający sposób: Miles marzy o tym, by zacząć nowe życie, tymczasem wciąż wikła się w poszukiwania zaginionego brata bliźniaka. Lucy, skończywszy szkołę, wyjeżdża z charyzmatycznym nauczycielem historii, by wieść ciekawe i dostatnie życie, lecz rzeczywistość ją rozczarowuje, a nawet przeraża. Ryan, poznając prawdę o swym pochodzeniu, całkowicie zrywa z dotychczasowym życiem, a uznany za zmarłego, postanawia stworzyć siebie na nowo… Czekaj na odpowiedź to hipnotyczny thriller psychologiczny, w którym przeszłość ulega kolejnym modyfikacjom, a przyszłość nawet przez chwilę nie jest oczywista, podobnie jak tożsamość i własne ja w tym zawirowanym świecie.
Mroczna, prowokująca książka przypominająca przewrotne filmy braci Coen o zagmatwanych ludzkich losach i osobowościach. Dan Chaon to autor powieści Among the Missing, nominowanej do National Book Award, oraz You Remind Me of Me, wymienianej wśród najlepszych powieści roku przez m.in. „Washington Post” czy „Entertainment Weekly”. Utwory Chaona pojawiały się w licznych periodykach i antologiach, jak The Best American Short Stories. Autor był nominowany do National Magazine Award in Fiction, a w 2006 roku otrzymał Academy Award of Literature.

Kup książkę Czekaj na odpowiedź

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Prawdziwe jaA gdyby tak zagnieździć się w jakimś nowym życiu i już w nim pozostać? Gdyby tak zostać kimś zwyczajnym, prostym. Może… duchem? Gdyby tak żyć według idei wolności, realizując swoje cele, marzenia, pragnienia? Na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź bohaterowie fascynującej książki Dana Chaona „Czekaj na odpowiedź”. Określana jako hipnotyczny thriller psychologiczny historia przypomina bardziej egzystencjalną powieść drogi, wędrówką jest bowiem życie Milesa, Lucy i Ryana. Autor podaje nam trzy magnetyzujące sylwetki, a kreśląc ich historie w przeszłości i teraźniejszości, pozwala nam z zainteresowaniem oczekiwać przyszłości. Pozornie nic ich nie łączy. Nic, oprócz dojmującej samotności, która determinuje dokonywane przez nich wybory. Miles to aktywny uczestnik fantazji Haydena, swojego brata bliźniaka. Chory na schizofrenię mężczyzna poświęca się badaniu swoich urojeń, przybierając różne wcielenia, nazwiska, podróżując po kolejnych krajach. Miles od dziesięciu lat prowadzi życie wędrowca, bezskutecznie tropiąc Haydena, poświęcając siebie i swoje pragnienia. W dniu, w którym przyszedł najnowszy list od brata, z Inuvik, Miles zdecydował się wreszcie poddać i iść dalej swoją drogą, żyć swoim życiem. Wraca do Cleveland, gdzie wraz z bratem dorastali, wynajmuje mieszkanie, zaczyna pracę. Więź z Haydenem jest jednak silniejsza, a jego kierunkiem będzie ...

Opinie o książce - Czekaj na odpowiedź

Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa